Gå til hovedindhold

Mikrotik Cap Ax Wireless Wifi 6 Access Point Dual-band 2xge

MikrotikBroer og routereEAN: 4752224008473
Pris fra 802 krtil 1.061 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 259 kr (24% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 796 kr 9. mar.

Sammenlign priser på Mikrotik Cap Ax Wireless Wifi 6 Access Point Dual-band 2xge og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 802 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
MikroTik cAP ax Trådløs forbindelse Hvid
802 kr
Til butik
MikroTik cAP ax Trådløs forbindelse Hvid billede

Produktinformation

MikroTik cAP ax - Trådløs forbindelse - Wi-Fi 5 - Wi-Fi 6 - 2.4 GHz, 5 GHz

Produktspecifikationer

Mærke: MikroTik
Artikel nr.: cAPGi-5HaxD2HaxD
EAN: 4752224008473
Varenr.: 1001108930
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
MikroTik cAP ax - radio access point - Wi-Fi 6
808 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
WiFi access point MikroTik cAP ax - 1.774 Mbit/s, hvid, PoE
-2%969 kr
Før 989 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
WiFi access point MikroTik cAP ax - 1.774 Mbit/s, hvid, PoE billede

Produktinformation

Fordele ved WiFi access point til loftMikroTik cAP ax er et diskret loftsmonteret access point, der leverer stabil trådløs dækning til både 2,4 og 5 GHz. Med en samlet hastighed på op til 1.774 Mbit/s er den velegnet til kontorer, butikker og hjem, hvor der ønskes pålidelig adgang til netværket uden synlige antenner. Det runde, hvide design blender ind i omgivelserne.Hurtig og sikker netværksydelseDen indbyggede processor IPQ‑6010 og RouterOS giver fleksible muligheder for opsætning. Enheden understøtter WPA3-PSK og WPA3-EAP for moderne kryptering. To Gigabit LAN-porte gør det let at tilslutte kablede enheder eller videreføre netværket. Strøm kan leveres via passiv PoE, så du kan nøjes med ét netværkskabel til både data og strøm.Robust til installationcAP ax er beregnet til loftsplacering og leveres med monteringssæt, PoE-adapter og strømforsyning. Den tåler drift ved temperaturer fra -40 til 70 °C og har IP20. Den interne antenne gør installationen enkel og stilren.Type: Loftsmonteret WiFi access pointTrådløse bånd: 2,4 GHz og 5 GHzMaks. hastighed samlet: 1.774 Mbit/sHastighed 2,4 GHz: 574 Mbit/sHastighed 5 GHz: 1.200 Mbit/sLAN-porte: 2 × RJ-45 (10/100/1000)Kabling: 10/100/1000Base-T(X)Antenne: InternProcessor: IPQ-6010, intern hukommelse: 128 MBOS: RouterOSSikkerhed: WPA3-PSK, WPA3-EAPStrøm: Passiv PoE, DC 18 – 57 V, max 28,2 W, udgangsstrøm 0,4 AStik: DC-inPlacering: Loft, farve: HvidIP-kode: IP20Driftstemp.: -40 – 70 °CMål: H × B × D: 4,8 × 22,8 × 22,8 cmI pakken: 1 stk., monteringssæt, AC-adapter, PoE-adapter...

Produktspecifikationer

Mærke: Mikrotik
Kategori: Routere
Vægt: 1.26g
EAN: 4752224008473
Varenr.: 1900072
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
WiFi access point MikroTik cAP ax - 1.774 Mbit/s, hvid, PoE
-2%989 kr
Før 1.009 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
MikroTik cAP ax Trådløs forbindelse Hvid
1.039 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Mikrotik Cap Ax Wireless Wifi 6 Access Point Dual-band 2xge
-0%1.061 kr
Før 1.061,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Mikrotik Cap Ax Wireless Wifi 6 Access Point Dual-band 2xge koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Mikrotik Cap Ax Wireless Wifi 6 Access Point Dual-band 2xge koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK802 kr802 krKøb
2Proshop DK808 kr847 krKøb
3Boligcenter DK969 kr969 krKøb
4Vivas DK989 kr1.068 krKøb
5Ultrashop1.039 kr1.039 krKøb
6Dustin DK1.061 kr1.147,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Mikrotik Cap Ax Wireless Wifi 6 Access Point Dual-band 2xge

PriceData har fulgt prisen på Mikrotik Cap Ax Wireless Wifi 6 Access Point Dual-band 2xge i 181 dage. Laveste pris i perioden er 796 kr (registreret d. 9. marts 2026), højeste er 931 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 825 kr.

Den nuværende pris på 802 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 40 prisfald og 41 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 81 prisændringer for Mikrotik Cap Ax Wireless Wifi 6 Access Point Dual-band 2xge. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 81 prisændringer for Mikrotik Cap Ax Wireless Wifi 6 Access Point Dual-band 2xge de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
21. maj 2026802 kr2 kr (0%)
20. maj 2026804 kr4 kr (0%)
19. maj 2026808 kr6 kr (1%)
17. maj 2026802 kr2 kr (0%)
10. maj 2026804 kr5 kr (1%)
9. maj 2026799 kr6 kr (1%)
7. maj 2026805 kr1 kr (0%)
6. maj 2026804 kr5 kr (1%)
4. maj 2026799 kr11 kr (1%)
2. maj 2026810 kr7 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret