Gå til hovedindhold

Adgangspunkt Wi‑Fi Mikrotik cAP ac - 867 Mbit/s, hvid, PoE

MikrotikBroer og routereEAN: 4752224003416
Pris fra 568 krtil 869 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 301 kr (35% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 559 kr 18. apr.

Sammenlign priser på Adgangspunkt Wi‑Fi Mikrotik cAP ac - 867 Mbit/s, hvid, PoE og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 568 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
MikroTik cAP ac Trådløs forbindelse Hvid
568 kr
Til butik
MikroTik cAP ac Trådløs forbindelse Hvid billede

Produktinformation

MikroTik cAP ac - Trådløs forbindelse - Wi-Fi 5 - 2.4 GHz, 5 GHz

Produktspecifikationer

Mærke: MikroTik
Artikel nr.: RBCAPGI-5ACD2ND
EAN: 4752224003416
Varenr.: 993218726
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
MikroTik cAP ac RouterBoard RBcAPGi-5acD2nD
604 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Adgangspunkt Wi‑Fi Mikrotik cAP ac - 867 Mbit/s, hvid, PoE
-1%679 kr
Før 689 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Adgangspunkt Wi‑Fi Mikrotik cAP ac - 867 Mbit/s, hvid, PoE billede

Produktinformation

Fordele ved trådløst adgangspunktMikrotik cAP ac er et diskret, hvidt Wi‑Fi adgangspunkt til loft eller væg, der leverer op til 867 Mbit/s på 5 GHz og 300 Mbit/s på 2,4 GHz. Det er oplagt til kontor, butik eller hjem, hvor du ønsker stabil dækning uden at gå på kompromis med indretningen. Enheden understøtter Power over Ethernet (PoE), så både data og strøm kan køre via samme netværkskabel for en ren og fleksibel installation.Hurtigt dual‑band netværk til professionelle behovcAP ac understøtter IEEE 802.11a/b/g/n/ac og har to Gigabit RJ‑45‑porte. Den indbyggede processor (716 MHz) kører RouterOS, så du får avancerede muligheder for netværksstyring. Fire integrerede antenner (op til 2,5 dBi) giver effektiv dækning, mens LED‑indikatorer gør status nem at aflæse. Enheden kan monteres i loft eller på væg og er designet til at køre ved temperaturer fra −40 til 50 °C.Maks. datahastighed samlet: 867 Mbit/sHastigheder (2,4 GHz / 5 GHz): 300 / 867 Mbit/sStandarder: IEEE 802.11a/b/g/n/ac, 802.3af/atEthernet: 2 × RJ‑45, 10/100/1000 Mbit/sPlacering: Loft, vægAntenner: 4 integrerede, op til 2,5 dBiProcessor: IPQ4018, 716 MHz; RAM: 128 MB; Flash: 16 MBOperativsystem: RouterOSPoE: Aktiv og passiv, 17–57 V; maks. forbrug: 13 WDimensioner: H × B × D: 1,36 × 13,6 × 3,0 cmDriftstemperatur: −40 – 50 °CFarve: Hvid; LED‑indikatorer: JaMedfølger: PoE‑adapter, AC‑adapter, monteringssæt...

Produktspecifikationer

Mærke: Mikrotik
Kategori: Routere
Vægt: 0.71g
EAN: 4752224003416
Varenr.: 1907486
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Adgangspunkt Wi‑Fi Mikrotik cAP ac - 867 Mbit/s, hvid, PoE
-1%699 kr
Før 709 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Mikrotik Cap Ac Wireless Access Point Dual-band
749 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
MikroTik cAP ac
869 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Adgangspunkt Wi‑Fi Mikrotik cAP ac - 867 Mbit/s, hvid, PoE koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Adgangspunkt Wi‑Fi Mikrotik cAP ac - 867 Mbit/s, hvid, PoE koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK568 kr568 krKøb
2Proshop DK604 kr643 krKøb
3Boligcenter DK679 kr679 krKøb
4Vivas DK699 kr778 krKøb
5Dustin DK749 kr835,25 krKøb
6Ultrashop869 kr869 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Adgangspunkt Wi‑Fi Mikrotik cAP ac - 867 Mbit/s, hvid, PoE

PriceData har fulgt prisen på Adgangspunkt Wi‑Fi Mikrotik cAP ac - 867 Mbit/s, hvid, PoE i 172 dage. Laveste pris i perioden er 552 kr (registreret d. 30. januar 2026), højeste er 595 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 570 kr.

Den nuværende pris på 568 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 37 prisfald og 52 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Adgangspunkt Wi‑Fi Mikrotik cAP ac - 867 Mbit/s, hvid, PoE. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Adgangspunkt Wi‑Fi Mikrotik cAP ac - 867 Mbit/s, hvid, PoE de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026568 kr1 kr (0%)
27. maj 2026567 kr1 kr (0%)
22. maj 2026568 kr1 kr (0%)
20. maj 2026567 kr1 kr (0%)
17. maj 2026568 kr1 kr (0%)
16. maj 2026567 kr4 kr (1%)
14. maj 2026563 kr1 kr (0%)
12. maj 2026562 kr2 kr (0%)
10. maj 2026560 kr2 kr (0%)
9. maj 2026562 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret