Gå til hovedindhold

METRO THERM Metro styreboks med 65° termostat til 15-300 liter vandvarmer

Metro ThermSanitetEAN: 5708512016681
Pris fra 845 krtil 1.072,5 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 227,5 kr (21% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 835 kr 16. apr.

Sammenlign priser på METRO THERM Metro styreboks med 65° termostat til 15-300 liter vandvarmer og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 845 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Metro Styrebox 65gr. T/15-300 Ltr. Standard Vandvarmer
845 kr
Til butik
Metro Styrebox 65gr. T/15-300 Ltr. Standard Vandvarmer billede

Produktinformation

Grå plastboks (nyt design) medtermostat 65 c, 2 polet over-kogsikring 110 c, glimlampe og kabelføring.

Produktspecifikationer

Mærke: Metro Therm
Kategori: Metro Tilbehør & Reservedele
EAN: 5708512016681
Varenr.: 12764
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Metro styreboks 65° C termostat, til 15-300 liter
847 kr
Til butik
Metro styreboks 65° C termostat, til 15-300 liter billede

Produktinformation

Metro styreboks 65° til 15-300 liters varmtvandsbeholder. Reservedel til Metro standard elvandvarmere på 15-300 liter fra 1. april 1999 Passer til følgende typer: Metro Therm 14 liter elvandvarmer - Type type 905 Metro Therm 14 liter elvandvarmer - Type...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Metro Therm
Kategori: Metro Therm reservedele
Farve: gray
EAN: 5708512016681
Varenr.: 345297440
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
METRO THERM Metro styreboks med 65° termostat til 15-300 liter vandvarmer
870 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Metro styreboks 65° C termostat, til 15-300 liter
899 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Styreboks til el-vandvarmer, 15-160 liter, 65C - Metro Therm
913 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Metro styreboks 65° C termostat, til 15-300 liter
929 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Metro styreboks 65° C termostat, til 15-300 liter
939 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
STYREBOKS 65GR F/VANDVARMER
964,91 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Metro styreboks 65gr f/vandvarmer
1.038,75 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Metro Therm styreboks 65°C
1.072,5 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad METRO THERM Metro styreboks med 65° termostat til 15-300 liter vandvarmer koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad METRO THERM Metro styreboks med 65° termostat til 15-300 liter vandvarmer koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Elvvs.dk845 kr845 krKøb
2LavprisVVS847 kr847 krKøb
3CS MEGASTORE DK870 kr909 krKøb
4CompletVVS899 kr899 krKøb
5WATTOO.DK913 kr913 krKøb
6BilligVVS DK929 kr929 krKøb
7Greenline939 kr939 krKøb
8EL-GROSSISTEN964,91 kr964,91 krKøb
9MaintainIt1.038,75 kr1.038,75 krKøb
10vvsfittings.dk1.072,5 kr1.072,5 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for METRO THERM Metro styreboks med 65° termostat til 15-300 liter vandvarmer

PriceData har fulgt prisen på METRO THERM Metro styreboks med 65° termostat til 15-300 liter vandvarmer i 161 dage. Laveste pris i perioden er 824 kr (registreret d. 19. januar 2026), højeste er 870 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 851 kr.

Den nuværende pris på 845 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 19 prisfald og 18 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 38 prisændringer for METRO THERM Metro styreboks med 65° termostat til 15-300 liter vandvarmer. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 38 prisændringer for METRO THERM Metro styreboks med 65° termostat til 15-300 liter vandvarmer de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026845 kr1 kr (0%)
29. maj 2026846 kr1 kr (0%)
28. maj 2026847 kr1 kr (0%)
27. maj 2026848 kr22 kr (3%)
26. maj 2026870 kr11 kr (1%)
21. maj 2026859 kr4 kr (0%)
20. maj 2026855 kr4 kr (0%)
16. maj 2026859 kr3 kr (0%)
15. maj 2026856 kr9 kr (1%)
14. maj 2026847 kr11 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret