Gå til hovedindhold

Metabo SBEV 1300-2 slagboremaskine 1.300 W - nøglefri 13 mm, 2 gear

MetaboRedskaberEAN: 4007430312723
Pris fra 1.752 krtil 2.519 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 767 kr (30% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.505 kr 2. apr.

Sammenlign priser på Metabo SBEV 1300-2 slagboremaskine 1.300 W - nøglefri 13 mm, 2 gear og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1752 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Metabo SBEV 1300-2 - rotary hammer - 1300 W - 2-speed
1.752 kr
Til butik
Metabo SBEV 1300-2 - rotary hammer - 1300 W - 2-speed billede

Produktinformation

Slagboremaskine leverer 1300 W effekt med 2-trins gearkasse, variabel hastighedsregulering og en nøglefri 1-13 mm borepatron til alsidig boring og slagboring. Metabo SBEV 1300-2 kombinerer Vario-Tacho-Constamatic (VTC) Full Wave Electronics med en Metabo Marathon-motor samt genstartssikring og støvbeskyttet design for pålidelig ydeevne til krævende opgaver. Hastighedsområde: 0-1100 / 0-3100 o/min (1100-3100 o/min under mærkebelastning) Slagtal op til 58,900 bpm Maks. moment: 44 N·m (hård) / 16 N·m (blød) Borekapacitet: beton 22 mm, murværk 24 mm, stål op til 16 mm, blødt træ op til 40 mm Metabo Quick til hurtige tilbehørsskift Metabo S-automatic sikkerhedskobling Inkluderer metaBOX 145, sidehåndtag, dybdestop og nøglefri borepatron Bygget til kontrolleret kraftoverførsel og hurtige bitskift; denne slagboremaskine understøtter effektivt, præcist arbejde i flere materialer.

Produktspecifikationer

Mærke: Metabo
Kategori: SkrueBoremaskine
Artikel nr.: 600785500
EAN: 4007430312723
Varenr.: 3014712
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Metabo Slagboremaskine Sbev 1300-2 Futuro Top - 600785500
1.950 kr
Til butik
Metabo Slagboremaskine Sbev 1300-2 Futuro Top - 600785500 billede

Produktinformation

" Slagboremaskine Sbev 1300-2 Futuro Top Produktbeskrivelse Vario-Tacho-Constamatic (VTC)-helperiodeelektronik til arbejde med hastigheder, der passer til materialet og som forbliver konstante under belastning Indstillingshjul til forvalg af hastigheden Impulsdrift, der kan kobles til, for udskruning af fastsiddende skruer og forboring på glatte overflader Robust gearhus i trykstøbt aluminium for optimal varmeafledning og lang levetid Drejelig kulbro for maksimal effekt også i venstregang f....

Produktspecifikationer

Mærke: Metabo
Kategori: Metabo
Vægt: 1g
Artikel nr.: 600785500
EAN: 4007430312723
Varenr.: 1898921
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Slagboremaskine 13mm FuturoTop 1300W SBEV 1300-2
-33%2.344,18 kr
Før 3.473,75 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Slagboremaskine 13mm FuturoTop 1300W SBEV 1300-2 billede

Produktinformation

Denne slagboremaskine er skabt til at opfylde behovene hos professionelle, der kræver pålideligt og effektivt værktøj til deres arbejde. Maskinen er udstyret med en avanceret selvspændende borepatron kaldet Futuro Top, der er designet til hurtigt og let a...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Metabo
Kategori: Batteri bore og slagboremaskiner
EAN: 4007430312723
Varenr.: 390938
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Metabo SBEV 1300-2 slagboremaskine 1.300 W - nøglefri 13 mm, 2 gear
2.499 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Metabo SBEV 1300-2 slagboremaskine 1.300 W - nøglefri 13 mm, 2 gear
2.519 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Metabo SBEV 1300-2 slagboremaskine 1.300 W - nøglefri 13 mm, 2 gear koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Metabo SBEV 1300-2 slagboremaskine 1.300 W - nøglefri 13 mm, 2 gear koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK1.752 kr1.752 krKøb
2Homeshop DK1.950 kr1.950 krKøb
3Globaltools.dk2.344,18 kr2.344,18 krKøb
4Boligcenter DK2.499 kr2.499 krKøb
5Vivas DK2.519 kr2.598 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Metabo SBEV 1300-2 slagboremaskine 1.300 W - nøglefri 13 mm, 2 gear

PriceData har fulgt prisen på Metabo SBEV 1300-2 slagboremaskine 1.300 W - nøglefri 13 mm, 2 gear i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.414 kr (registreret d. 28. februar 2026), højeste er 2.135 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.607 kr.

Den nuværende pris på 1.752 kr er 9% over normalprisen. Prisen er steget 14% den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 24 prisændringer for Metabo SBEV 1300-2 slagboremaskine 1.300 W - nøglefri 13 mm, 2 gear. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 24 prisændringer for Metabo SBEV 1300-2 slagboremaskine 1.300 W - nøglefri 13 mm, 2 gear de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 20261.752 kr205 kr (13%)
25. maj 20261.547 kr34 kr (2%)
24. maj 20261.581 kr41 kr (3%)
12. maj 20261.540 kr7 kr (0%)
9. apr. 20261.547 kr4 kr (0%)
8. apr. 20261.543 kr38 kr (3%)
2. apr. 20261.505 kr630 kr (30%)
24. mar. 20262.135 kr564,6 kr (36%)
16. mar. 20261.570,4 kr392,6 kr (20%)
12. mar. 20261.963 kr549 kr (39%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret