Gå til hovedindhold

Metabo SBEV 1000-2 - Hammerbor - 1010 W - 2-hastigheders - nøgleløs borepatron 13 mm - 40 N·m

MetaboRedskaberEAN: 4007430313119
Pris fra 1.331 krtil 3.199 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 1.868 kr (58% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.277 kr 11. maj

Sammenlign priser på Metabo SBEV 1000-2 - Hammerbor - 1010 W - 2-hastigheders - nøgleløs borepatron 13 mm - 40 N·m og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1331 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Metabo SBEV 1000-2 Hammerbor 1010W med ledning
1.331 kr
Til butik
Metabo SBEV 1000-2 Hammerbor 1010W med ledning billede

Produktinformation

Metabo SBEV 1000-2 - Hammerbor - 1010 W - 2-hastigheders - nøgleløs borepatron 13 mm - 40 N·m

Produktspecifikationer

Mærke: Metabo
Artikel nr.: 600783500
EAN: 4007430313119
Varenr.: 993898977
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Metabo SBEV 1000-2 - Hammerbor - 1010 W - 2-hastigheders - nøgleløs borepatron 13 mm - 40 N·m
1.404 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Metabo SBEV 1000-2
1.404 kr
Til butik
Metabo SBEV 1000-2 billede

Produktinformation

Slagboremaskine med 1010 W effekt, 2-trins gearkasse, 13 mm selvspændende borepatron, op til 40 N·m moment og høj slagfrekvens til boring i murværk og beton. Metabo SBEV 1000-2 kombinerer variabel hastighedsregulering med højre/venstre rotation og sikkerhedsfokuserede funktioner, leveret med plastkuffert samt sidegreb og boredybdeanslag til kontrolleret, komfortabelt arbejde. 2-trins drift: 0-1000 / 0-2800 o/min (mærkebelastning 1000 / 2800 o/min) Slagfrekvens op til 53.200 bpm Selvspændende borepatronområde: 1,5-13 mm Maks. moment: 40 N·m (hård) / 14 N·m (blød) Borekapacitet: murværk 22 mm, beton 20 mm, stål 10-16 mm, nåletræ 25-40 mm Funktioner omfatter hastighedsforvalg, genstartbeskyttelse, auto-stop kulbørster og Metabo S-automatic sikkerhedskobling Bygget til alsidig boring og slagboring med præcis kontrol og praktisk medfølgende tilbehør, så arbejdet glider let.

Produktspecifikationer

Mærke: Metabo
Kategori: SkrueBoremaskine
Artikel nr.: 600783500
EAN: 4007430313119
Varenr.: 2595734
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Slagboremaskine 1010W SBEV 1000-2
-28%2.155,82 kr
Før 2.973,75 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Metabo Slagboremaskine Sbev 1000-2 Futuro Plus - 600783500
3.199 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Metabo SBEV 1000-2 - Hammerbor - 1010 W - 2-hastigheders - nøgleløs borepatron 13 mm - 40 N·m koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Metabo SBEV 1000-2 - Hammerbor - 1010 W - 2-hastigheders - nøgleløs borepatron 13 mm - 40 N·m koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.331 kr1.331 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.404 kr1.404 krKøb
3Proshop DK1.404 kr1.404 krKøb
4Globaltools.dk2.155,82 kr2.155,82 krKøb
5Homeshop DK3.199 kr3.199 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Metabo SBEV 1000-2 - Hammerbor - 1010 W - 2-hastigheders - nøgleløs borepatron 13 mm - 40 N·m

PriceData har fulgt prisen på Metabo SBEV 1000-2 - Hammerbor - 1010 W - 2-hastigheders - nøgleløs borepatron 13 mm - 40 N·m i 186 dage. Laveste pris i perioden er 1.277 kr (registreret d. 30. april 2026), højeste er 2.138 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.433 kr.

Den nuværende pris på 1.331 kr er 7% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 4% den seneste måned. Der er registreret 17 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 30 prisændringer for Metabo SBEV 1000-2 - Hammerbor - 1010 W - 2-hastigheders - nøgleløs borepatron 13 mm - 40 N·m. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 30 prisændringer for Metabo SBEV 1000-2 - Hammerbor - 1010 W - 2-hastigheders - nøgleløs borepatron 13 mm - 40 N·m de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 20261.331 kr21 kr (2%)
22. maj 20261.352 kr1 kr (0%)
18. maj 20261.353 kr75 kr (6%)
13. maj 20261.278 kr1 kr (0%)
11. maj 20261.277 kr1 kr (0%)
7. maj 20261.278 kr1 kr (0%)
6. maj 20261.277 kr1 kr (0%)
2. maj 20261.278 kr1 kr (0%)
30. apr. 20261.277 kr1 kr (0%)
10. apr. 20261.278 kr92 kr (7%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret