Gå til hovedindhold

Metabo MS 36-18 LTX BL 40 - Kædesav - ledningfri - 18 V - intet batteri, ingen oplader - 40 cm - Skærekapacitet 360 mm - 3.2 kg - SOLO

MetaboKædesaveEAN: 4061792204126
Pris fra 1.475 krtil 2.857,88 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 1.382,88 kr (48% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Metabo MS 36-18 LTX BL 40 - Kædesav - ledningfri - 18 V - intet batteri, ingen oplader - 40 cm - Skærekapacitet 360 mm - 3.2 kg - SOLO og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1475 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Metabo MS 36-18 LTX BL 40 Kædesav Elektrisk 3.2kg
1.475 kr
Til butik
Metabo MS 36-18 LTX BL 40 Kædesav Elektrisk 3.2kg billede

Produktinformation

Metabo MS 36-18 LTX BL 40 - Kædesav - ledningfri - 18 V - intet batteri, ingen oplader - 40 cm - Skærekapacitet 360 mm - 3.2 kg

Produktspecifikationer

Mærke: Metabo
Artikel nr.: 601613850
EAN: 4061792204126
Varenr.: 1000769419
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Metabo MS 36-18 LTX BL 40 - chain saw - electric - cordless
1.643 kr
Til butik
Metabo MS 36-18 LTX BL 40 - chain saw - electric - cordless billede

Produktinformation

Motorsav leverer ledningsfri 18V elektrisk skæring med et 40 cm sværd, 22 m/s kædehastighed og op til 360 mm skærekapacitet. Metabo MS 36-18 LTX BL 40 er en batteridrevet motorsav med en kulfri, vedligeholdelsesfri motor, trinløs hastighedsregulering og automatisk smøring af kæde og sværd for jævn, kontrolleret savning. Ledningsfri elmotor med kulfri teknologi 40 cm sværd og savkæde medfølger Maks. skærekapacitet: 360 mm Kædehastighed: 22 m/s Automatisk smøring af kæde og sværd med 200 ml oliekapacitet Gummibelagt håndtag, sikkerhedsafbryder og hurtigbremse Leveres uden batteri og uden lader Bygget til ren, kontrolleret skæring med praktiske sikkerhedsfunktioner og medfølgende tilbehør klar til brug.

Produktspecifikationer

Mærke: Metabo
Kategori: Kaedesav
Artikel nr.: 601613850
EAN: 4061792204126
Varenr.: 3438212
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Metabo MS 36-18 LTX BL 40 - Kædesav - ledningfri - 18 V - intet batteri, ingen oplader - 40 cm - Skærekapacitet 360 mm - 3.2 kg - SOLO
1.655 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Kædesav batteri 18 V - Metabo MS 36-18 LTX BL 40, 40 cm, 3,2 kg (uden batteri og oplader)
-29%1.699 kr
Før 2.394 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Kædesav batteri 18 V - Metabo MS 36-18 LTX BL 40, 40 cm, 3,2 kg (uden batteri og oplader)
-29%1.719 kr
Før 2.414 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Metabo MS 36-18 LTX BL 40 Kædesav Elektrisk 3.2kg
1.819 kr
Til butik
Gå til Specialbutikken
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Metabo Kædesav MS 36-18 LTX BL 40
1.997,5 kr
Til butik
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Kædesav 40cm sværd MS 36-18 LTX BL 40 solo
-28%2.857,88 kr
Før 3.948,75 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Metabo MS 36-18 LTX BL 40 - Kædesav - ledningfri - 18 V - intet batteri, ingen oplader - 40 cm - Skærekapacitet 360 mm - 3.2 kg - SOLO koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Metabo MS 36-18 LTX BL 40 - Kædesav - ledningfri - 18 V - intet batteri, ingen oplader - 40 cm - Skærekapacitet 360 mm - 3.2 kg - SOLO koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.475 kr1.475 krKøb
2Proshop DK1.643 kr1.643 krKøb
3CS MEGASTORE DK1.655 kr1.655 krKøb
4Boligcenter DK1.699 kr1.699 krKøb
5Vivas DK1.719 kr1.788 krKøb
6Ultrashop1.819 kr1.819 krKøb
7Specialbutikken1.997,5 kr1.997,5 krKøb
8Globaltools.dk2.857,88 kr2.857,88 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Metabo MS 36-18 LTX BL 40 - Kædesav - ledningfri - 18 V - intet batteri, ingen oplader - 40 cm - Skærekapacitet 360 mm - 3.2 kg - SOLO

PriceData har fulgt prisen på Metabo MS 36-18 LTX BL 40 - Kædesav - ledningfri - 18 V - intet batteri, ingen oplader - 40 cm - Skærekapacitet 360 mm - 3.2 kg - SOLO i 185 dage. Laveste pris i perioden er 1.475 kr (registreret d. 27. maj 2026), højeste er 2.019 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.753 kr.

Den nuværende pris på 1.475 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 17% den seneste måned. Der er registreret 14 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 30 prisændringer for Metabo MS 36-18 LTX BL 40 - Kædesav - ledningfri - 18 V - intet batteri, ingen oplader - 40 cm - Skærekapacitet 360 mm - 3.2 kg - SOLO. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 30 prisændringer for Metabo MS 36-18 LTX BL 40 - Kædesav - ledningfri - 18 V - intet batteri, ingen oplader - 40 cm - Skærekapacitet 360 mm - 3.2 kg - SOLO de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 20261.475 kr286 kr (16%)
23. maj 20261.761 kr6 kr (0%)
9. maj 20261.767 kr8 kr (0%)
8. maj 20261.775 kr8 kr (0%)
1. maj 20261.767 kr8 kr (0%)
30. apr. 20261.775 kr8 kr (0%)
29. apr. 20261.767 kr180 kr (9%)
19. apr. 20261.947 kr1 kr (0%)
16. apr. 20261.948 kr1 kr (0%)
2. apr. 20261.947 kr36 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret