Gå til hovedindhold

Metabo HS 18 LTX BL 75 - Hæktrimmer - ledningfri - 18 V - intet batteri, ingen oplader - 3400 opm - 75 cm - 70 cm - Skærekapacitet 21 mm - 4.8 kg - S

MetaboHækklippereEAN: 4061792228740
Pris fra 1.699 krtil 2.635,27 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 936,27 kr (36% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.636 kr 11. mar.

Sammenlign priser på Metabo HS 18 LTX BL 75 - Hæktrimmer - ledningfri - 18 V - intet batteri, ingen oplader - 3400 opm - 75 cm - 70 cm - Skærekapacitet 21 mm - 4.8 kg - S og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1699 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Metabo HS 18 LTX BL 75 Hæktrimmer 3400opm 75cm Klingelængde
1.699 kr
Til butik
Metabo HS 18 LTX BL 75 Hæktrimmer 3400opm 75cm Klingelængde billede

Produktinformation

Metabo HS 18 LTX BL 75 - Hæktrimmer - ledningfri - 18 V - intet batteri, ingen oplader - 3400 opm - 75 cm - 70 cm - Skærekapacitet 21 mm - 4.8 kg

Produktspecifikationer

Mærke: Metabo
Artikel nr.: 601724850
EAN: 4061792228740
Varenr.: 1000769317
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Metabo HS 18 LTX BL 75 - hedge trimmer - cordless
1.767 kr
Til butik
Metabo HS 18 LTX BL 75 - hedge trimmer - cordless billede

Produktinformation

Hækkeklipper, ledningsfri 18 V model med kulfri motor, 3400 rpm hastighed, 75 cm klinge og 21 mm skærekapacitet til effektiv klipning af hæk og buske. Metabo HS 18 LTX BL 75 er en akku-hækkeklipper designet til kontrolleret håndtering med softgrip, tohåndsbetjening og et håndtag med 5 positioner, mens diamantslebne klinger og et dobbelt skæresystem understøtter rene, ensartede snit. Kulfri motor Diamantslebne klinger Dobbelt skæresystem Hurtigbremse og sikkerhedsafbryder 70 cm klippelængde med 75 cm klinge Ingen batteri og ingen lader inkluderet Inkluderer klingebeskyttelsesafdækning Bygget til præcis klipning og sikker kontrol ved vedligeholdelse af hække, buske og havens grønne områder.

Produktspecifikationer

Mærke: Metabo
Kategori: Haekkeklipper
Artikel nr.: 601724850
EAN: 4061792228740
Varenr.: 3438119
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Metabo HS 18 LTX BL 75 - Hæktrimmer - ledningfri - 18 V - intet batteri, ingen oplader - 3400 opm - 75 cm - 70 cm - Skærekapacitet 21 mm - 4.8 kg - S
1.798 kr
Til butik
Gå til Specialbutikken
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Metabo Akku Hækkeklipper HS 18 LTX BL 75
1.999 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Metabo HS 18 LTX BL 75 Hæktrimmer 3400opm 75cm Klingelængde
2.439 kr
Til butik
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Hækkeklipper 75cm HS 18 LTX BL 75 solo
-27%2.635,27 kr
Før 3.611,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Metabo HS 18 LTX BL 75 - Hæktrimmer - ledningfri - 18 V - intet batteri, ingen oplader - 3400 opm - 75 cm - 70 cm - Skærekapacitet 21 mm - 4.8 kg - S koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Metabo HS 18 LTX BL 75 - Hæktrimmer - ledningfri - 18 V - intet batteri, ingen oplader - 3400 opm - 75 cm - 70 cm - Skærekapacitet 21 mm - 4.8 kg - S koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.699 kr1.699 krKøb
2Proshop DK1.767 kr1.767 krKøb
3CS MEGASTORE DK1.798 kr1.798 krKøb
4Specialbutikken1.999 kr1.999 krKøb
5Ultrashop2.439 kr2.439 krKøb
6Globaltools.dk2.635,27 kr2.635,27 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Metabo HS 18 LTX BL 75 - Hæktrimmer - ledningfri - 18 V - intet batteri, ingen oplader - 3400 opm - 75 cm - 70 cm - Skærekapacitet 21 mm - 4.8 kg - S

PriceData har fulgt prisen på Metabo HS 18 LTX BL 75 - Hæktrimmer - ledningfri - 18 V - intet batteri, ingen oplader - 3400 opm - 75 cm - 70 cm - Skærekapacitet 21 mm - 4.8 kg - S i 181 dage. Laveste pris i perioden er 1.197 kr (registreret d. 26. februar 2026), højeste er 2.118 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.782 kr.

Den nuværende pris på 1.699 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 22 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 39 prisændringer for Metabo HS 18 LTX BL 75 - Hæktrimmer - ledningfri - 18 V - intet batteri, ingen oplader - 3400 opm - 75 cm - 70 cm - Skærekapacitet 21 mm - 4.8 kg - S. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 39 prisændringer for Metabo HS 18 LTX BL 75 - Hæktrimmer - ledningfri - 18 V - intet batteri, ingen oplader - 3400 opm - 75 cm - 70 cm - Skærekapacitet 21 mm - 4.8 kg - S de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
20. maj 20261.699 kr10 kr (1%)
7. maj 20261.689 kr8 kr (0%)
6. maj 20261.697 kr8 kr (0%)
2. maj 20261.689 kr8 kr (0%)
30. apr. 20261.697 kr7 kr (0%)
28. apr. 20261.704 kr5 kr (0%)
24. apr. 20261.699 kr23 kr (1%)
19. apr. 20261.722 kr1 kr (0%)
17. apr. 20261.723 kr32 kr (2%)
16. apr. 20261.691 kr51 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret