Gå til hovedindhold

Metabo HS 18 LTX 65 Hæktrimmer Elektrisk 2600spm 65cm Klingelængde

MetaboHækklippereEAN: 4061792204102
Pris fra 893 krtil 1.912 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 1.019 kr (53% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 790 kr 23. maj

Sammenlign priser på Metabo HS 18 LTX 65 Hæktrimmer Elektrisk 2600spm 65cm Klingelængde og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 893 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Metabo HS 18 LTX 65 Hæktrimmer Elektrisk 2600spm 65cm Klingelængde
893 kr
Til butik
Metabo HS 18 LTX 65 Hæktrimmer Elektrisk 2600spm 65cm Klingelængde billede

Produktinformation

Metabo HS 18 LTX 65. Strømkilde: Batteri, Batterispænding: 18 V, Batteriteknologi: Lithium-Ion (Li-Ion). Vægt: 2,3 kg. Pakketype: Kasse. Usikkerhed K: 3 dB

Produktspecifikationer

Mærke: Metabo
Artikel nr.: 601719850
EAN: 4061792204102
Varenr.: 999890125
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Metabo HS 18 LTX 65
909 kr
Til butik
Metabo HS 18 LTX 65 billede

Produktinformation

Ledningsfri hækkeklipper har dobbeltskær og en vægt på 2.3 kg for nem håndtering. Metabo HS 18 LTX 65 er designet til at trimme og forme hække i et bærbart, batteridrevet format fra Metabo. Dobbeltskær Vægt: 2.3 kg Producent: Metabo Et praktisk valg, når du ønsker ledningsfri frihed og kontrolleret klipning i haven.

Produktspecifikationer

Mærke: Metabo
Kategori: Akku Lader
Artikel nr.: 601719850
EAN: 4061792204102
Varenr.: 3444475
Gå til Specialbutikken
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Metabo akku hækkeklipper HS 18 LTX 65 solo
1.048 kr
Til butik
Metabo akku hækkeklipper HS 18 LTX 65 solo billede

Produktinformation

Akku hækkeklipper fra Metabo, der er ekstremt let og støjsvag. Den er velegnet til at trimme hække og buske. De laserskårne og diamantslebne knive giver rene snit. Knivtænderne er dråbeformede, som giver en høj skærekapacitet og sikrer at alle grene effek...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Metabo
Kategori: Hækkeklippere
EAN: 4061792204102
Varenr.: 17320862
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Metabo HS 18 LTX 65 Hæktrimmer Elektrisk 2600spm 65cm Klingelængde
1.119 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Metabo HS 18 LTX 65 - - ledningfri - 18 V - SOLO
1.912 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Metabo HS 18 LTX 65 Hæktrimmer Elektrisk 2600spm 65cm Klingelængde koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Metabo HS 18 LTX 65 Hæktrimmer Elektrisk 2600spm 65cm Klingelængde koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK893 kr893 krKøb
2Proshop DK909 kr948 krKøb
3Specialbutikken1.048 kr1.048 krKøb
4Ultrashop1.119 kr1.119 krKøb
5CS MEGASTORE DK1.912 kr2.111 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Metabo HS 18 LTX 65 Hæktrimmer Elektrisk 2600spm 65cm Klingelængde

PriceData har fulgt prisen på Metabo HS 18 LTX 65 Hæktrimmer Elektrisk 2600spm 65cm Klingelængde i 184 dage. Laveste pris i perioden er 790 kr (registreret d. 29. april 2026), højeste er 1.047 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 898 kr.

Den nuværende pris på 893 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 17 prisændringer for Metabo HS 18 LTX 65 Hæktrimmer Elektrisk 2600spm 65cm Klingelængde. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 17 prisændringer for Metabo HS 18 LTX 65 Hæktrimmer Elektrisk 2600spm 65cm Klingelængde de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 2026893 kr103 kr (13%)
23. maj 2026790 kr101 kr (11%)
22. maj 2026891 kr101 kr (13%)
29. apr. 2026790 kr139 kr (15%)
24. apr. 2026929 kr27 kr (3%)
16. apr. 2026902 kr3 kr (0%)
11. apr. 2026905 kr6 kr (1%)
9. apr. 2026911 kr6 kr (1%)
1. apr. 2026917 kr6 kr (1%)
27. mar. 2026923 kr6 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret