Gå til hovedindhold

Metabo HS 18 LTX BL 65 - Hæktrimmer - ledningfri - 18 V - intet batteri, ingen oplader - 3400 spm - 65 cm - 60 cm - Skærekapacitet 21 mm - 4.2 kg - SOLO

MetaboHaveredskaberEAN: 4061792228443
Pris fra 1.491 krtil 3.443 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 1.952 kr (57% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.122 kr 9. apr.

Sammenlign priser på Metabo HS 18 LTX BL 65 - Hæktrimmer - ledningfri - 18 V - intet batteri, ingen oplader - 3400 spm - 65 cm - 60 cm - Skærekapacitet 21 mm - 4.2 kg - SOLO og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1491 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Metabo HS 18 LTX BL 65 Hæktrimmer 3400opm 65cm Klingelængde
1.491 kr
Til butik
Metabo HS 18 LTX BL 65 Hæktrimmer 3400opm 65cm Klingelængde billede

Produktinformation

Metabo HS 18 LTX BL 65 - Hæktrimmer - ledningfri - 18 V - intet batteri, ingen oplader - 3400 spm - 65 cm - 60 cm - Skærekapacitet 21 mm - 4.2 kg

Produktspecifikationer

Mærke: Metabo
Artikel nr.: 601723850
EAN: 4061792228443
Varenr.: 1000769316
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Metabo HS 18 LTX BL 65 Hæktrimmer 3400opm 65cm Klingelængde
1.899 kr
Til butik
Metabo HS 18 LTX BL 65 Hæktrimmer 3400opm 65cm Klingelængde billede

Produktinformation

Metabo HS 18 LTX BL 65 Hktrimmer Oplev kraften og præcisionen med Metabo HS 18 LTX BL 65 Hktrimmeren, som gør det nemt at trimme og vedligeholde din have. Med en klingelængde på 65 cm og en imponerende hastighed på 3400 omdrejninger pr. minut, klarer denn...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Metabo
Kategori: skal sorteres
EAN: 4061792228443
Varenr.: 124654
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Metabo HS 18 LTX BL 65 - hedge trimmer - electric - cordless
1.908 kr
Til butik
Metabo HS 18 LTX BL 65 - hedge trimmer - electric - cordless billede

Produktinformation

Hækkeklipper leverer ledningsfri 18 V klippekraft med en kulfri motor, 3400 spm hastighed og en klippelængde på 60 cm til effektiv klipning af hæk og buske. Metabo HS 18 LTX BL 65 er en elektrisk akku-hækkeklipper med diamantslebne klinger, antivibrationsteknologi og tohåndsbetjening med et håndtag med 5 positioner til kontrolleret, komfortabelt arbejde. Ledningsfrit 18 V system (batteri og lader medfølger ikke) 3400 spm klippehastighed 60 cm klippelængde med 65 cm klinge Maks. skærekapacitet: 21 mm Kulfri motor med hurtigbremse Softgrip, sikkerhedsafbryder og dobbelt skæresystem Inkluderer klingebeskyttelseshylster Bygget til præcis klipning og stabil håndtering hjælper den dig med at vedligeholde hække rent med reduceret vibration og sikker kontrol.

Produktspecifikationer

Mærke: Metabo
Kategori: Haekkeklipper
Artikel nr.: 601723850
EAN: 4061792228443
Varenr.: 3438097
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Hækkeklipper 65cm HS 18 LTX BL 65 solo
-27%2.429,79 kr
Før 3.323,75 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Metabo HS 18 LTX BL 65 - Hæktrimmer - ledningfri - 18 V - intet batteri, ingen oplader - 3400 spm - 65 cm - 60 cm - Skærekapacitet 21 mm - 4.2 kg - SOLO
3.443 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Metabo HS 18 LTX BL 65 - Hæktrimmer - ledningfri - 18 V - intet batteri, ingen oplader - 3400 spm - 65 cm - 60 cm - Skærekapacitet 21 mm - 4.2 kg - SOLO koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Metabo HS 18 LTX BL 65 - Hæktrimmer - ledningfri - 18 V - intet batteri, ingen oplader - 3400 spm - 65 cm - 60 cm - Skærekapacitet 21 mm - 4.2 kg - SOLO koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.491 kr1.491 krKøb
2Ultrashop1.899 kr1.899 krKøb
3Proshop DK1.908 kr1.908 krKøb
4Globaltools.dk2.429,79 kr2.429,79 krKøb
5CS MEGASTORE DK3.443 kr3.642 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Metabo HS 18 LTX BL 65 - Hæktrimmer - ledningfri - 18 V - intet batteri, ingen oplader - 3400 spm - 65 cm - 60 cm - Skærekapacitet 21 mm - 4.2 kg - SOLO

PriceData har fulgt prisen på Metabo HS 18 LTX BL 65 - Hæktrimmer - ledningfri - 18 V - intet batteri, ingen oplader - 3400 spm - 65 cm - 60 cm - Skærekapacitet 21 mm - 4.2 kg - SOLO i 167 dage. Laveste pris i perioden er 1.122 kr (registreret d. 9. april 2026), højeste er 1.948 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.479 kr.

Den nuværende pris på 1.491 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 7 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 19 prisændringer for Metabo HS 18 LTX BL 65 - Hæktrimmer - ledningfri - 18 V - intet batteri, ingen oplader - 3400 spm - 65 cm - 60 cm - Skærekapacitet 21 mm - 4.2 kg - SOLO. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 19 prisændringer for Metabo HS 18 LTX BL 65 - Hæktrimmer - ledningfri - 18 V - intet batteri, ingen oplader - 3400 spm - 65 cm - 60 cm - Skærekapacitet 21 mm - 4.2 kg - SOLO de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20261.491 kr116 kr (8%)
20. maj 20261.375 kr116 kr (8%)
19. maj 20261.491 kr116 kr (8%)
13. maj 20261.375 kr116 kr (8%)
11. maj 20261.491 kr116 kr (8%)
28. apr. 20261.375 kr1 kr (0%)
13. apr. 20261.374 kr124 kr (10%)
11. apr. 20261.250 kr128 kr (11%)
9. apr. 20261.122 kr226 kr (17%)
22. mar. 20261.348 kr46 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret