Gå til hovedindhold

Metabo HS 18 LTX 55 - Hæktrimmer - ledningfri - 18 V - 2600 spm - 55 cm - 53 cm - Skærekapacitet 19 mm - 2.2 kg (batteri og oplader medfølger ikke)

MetaboHaveredskaberEAN: 4061792204096
Pris fra 809 krtil 1.123,75 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 314,75 kr (28% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 657 kr 2. apr.

Sammenlign priser på Metabo HS 18 LTX 55 - Hæktrimmer - ledningfri - 18 V - 2600 spm - 55 cm - 53 cm - Skærekapacitet 19 mm - 2.2 kg (batteri og oplader medfølger ikke) og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 809 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Metabo HS 18 LTX 55 hækkeklipper - 18 V, 55 cm klinge, 2.600 spm
-33%809 kr
Før 1.199 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Metabo HS 18 LTX 55 hækkeklipper - 18 V, 55 cm klinge, 2.600 spm billede

Produktinformation

Metabo HS 18 LTX 55 - Hæktrimmer - ledningfri - 18 V - 2600 spm - 55 cm - 53 cm - Skærekapacitet 19 mm - 2.2 kgGenereltFunktioner: Blødt griplaserskårne klingersikkerhedskontakthurtigklingestopdiamantkværnede klingerlav vibrationCordless Alliance System (CAS)Hastighed: 2600 spmLedningsfri: JaMotortype: ElektriskProdukttype: HæktrimmerSkærelængde: 53 cmTrimmer/savKlinge: 55 cmMaks. skærekapacitet: 19 mmBatteriForsynet spænding: 18 VDiverseGaranti: 3 årInkluderet tilbehør: KlingebeskyttelseshylsterStøj- og vibrationsoplysninger: Vibration: 2.3 m/s² / usikkerhed K: 1.5 m/s² | Lydtryk: 77 dB(A) / usikkerhed K: 3 dB | Lydstyrke: 89 dB(A) / usikkerhed K: 3 dBMål og vægt (uden batteri)Vægt: 2.2 kg...

Produktspecifikationer

Mærke: Metabo
Kategori: Hækkeklippere
Vægt: 3.64g
EAN: 4061792204096
Varenr.: 2125595
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Metabo HS 18 LTX 55 hækkeklipper - 18 V, 55 cm klinge, 2.600 spm
-32%829 kr
Før 1.219 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Metabo HS 18 LTX 55 hækkeklipper - 18 V, 55 cm klinge, 2.600 spm billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Metabo
Kategori: Hækkeklippere
Vægt: 3.64g
EAN: 4061792204096
Varenr.: 2125595
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Metabo HS 18 LTX 55 - Hæktrimmer - ledningfri - 18 V - 2600 spm - 55 cm - 53 cm - Skærekapacitet 19 mm - 2.2 kg (batteri og oplader medfølger ikke)
832 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Metabo HS 18 LTX 55 Hæktrimmer Elektrisk 2600spm 55cm Klingelængde
867 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Metabo HS 18 LTX 55 Hæktrimmer Elektrisk 2600spm 55cm Klingelængde
899 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Metabo HS 18 LTX 55 - hedge trimmer - electric - cordless
1.039 kr
Til butik
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Hækkeklipper 55cm sværd HS 18 LTX 55 solo
-27%1.123,75 kr
Før 1.536,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Metabo HS 18 LTX 55 - Hæktrimmer - ledningfri - 18 V - 2600 spm - 55 cm - 53 cm - Skærekapacitet 19 mm - 2.2 kg (batteri og oplader medfølger ikke) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Metabo HS 18 LTX 55 - Hæktrimmer - ledningfri - 18 V - 2600 spm - 55 cm - 53 cm - Skærekapacitet 19 mm - 2.2 kg (batteri og oplader medfølger ikke) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Boligcenter DK809 kr809 krKøb
2Vivas DK829 kr898 krKøb
3CS MEGASTORE DK832 kr871 krKøb
4CompuMail DK867 kr867 krKøb
5Ultrashop899 kr899 krKøb
6Proshop DK1.039 kr1.039 krKøb
7Globaltools.dk1.123,75 kr1.123,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Metabo HS 18 LTX 55 - Hæktrimmer - ledningfri - 18 V - 2600 spm - 55 cm - 53 cm - Skærekapacitet 19 mm - 2.2 kg (batteri og oplader medfølger ikke)

PriceData har fulgt prisen på Metabo HS 18 LTX 55 - Hæktrimmer - ledningfri - 18 V - 2600 spm - 55 cm - 53 cm - Skærekapacitet 19 mm - 2.2 kg (batteri og oplader medfølger ikke) i 136 dage. Laveste pris i perioden er 657 kr (registreret d. 1. marts 2026), højeste er 899 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 802 kr.

Den nuværende pris på 809 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 6% den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 18 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 30 prisændringer for Metabo HS 18 LTX 55 - Hæktrimmer - ledningfri - 18 V - 2600 spm - 55 cm - 53 cm - Skærekapacitet 19 mm - 2.2 kg (batteri og oplader medfølger ikke). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 30 prisændringer for Metabo HS 18 LTX 55 - Hæktrimmer - ledningfri - 18 V - 2600 spm - 55 cm - 53 cm - Skærekapacitet 19 mm - 2.2 kg (batteri og oplader medfølger ikke) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026809 kr58 kr (7%)
13. maj 2026867 kr167 kr (24%)
12. maj 2026700 kr93 kr (12%)
9. maj 2026793 kr8 kr (1%)
7. maj 2026785 kr13 kr (2%)
6. maj 2026772 kr7 kr (1%)
5. maj 2026765 kr22 kr (3%)
29. apr. 2026743 kr124 kr (14%)
25. apr. 2026867 kr32 kr (4%)
24. apr. 2026899 kr91 kr (11%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret