Gå til hovedindhold

MascotAdvanced håndværkerbukser aftagelige hængelommer, Stretch, 17031-311-09 sort - 82C50 | Bukser | Arbejdstøj | Beklædning

MascotSanitet4-vejs stretchProfessionelt håndværkEAN: 5711074546152

Mascot Advanced arbejdsbukser med 4-vejs stretch og aftagelige CORDURA hængelommer. Perfekt til professionelle håndværkere med behov for komfort og holdbarhed. Læs mere

Pris fra 999 krtil 1.623,75 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 624,75 kr (38% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på MascotAdvanced håndværkerbukser aftagelige hængelommer, Stretch, 17031-311-09 sort - 82C50 | Bukser | Arbejdstøj | Beklædning og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 999 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Modekompagniet
TrustScore 4 ud af 54,0
Advanced håndværkerbukser Full stretch, Sort - 17031-311-09
-33%999 kr
Før 1.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Mascot Advanced Buks med hængelomme Str.82C50. Sort
1.283 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
MASCOT 17031-311-09, Bukser, Ethvert køn, Sort, Elastin, Nylon, 235 g/m², 8%
1.311 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Mascot Advanced Buks med hængelomme Str.82C50. Sort
1.351,25 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Buks advanced stretch sort 82c50
1.428,75 kr
Til butik
Gå til Sikkerhedsgiganten
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
MascotAdvanced håndværkerbukser aftagelige hængelommer, Stretch, 17031-311-09 sort - 82C50 | Bukser | Arbejdstøj | Beklædning
1.623,75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MascotAdvanced håndværkerbukser aftagelige hængelommer, Stretch, 17031-311-09 sort - 82C50 | Bukser | Arbejdstøj | Beklædning koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MascotAdvanced håndværkerbukser aftagelige hængelommer, Stretch, 17031-311-09 sort - 82C50 | Bukser | Arbejdstøj | Beklædning koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Modekompagniet999 kr999 krKøb
2Elvvs.dk1.283 kr1.283 krKøb
3CS MEGASTORE DK1.311 kr1.311 krKøb
4vvsfittings.dk1.351,25 kr1.351,25 krKøb
5MaintainIt1.428,75 kr1.428,75 krKøb
6Sikkerhedsgiganten1.623,75 kr1.623,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Mascot Advanced arbejdsbukser med aftagelige hængelommer

Mascot

Mascot Advanced arbejdsbukser med 4-vejs stretch og aftagelige CORDURA hængelommer. Perfekt til professionelle håndværkere med behov for komfort og holdbarhed.

• arbejdsbukser
• håndværkerbukser
• mascot bukser
• stretch bukser
• cordura bukser
• Professionelt håndværk
• 4-vejs stretch

Beskrivelse

Mascot Advanced arbejdsbukser er designet til professionelle håndværkere, der kræver maksimal bevægelsesfrihed og funktionalitet. Bukserne er fremstillet i 4-vejs stretchmateriale (93% nylon, 7% elastan), der er elastisk i alle retninger og giver unik komfort under arbejdet. Materialet er let, vandafvisende og har høj slidstyrke. De aftagelige hængelommer er lavet af slidstærk CORDURA med Kevlar-forstærkning for ekstra holdbarhed. Knælommerne er fremstillet af CORDURA/Kevlar/Dyneema-kombination med elastisk pasform og ventilation. Bukserne har ergonomisk formede ben, lårlomme med magnetlukning, tommestoklomme med ekstra rum og refleksdetaljer for øget sikkerhed.

Specifikationer

talje:Lav talje
vægt:250 g/m2
refleks:Ja
stretch:4-vejs stretch
materiale:93% nylon, 7% elastan
ventilation:Lynlås på ben
hængelommer:Aftagelige CORDURA
benafslutning:Trykknapregulering
vandafvisende:Ja
knæforstærkning:CORDURA/Kevlar/Dyneema

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Er bukserne vandtætte?

Bukserne har en vandafvisende finish, men er ikke fuldstændig vandtætte. De beskytter mod let fugt og snavs.

Kan hængelommerne vaskes?

Ja, hængelommerne er aftagelige og kan vaskes separat. CORDURA-materialet tåler normal vask.

Følger knæpuder med?

Nej, knæpuder medfølger ikke, men du kan købe MASCOT Waterloo knæpuder separat til optimal beskyttelse.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for MascotAdvanced håndværkerbukser aftagelige hængelommer, Stretch, 17031-311-09 sort - 82C50 | Bukser | Arbejdstøj | Beklædning

PriceData har fulgt prisen på MascotAdvanced håndværkerbukser aftagelige hængelommer, Stretch, 17031-311-09 sort - 82C50 | Bukser | Arbejdstøj | Beklædning i 139 dage. Laveste pris i perioden er 999 kr (registreret d. 27. maj 2026), højeste er 1.312 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.203 kr.

Den nuværende pris på 999 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 20% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 18 prisændringer for MascotAdvanced håndværkerbukser aftagelige hængelommer, Stretch, 17031-311-09 sort - 82C50 | Bukser | Arbejdstøj | Beklædning. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 18 prisændringer for MascotAdvanced håndværkerbukser aftagelige hængelommer, Stretch, 17031-311-09 sort - 82C50 | Bukser | Arbejdstøj | Beklædning de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026999 kr284 kr (22%)
29. maj 20261.283 kr284 kr (28%)
27. maj 2026999 kr284 kr (22%)
25. maj 20261.283 kr29 kr (2%)
24. maj 20261.312 kr28 kr (2%)
23. maj 20261.284 kr37 kr (3%)
21. maj 20261.247 kr21 kr (2%)
20. maj 20261.268 kr21 kr (2%)
19. maj 20261.247 kr21 kr (2%)
10. maj 20261.268 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret