Gå til hovedindhold

Makita Transportabel båndsav XGT - PB002GZ

MakitaRedskaberEAN: 0088381761475
Pris fra 3.923 krtil 6.099 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 2.176 kr (36% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Makita Transportabel båndsav XGT - PB002GZ og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3923 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Makita PB002GZ Båndsav 40V Batteridrevet
3.923 kr
Til butik
Makita PB002GZ Båndsav 40V Batteridrevet billede

Produktinformation

Makita PB002GZ - Båndsav - ledningfri - 40 V

Produktspecifikationer

Mærke: Makita
Artikel nr.: PB002GZ
EAN: 0088381761475
Varenr.: 1000559388
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Makita PB002GZ båndsav, 40V, uden batteri
3.929 kr
Til butik
Makita PB002GZ båndsav, 40V, uden batteri billede

Produktinformation

Skær gnistfrit og præcist i stål med Makita PB002G båndsaven Det proffesionelle valg, til skæreopgaver i stål, når mobilitet er vigtigt. Makitas stærke båndsav her, benytter sig af den kraftige XGT-batteriteknologi, hvor du kan få 40V batterier til akkuma...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Makita
Kategori: Save
EAN: 0088381761475
Varenr.: 881403360
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Makita Transportabel båndsav XGT - PB002GZ
6.099 kr
Til butik
Makita Transportabel båndsav XGT - PB002GZ billede

Produktinformation

Makita Transportabel båndsav XGT - PB002GZKraftig 40V XGT® båndsav til skæring af metal uden gnister Akku 40V XGT® båndsav er nem at transportere og et ideelt værktøj til skæring af rør og fiberforstærkede slanger. Præcis skæring med rene kanter. Skærer rør op til 127 mm, klingehastigheden kan justeres mellem 0 - 3,2 m/s. Dobbelt LED lys. Klinge medfølger 1140 x 13 x 0,5 mm. Leveres uden batteri og lader.Akku spænding;40 VXGT;1Kulfri motor;1Vægt /målt EPTA;6,6 - 7,8 kgDimensioner (LxBxH);510...

Produktspecifikationer

Mærke: Makita
Kategori: Makita
Vægt: 1g
Artikel nr.: PB002GZ
EAN: 0088381761475
Varenr.: 2264895

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Makita Transportabel båndsav XGT - PB002GZ koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Makita Transportabel båndsav XGT - PB002GZ koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK3.923 kr3.923 krKøb
2LavprisVærktøj3.929 kr3.929 krKøb
3Homeshop DK6.099 kr6.099 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Makita Transportabel båndsav XGT - PB002GZ

PriceData har fulgt prisen på Makita Transportabel båndsav XGT - PB002GZ i 181 dage. Laveste pris i perioden er 3.923 kr (registreret d. 1. juni 2026), højeste er 4.252 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 4.005 kr.

Den nuværende pris på 3.923 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 20 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 26 prisændringer for Makita Transportabel båndsav XGT - PB002GZ. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 26 prisændringer for Makita Transportabel båndsav XGT - PB002GZ de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20263.923 kr6 kr (0%)
28. maj 20263.929 kr1 kr (0%)
14. maj 20263.928 kr4 kr (0%)
12. maj 20263.932 kr1 kr (0%)
8. maj 20263.933 kr1 kr (0%)
7. maj 20263.934 kr1 kr (0%)
6. maj 20263.935 kr3 kr (0%)
5. maj 20263.938 kr1 kr (0%)
30. apr. 20263.939 kr1 kr (0%)
25. apr. 20263.940 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret