Gå til hovedindhold

Makita DCM501Z - Kaffemaskine - transportabel - Uden batteri og lader

MakitaRedskaberTransportabel designProfessionelle håndværkere og outdoorEAN: 0088381863131

Makita DCM501Z transportabel batteridrevet kaffemaskine med 18V kompatibilitet. Brygger kaffe overalt med 240ml vandbeholder og hurtig 5-min brygning. Læs mere

Pris fra 833 krtil 1.050 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 217 kr (21% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 799 kr 16. apr.

Sammenlign priser på Makita DCM501Z - Kaffemaskine - transportabel - Uden batteri og lader og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 833 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Makita DCM501Z Kaffemaskine
833 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Makita DCM501Z - Kaffemaskine - transportabel - Uden batteri og lader
847 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Makita 18v kaffemaskine dcm501z solo
910 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Kaffemaskine Makita DCM501Z - transportabel espressomaskine
-3%939 kr
Før 969 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Kaffemaskine Makita DCM501Z - transportabel espressomaskine
-3%959 kr
Før 989 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Makita DCM501Z Kaffemaskine
1.039 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Makita Kaffemaskine 10,8-18v - DCM501Z
1.050 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Makita DCM501Z - Kaffemaskine - transportabel - Uden batteri og lader koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Makita DCM501Z - Kaffemaskine - transportabel - Uden batteri og lader koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK833 kr833 krKøb
2CS MEGASTORE DK847 kr886 krKøb
3Proshop DK910 kr949 krKøb
4Boligcenter DK939 kr939 krKøb
5Vivas DK959 kr1.028 krKøb
6Ultrashop1.039 kr1.039 krKøb
7Homeshop DK1.050 kr1.050 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Makita DCM501Z Kaffemaskine

Makita

Makita DCM501Z transportabel batteridrevet kaffemaskine med 18V kompatibilitet. Brygger kaffe overalt med 240ml vandbeholder og hurtig 5-min brygning.

• mobil kaffemaskine
• akku kaffemaskine
• byggeplads kaffe
• makita kaffe
• transportabel kaffemaskine
• batteri kaffemaskine
• Professionelle håndværkere og outdoor
• Transportabel design

Beskrivelse

Makita DCM501Z er en kompakt og transportabel kaffemaskine designet til professionelle håndværkere og outdoor-entusiaster. Maskinen er kompatibel med Makitas 10,8V-18V Li-Ion batterisystem og kan bryge op til 2 kopper kaffe på et 3,0Ah batteri. Med en vandbeholderkapacitet på 240ml og en bryggetid på kun 5 minutter med 18V batteri, giver den dig friskbrygget kaffe hvor som helst. Den medfølgende stålkop med låg gør den perfekt til brug på byggepladser, i værkstedet eller på campingturen. Robust Makita-kvalitet sikrer lang holdbarhed selv under krævende forhold.

Specifikationer

vægt:1,0 kg
bryggetid:5 minutter (18V)
materiale:Robust plast og metal
anvendelse:Kaffe pods eller malet kaffe
inkluderet:Stålkop med låg
vandbeholder:240 ml
batterisystem:Makita LXT
kapacitet_pr_batteri:2 kopper (3,0Ah)
batteri_kompatibilitet:10,8V-18V Li-Ion

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvilke batterier er kompatible?

Alle Makita 10,8V, 12V, 14,4V og 18V Li-Ion batterier kan anvendes.

Hvor mange kopper kan jeg lave på ét batteri?

Med et 3,0Ah batteri kan du lave cirka 2 kopper kaffe.

Kan jeg bruge både kaffepods og malet kaffe?

Ja, maskinen er designet til både kaffepods og almindelig malet kaffe.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Makita DCM501Z - Kaffemaskine - transportabel - Uden batteri og lader

PriceData har fulgt prisen på Makita DCM501Z - Kaffemaskine - transportabel - Uden batteri og lader i 132 dage. Laveste pris i perioden er 799 kr (registreret d. 16. april 2026), højeste er 882 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 828 kr.

Den nuværende pris på 833 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 5% den seneste måned. Der er registreret 55 prisfald og 34 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Makita DCM501Z - Kaffemaskine - transportabel - Uden batteri og lader. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Makita DCM501Z - Kaffemaskine - transportabel - Uden batteri og lader de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
19. maj 2026833 kr1 kr (0%)
18. maj 2026832 kr1 kr (0%)
17. maj 2026833 kr6 kr (1%)
16. maj 2026839 kr7 kr (1%)
15. maj 2026846 kr17 kr (2%)
14. maj 2026829 kr23 kr (3%)
13. maj 2026852 kr16 kr (2%)
12. maj 2026836 kr7 kr (1%)
11. maj 2026843 kr6 kr (1%)
10. maj 2026849 kr6 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret