Gå til hovedindhold

Makita Løvblæser 18V DUB184Z uden batteri & lader

MakitaRedskaberKulfri motorHavearbejde og byggeriEAN: 0088381887670

Makita DUB184Z er en alsidig 18V løvblæser med kulfri motor og 3 hastigheder. Maks lufthastighed 52,1 m/s til effektiv rengøring af blade og affald. Læs mere

Pris fra 999 krtil 1.828,64 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 829,64 kr (45% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 931 kr 2. apr.

Sammenlign priser på Makita Løvblæser 18V DUB184Z uden batteri & lader og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 999 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Makita 18v løvblæser dub184z solo
999 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Makita Løvblæser LXT DUB184Z 18V Intet batteri
1.042 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Makita DUB184Z Løvblæser - SOLO
1.102 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Løvblæser Makita LXT DUB184Z 18V - uden batteri
-11%1.139 kr
Før 1.279 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Løvblæser Makita LXT DUB184Z 18V - uden batteri
-11%1.159 kr
Før 1.299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Makita Løvblæser 18v - DUB184Z
1.199 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Makita Løvblæser LXT DUB184Z 18V Intet batteri
1.269 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Makita Løvblæser 18V DUB184Z uden batteri & lader
1.447 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Makita Løvblæser 18V DUB184Z uden batteri & lader
1.691,25 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
LØVBLÆSER 18V
1.828,64 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Makita Løvblæser 18V DUB184Z uden batteri & lader koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Makita Løvblæser 18V DUB184Z uden batteri & lader koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK999 kr1.038 krKøb
2CompuMail DK1.042 kr1.042 krKøb
3CS MEGASTORE DK1.102 kr1.102 krKøb
4Boligcenter DK1.139 kr1.139 krKøb
5Vivas DK1.159 kr1.228 krKøb
6Homeshop DK1.199 kr1.199 krKøb
7Ultrashop1.269 kr1.269 krKøb
8Elvvs.dk1.447 kr1.447 krKøb
9vvsfittings.dk1.691,25 kr1.691,25 krKøb
10EL-GROSSISTEN1.828,64 kr1.828,64 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Makita Løvblæser 18V DUB184Z

Makita

Makita DUB184Z er en alsidig 18V løvblæser med kulfri motor og 3 hastigheder. Maks lufthastighed 52,1 m/s til effektiv rengøring af blade og affald.

• makita løvblæser
• 18v blæser
• løvblæser akku
• haveblæser
• dub184z
• kulfri løvblæser
• makita værktøj
• Havearbejde og byggeri
• Kulfri motor

Beskrivelse

Makita DUB184Z 18V løvblæser er designet til professionelle og DIY-entusiaster. Med sin kulfri motor leverer den pålidelig ydeevne til både havearbejde og byggepladsrengøring. Blæseren har tre hastigheder og et bredt blæserør for maksimal fleksibilitet. Den maksimale lufthastighed på 52,1 m/s og luftmængde på 13,0 m³/min gør den effektiv til fjernelse af blade, snavs og affald. Det ergonomiske design sikrer komfortabel brug i længere tid, mens den lave vægt på 2,5-3,0 kg reducerer træthed. Leveres uden batteri og lader - kompatibel med alle Makita 18V LXT-batterier.

Specifikationer

model:DUB184Z
motor:Kulfri/brushless
vægt:2,5-3,0 kg
adapter:DUB184/UB400MP
spænding:18V
vibration:2,5 m/s²
skulderrem:Inkluderet
dimensioner:810-825 x 160 x 285 mm
hastigheder:3 trin
luftmængde:13,0 m³/min
batteri_type:Li-ion 18V LXT
omdrejninger:18.000 min⁻¹
lydtrykniveau:84 dB(A)
lydeffektniveau:96 dB(A)
max_lufthastighed:52,1 m/s
overbelastningsbeskyttelse:Ja

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Medfølger batteri og lader?

Nej, DUB184Z leveres uden batteri og lader. Den er kompatibel med alle Makita 18V LXT-batterier.

Hvor støjende er løvblæseren?

Lydtrykniveauet er 84 dB(A), hvilket gør den relativt støjsvag sammenlignet med andre løvblæsere.

Hvor lang tid holder batteriet?

Batteritiden afhænger af batteristørrelsen og hastighedsindstilling. Med 5,0Ah batteri kan du forvente 15-30 minutters drift.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Makita Løvblæser 18V DUB184Z uden batteri & lader

PriceData har fulgt prisen på Makita Løvblæser 18V DUB184Z uden batteri & lader i 112 dage. Laveste pris i perioden er 931 kr (registreret d. 2. april 2026), højeste er 1.119 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.001 kr.

Den nuværende pris på 999 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 4% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 23 prisændringer for Makita Løvblæser 18V DUB184Z uden batteri & lader. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 23 prisændringer for Makita Løvblæser 18V DUB184Z uden batteri & lader de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
19. maj 2026999 kr27 kr (3%)
17. maj 2026972 kr8 kr (1%)
9. maj 2026964 kr24 kr (2%)
7. maj 2026988 kr16 kr (2%)
6. maj 2026972 kr8 kr (1%)
4. maj 2026964 kr24 kr (2%)
2. maj 2026988 kr11 kr (1%)
1. maj 2026999 kr8 kr (1%)
28. apr. 2026991 kr8 kr (1%)
27. apr. 2026999 kr27 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret