Gå til hovedindhold

BOSCH Professional GBL 18V-120 Batteridrevet løvblæser - 18 V - SOLO

BoschRedskaber270 km/t lufthastighedProfessionel rengøringEAN: 3165140821049

Bosch GBL 18V-120 Professional batteridrevet løvblæser med kraftig 270 km/t lufthastighed. Perfekt til rengøring af terrasser, værksteder og indkørsler. Læs mere

Pris fra 649 krtil 769 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 120 kr (16% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 534 kr 26. apr.

Sammenlign priser på BOSCH Professional GBL 18V-120 Batteridrevet løvblæser - 18 V - SOLO og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 649 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Bosch GBL 18V-120 Professional Løvblæser Elektrisk
649 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
BOSCH Professional GBL 18V-120 Batteridrevet løvblæser - 18 V - SOLO
651 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Bosch GBL 18V-120 Akku-løvblæser - 06019F5100
660 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Bosch GBL 18V-120 Professional Løvblæser Elektrisk
769 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad BOSCH Professional GBL 18V-120 Batteridrevet løvblæser - 18 V - SOLO koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad BOSCH Professional GBL 18V-120 Batteridrevet løvblæser - 18 V - SOLO koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK649 kr649 krKøb
2CS MEGASTORE DK651 kr690 krKøb
3Homeshop DK660 kr660 krKøb
4Ultrashop769 kr769 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Bosch GBL 18V-120 Professional batteridrevet løvblæser

Bosch

Bosch GBL 18V-120 Professional batteridrevet løvblæser med kraftig 270 km/t lufthastighed. Perfekt til rengøring af terrasser, værksteder og indkørsler.

• løvblæser
• bladblæser
• bosch blæser
• batteridrevet blæser
• 18v blæser
• støvblæser
• elværktøj blæser
• Professionel rengøring
• 270 km/t lufthastighed

Beskrivelse

Bosch GBL 18V-120 Professional er en kraftfuld batteridrevet løvblæser, der leverer en imponerende lufthastighed på op til 270 km/t (75 m/sek.). Den kompakte og ergonomiske design gør den ideel til både professionelle håndværkere og gør-det-selv entusiaster. Med sit 18V batterisystem giver den maksimal mobilitet uden ledninger, hvilket gør det nemt at rengøre terrasser, værksteder, indkørsler og arbejdspladser på få sekunder. Løvblæseren leveres med 4 forskellige mundstykker, herunder dyse, forlængerrør, dyb huldyse og støvsugningsslange, som giver stor alsidighed i anvendelsen. Den er perfekt til fjernelse af støv, blade, snavs og grus fra alle typer overflader. Bosch GBL 18V-120 Professional er kompatibel med alle batterier i 18V spændingsklassen og garanterer pålidelig ydeevne til enhver rengøringsopgave.

Specifikationer

farve:Blå
motor:Batteridrevet
kontakt:To indstillinger
spænding:18V
kompatibilitet:Alle 18V Bosch batterier
værktøjstype:Løvblæser
batteri_inkluderet:Nej
maks_lufthastighed:270 km/t (75 m/sek.)
tilbehør_inkluderet:4 mundstykker (dyse, forlængerrør, dyb huldyse, støvsugningsslange)
materiale_tilknytning:Træ
kontinuerlig_luftstrøm:Ja
maks_luftgennemstrømning:120 m³/h

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Følger der batteri og oplader med?

Nej, batteri og oplader er ikke inkluderet. Enheden er kompatibel med alle Bosch 18V batterier.

Hvor kraftig er løvblæseren?

Den har en maksimal lufthastighed på 270 km/t (75 m/sek.) og en luftgennemstrømning på 120 m³/h.

Hvad kan den bruges til?

Den er perfekt til rengøring af terrasser, værksteder, indkørsler og til at fjerne støv, blade og snavs fra arbejdspladser.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for BOSCH Professional GBL 18V-120 Batteridrevet løvblæser - 18 V - SOLO

PriceData har fulgt prisen på BOSCH Professional GBL 18V-120 Batteridrevet løvblæser - 18 V - SOLO i 120 dage. Laveste pris i perioden er 523 kr (registreret d. 10. februar 2026), højeste er 649 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 582 kr.

Den nuværende pris på 649 kr er 12% over normalprisen. Prisen er steget 3% den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 27 prisændringer for BOSCH Professional GBL 18V-120 Batteridrevet løvblæser - 18 V - SOLO. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 27 prisændringer for BOSCH Professional GBL 18V-120 Batteridrevet løvblæser - 18 V - SOLO de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
19. maj 2026649 kr30 kr (5%)
13. maj 2026619 kr30 kr (5%)
12. maj 2026649 kr17 kr (3%)
10. maj 2026632 kr56 kr (10%)
9. maj 2026576 kr56 kr (9%)
8. maj 2026632 kr56 kr (10%)
7. maj 2026576 kr56 kr (9%)
6. maj 2026632 kr98 kr (18%)
26. apr. 2026534 kr25 kr (4%)
24. apr. 2026559 kr8 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret