Gå til hovedindhold

Løvblæser 18 V - Makita DUB184Z (akku, håndholdt)

MakitaRedskaberKulfri motorHavearbejde og byggeriEAN: 0088381887670

Makita DUB184Z er en alsidig 18V løvblæser med kulfri motor og 3 hastigheder. Maks lufthastighed 52,1 m/s til effektiv rengøring af blade og affald. Læs mere

Pris fra 923 krtil 1.828,64 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 905,64 kr (50% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Løvblæser 18 V - Makita DUB184Z (akku, håndholdt) og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 923 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Makita Løvblæser LXT DUB184Z 18V Intet batteri
923 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Makita 18v løvblæser dub184z solo
987 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Makita DUB184Z Løvblæser - SOLO
1.102 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Løvblæser Makita LXT DUB184Z 18V - uden batteri
-11%1.139 kr
Før 1.279 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Løvblæser Makita LXT DUB184Z 18V - uden batteri
-11%1.159 kr
Før 1.299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Makita Løvblæser 18v - DUB184Z
1.199 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Makita Løvblæser LXT DUB184Z 18V Intet batteri
1.269 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Makita Løvblæser 18V DUB184Z uden batteri & lader
1.447 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
LØVBLÆSER 18V
1.828,64 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Løvblæser 18 V - Makita DUB184Z (akku, håndholdt) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Løvblæser 18 V - Makita DUB184Z (akku, håndholdt) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK923 kr923 krKøb
2Proshop DK987 kr1.026 krKøb
3CS MEGASTORE DK1.102 kr1.102 krKøb
4Boligcenter DK1.139 kr1.139 krKøb
5Vivas DK1.159 kr1.228 krKøb
6Homeshop DK1.199 kr1.199 krKøb
7Ultrashop1.269 kr1.269 krKøb
8Elvvs.dk1.447 kr1.447 krKøb
9EL-GROSSISTEN1.828,64 kr1.828,64 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Makita Løvblæser 18V DUB184Z

Makita

Makita DUB184Z er en alsidig 18V løvblæser med kulfri motor og 3 hastigheder. Maks lufthastighed 52,1 m/s til effektiv rengøring af blade og affald.

• makita løvblæser
• 18v blæser
• løvblæser akku
• haveblæser
• dub184z
• kulfri løvblæser
• makita værktøj
• Havearbejde og byggeri
• Kulfri motor

Beskrivelse

Makita DUB184Z 18V løvblæser er designet til professionelle og DIY-entusiaster. Med sin kulfri motor leverer den pålidelig ydeevne til både havearbejde og byggepladsrengøring. Blæseren har tre hastigheder og et bredt blæserør for maksimal fleksibilitet. Den maksimale lufthastighed på 52,1 m/s og luftmængde på 13,0 m³/min gør den effektiv til fjernelse af blade, snavs og affald. Det ergonomiske design sikrer komfortabel brug i længere tid, mens den lave vægt på 2,5-3,0 kg reducerer træthed. Leveres uden batteri og lader - kompatibel med alle Makita 18V LXT-batterier.

Specifikationer

model:DUB184Z
motor:Kulfri/brushless
vægt:2,5-3,0 kg
adapter:DUB184/UB400MP
spænding:18V
vibration:2,5 m/s²
skulderrem:Inkluderet
dimensioner:810-825 x 160 x 285 mm
hastigheder:3 trin
luftmængde:13,0 m³/min
batteri_type:Li-ion 18V LXT
omdrejninger:18.000 min⁻¹
lydtrykniveau:84 dB(A)
lydeffektniveau:96 dB(A)
max_lufthastighed:52,1 m/s
overbelastningsbeskyttelse:Ja

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Medfølger batteri og lader?

Nej, DUB184Z leveres uden batteri og lader. Den er kompatibel med alle Makita 18V LXT-batterier.

Hvor støjende er løvblæseren?

Lydtrykniveauet er 84 dB(A), hvilket gør den relativt støjsvag sammenlignet med andre løvblæsere.

Hvor lang tid holder batteriet?

Batteritiden afhænger af batteristørrelsen og hastighedsindstilling. Med 5,0Ah batteri kan du forvente 15-30 minutters drift.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Løvblæser 18 V - Makita DUB184Z (akku, håndholdt)

PriceData har fulgt prisen på Løvblæser 18 V - Makita DUB184Z (akku, håndholdt) i 113 dage. Laveste pris i perioden er 923 kr (registreret d. 30. maj 2026), højeste er 1.119 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 997 kr.

Den nuværende pris på 923 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 24 prisændringer for Løvblæser 18 V - Makita DUB184Z (akku, håndholdt). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 24 prisændringer for Løvblæser 18 V - Makita DUB184Z (akku, håndholdt) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026923 kr76 kr (8%)
19. maj 2026999 kr27 kr (3%)
17. maj 2026972 kr8 kr (1%)
9. maj 2026964 kr24 kr (2%)
7. maj 2026988 kr16 kr (2%)
6. maj 2026972 kr8 kr (1%)
4. maj 2026964 kr24 kr (2%)
2. maj 2026988 kr11 kr (1%)
1. maj 2026999 kr8 kr (1%)
28. apr. 2026991 kr8 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret