Gå til hovedindhold

Makita DJV185Z Stiksav 18V 400W

MakitaRedskaberKulfri motorProfessionelt håndværkEAN: 0088381780384

Makita DJV185Z 18V stiksav med kulfri motor og LED lys. Perfekt til professionelle håndværkere med 3 pendulindstillinger og værktøjsfrit klingeskift. Læs mere

Pris fra 1.251 krtil 2.468,8 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 1.217,8 kr (49% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.160 kr 8. maj

Sammenlign priser på Makita DJV185Z Stiksav 18V 400W og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1251 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Makita DJV185Z Stiksav 18V 400W
1.251 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Makita stiksav DJV185z - SOLO
1.264 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Makita DJV185Z Jigsaw 18V
1.264 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Makita DJV185Z Stiksav 18V 400W
1.399 kr
Til butik
Gå til Homeshop.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Makita Stiksav LXT ® - DJV185Z
1.649 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
STIKSAV18V 135MM BL BODYHANDLE
2.468,8 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Makita DJV185Z Stiksav 18V 400W koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Makita DJV185Z Stiksav 18V 400W koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.251 kr1.251 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.264 kr1.264 krKøb
3Proshop DK1.264 kr1.264 krKøb
4Ultrashop1.399 kr1.399 krKøb
5Homeshop.dk1.649 kr1.649 krKøb
6EL-GROSSISTEN2.468,8 kr2.468,8 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Makita DJV185Z

Makita

Makita DJV185Z 18V stiksav med kulfri motor og LED lys. Perfekt til professionelle håndværkere med 3 pendulindstillinger og værktøjsfrit klingeskift.

• makita stiksav
• 18v stiksav
• akku stiksav
• pendulstiksav
• djv185z
• Professionelt håndværk
• Kulfri motor

Beskrivelse

Makita DJV185Z er en kraftfuld 18V stiksav med kulfri motor, der giver længere driftstid og mindre vedligeholdelse. Udstyret med LED lys for bedre synlighed, 3 pendulindstillinger for forskellige materialer og værktøjsfrit klingeskift for hurtig arbejdsgang. Justerbar hastighed fra 800-3000 spm og 23mm slaglængde sikrer præcise snit i træ, metal og plast. Ergonomisk design med blød greb reducerer træthed under længere brug. Leveres uden batteri og lader.

Specifikationer

motor:Kulfri
vægt:2,3 kg
led_lys:Ja
hastighed:800-3000 spm
spænding:18V Li-ion
vibration:8,5 m/s²
klingeskift:Værktøjsfrit
slaglængde:23 mm
støjniveau:79 dB(A)
pendulindstillinger:3
skærekapacitet_træ:135 mm
skærekapacitet_stål:10 mm
skærekapacitet_aluminium:20 mm

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Følger der batteri med DJV185Z?

Nej, Makita DJV185Z leveres som SOLO-version uden batteri og lader. Du skal købe 18V LXT batteri separat.

Kan den skære i metal?

Ja, DJV185Z kan skære stål op til 10 mm og aluminium op til 20 mm med den rette klinge.

Hvad betyder kulfri motor?

Kulfri motor giver 50% længere driftstid, mindre vedligeholdelse og længere levetid sammenlignet med traditionelle kulmotorer.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Makita DJV185Z Stiksav 18V 400W

PriceData har fulgt prisen på Makita DJV185Z Stiksav 18V 400W i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.131 kr (registreret d. 14. februar 2026), højeste er 1.307 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.186 kr.

Den nuværende pris på 1.251 kr er 5% over normalprisen. Prisen er steget 8% den seneste måned. Der er registreret 28 prisfald og 26 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 53 prisændringer for Makita DJV185Z Stiksav 18V 400W. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 53 prisændringer for Makita DJV185Z Stiksav 18V 400W de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20261.251 kr28 kr (2%)
23. maj 20261.223 kr28 kr (2%)
20. maj 20261.251 kr57 kr (5%)
17. maj 20261.194 kr20 kr (2%)
9. maj 20261.174 kr14 kr (1%)
8. maj 20261.160 kr2 kr (0%)
6. maj 20261.162 kr2 kr (0%)
4. maj 20261.164 kr2 kr (0%)
3. maj 20261.162 kr2 kr (0%)
2. maj 20261.164 kr46 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret