Gå til hovedindhold

Makita 18v stiksav djv181z solo kulfri u/batterier, lader og kuffert

MakitaRedskaberKulløs motorProfessionelt håndværkEAN: 0088381650939

Makita DJV181Z 18V Stiksav med kulløs motor og LED-lys. Ergonomisk design med 4 pendulindstillinger og værktøjsfrit klingeskift til præcise snit. Læs mere

Pris fra 1.465 krtil 2.899 kr
14 forhandlere

Prisforskel: 1.434 kr (49% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.413 kr 20. mar.

Sammenlign priser på Makita 18v stiksav djv181z solo kulfri u/batterier, lader og kuffert og køb billigst

14 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1465 kr. 13 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Makita DJV181Z Stiksav
1.465 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Makita 18v stiksav djv181z solo kulfri u/batterier, lader og kuffert
1.528 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Makita DJV181Z Stiksav - SOLO
1.535 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Stiksav Makita DJV181Z 18 V, op til 3.500 spm, 2,6 kg
1.699 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Stiksav Makita DJV181Z 18 V, op til 3.500 spm, 2,6 kg
1.719 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Makita DJV181Z Stiksav
1.799 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Makita stiksav 18V LI-ION DJV181Z UBL
1.869 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Makita stiksav 18V u/batteri
1.869 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Makita Stiksav 18V - DJV181Z
1.999 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
STIKSAV 18V LI-ION DJV181Z UBL
2.416,8 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Stiksav 18v li-ion djv181z ubl
2.581,25 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Makita stiksav med elektronisk tænd/sluk 18 volt
2.799 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Makita Stiksav 18V. Uden batteri og lader. DJV181Z
2.891,25 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Makita Stiksav 18V u/batteri
2.899 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 14 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Makita 18v stiksav djv181z solo kulfri u/batterier, lader og kuffert koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 14 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Makita 18v stiksav djv181z solo kulfri u/batterier, lader og kuffert koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.465 kr1.465 krKøb
2Proshop DK1.528 kr1.528 krKøb
3CS MEGASTORE DK1.535 kr1.535 krKøb
4Boligcenter DK1.699 kr1.699 krKøb
5Vivas DK1.719 kr1.798 krKøb
6Ultrashop1.799 kr1.799 krKøb
7WATTOO.DK1.869 kr1.869 krKøb
8LavprisVærktøj1.869 kr1.869 krKøb
9Homeshop DK1.999 kr1.999 krKøb
10EL-GROSSISTEN2.416,8 kr2.416,8 krKøb
11MaintainIt2.581,25 kr2.581,25 krKøb
12LavprisVVS2.799 kr2.799 krKøb
13vvsfittings.dk2.891,25 kr2.891,25 krKøb
14BilligVVS DK2.899 kr2.899 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Makita DJV181Z Stiksav 18V

Makita

Makita DJV181Z 18V Stiksav med kulløs motor og LED-lys. Ergonomisk design med 4 pendulindstillinger og værktøjsfrit klingeskift til præcise snit.

• makita stiksav
• 18v stiksav
• akkusav
• dekupørsav
• batterisav
• kulløs stiksav
• djv181z
• Professionelt håndværk
• Kulløs motor

Beskrivelse

Makita DJV181Z er en professionel 18V batteridrevet stiksav med kulløs motor for maksimal effektivitet og lang levetid. Saven er udstyret med et ergonomisk gummibelagt greb og elektronisk tænd/sluk-knap på begge sider for øget komfort og sikkerhed. Med 4 pendulindstillinger kan du tilpasse saven til forskellige materialer og skæretyper. Den værktøjsfrie klingeskift gør det hurtigt at skifte mellem forskellige klinger, mens det indbyggede LED-lys sikrer optimal sigt under arbejdet. Saven har en firkantet hopstang der sikrer lige og præcise snit, og overbelastningsbeskyttelse forhindrer skader på motoren. Perfekt til professionelle håndværkere og ambitiøse gør-det-selv entusiaster der kræver præcision og pålidelighed. Leveres uden batteri og lader.

Specifikationer

motor:Kulløs
vægt:2,4 kg
garanti:2 år
led_lys:Indbygget
spænding:18V
batteritype:Li-ion
dimensioner:280 x 77 x 189 mm
klingeskift:Værktøjsfrit
omdrejninger:800-3500 min-1
vibrationsniveau:6,5 m/sek²
batteri_kapacitet:1,5-6,0 Ah
pendulindstillinger:4
vibrationsniveau_metal:5 m/sek²
max_skærekapacitet_træ:135 mm
max_skærekapacitet_stål:10 mm

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Følger der batteri med saven?

Nej, DJV181Z leveres uden batteri og lader. Du skal købe et kompatibelt 18V Li-ion batteri separat.

Hvor dybt kan saven skære?

Saven kan skære op til 135 mm i træ og 10 mm i stål, hvilket gør den velegnet til de fleste almindelige opgaver.

Hvad betyder kulløs motor?

Kulløs motor giver længere levetid, mindre vedligeholdelse og bedre effektivitet sammenlignet med traditionelle kulmotorer.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Makita 18v stiksav djv181z solo kulfri u/batterier, lader og kuffert

PriceData har fulgt prisen på Makita 18v stiksav djv181z solo kulfri u/batterier, lader og kuffert i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.413 kr (registreret d. 10. februar 2026), højeste er 1.605 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.487 kr.

Den nuværende pris på 1.465 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 24 prisfald og 19 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 43 prisændringer for Makita 18v stiksav djv181z solo kulfri u/batterier, lader og kuffert. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 43 prisændringer for Makita 18v stiksav djv181z solo kulfri u/batterier, lader og kuffert de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
20. maj 20261.465 kr28 kr (2%)
19. maj 20261.493 kr28 kr (2%)
7. maj 20261.465 kr14 kr (1%)
6. maj 20261.479 kr2 kr (0%)
1. maj 20261.481 kr26 kr (2%)
30. apr. 20261.455 kr41 kr (3%)
29. apr. 20261.414 kr67 kr (5%)
26. apr. 20261.481 kr16 kr (1%)
25. apr. 20261.465 kr40 kr (3%)
22. apr. 20261.505 kr50 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret