Gå til hovedindhold

Makita batteri 18V BL1860B 18V, 6,0Ah til LXT maskiner

MakitaRedskaberHurtig opladningProfessionelt håndværkEAN: 0088381464123

Makita BL1860B Li-Ion batteri 18V 6,0Ah med opladningsindikator. Perfekt til kraftigt elværktøj med 55 min. opladningstid og lang levetid. Læs mere

Pris fra 623 krtil 1.203,75 kr
16 forhandlere

Prisforskel: 580,75 kr (48% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 616 kr 1. maj

Sammenlign priser på Makita batteri 18V BL1860B 18V, 6,0Ah til LXT maskiner og køb billigst

16 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 623 kr. 16 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Makita BL1860B Akku 18V / 6,0Ah Li-Ion batteri
623 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Makita 18 V batteri BL1860B - 6 Ah
650 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Makita BL1860B 18V Batteri - 6,0 Ah
658 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Makita BL1860B Akku 18V / 6,0Ah Li-Ion batteri
728 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Batteri 18V Li-ion 6,0 Ah - Makita BL1860B
-31%739 kr
Før 1.074 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Makita LXT batteri, 18V/6,0 Ah
745 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Makita LXT batteri, 18V/6,0 Ah
-47%749 kr
Før 1.425 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Makita LXT batteri, 18V/6,0 Ah
-47%749 kr
Før 1.409 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Makita LXT batteri, 18V/6,0 Ah
749 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Makita LXT batteri, 18V/6,0 Ah
749 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Batteri 18V Li-ion 6,0 Ah - Makita BL1860B
-31%759 kr
Før 1.094 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Makita BL1860B Akku 18V / 6,0Ah Li-Ion batteri
819 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
AKKU BL1860B 18V 6AH
959,68 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Akku bl1860b 18v 6ah
1.032,5 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Makita Li-ion Batteri 18V, 6,0Ah LXT - 197422
1.199 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Makita batteri 18V BL1860B 18V, 6,0Ah til LXT maskiner
1.203,75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 16 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Makita batteri 18V BL1860B 18V, 6,0Ah til LXT maskiner koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 16 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Makita batteri 18V BL1860B 18V, 6,0Ah til LXT maskiner koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK623 kr623 krKøb
2Proshop DK650 kr689 krKøb
3CS MEGASTORE DK658 kr697 krKøb
4Teknikproffset DK728 kr787 krKøb
5Boligcenter DK739 kr739 krKøb
6LavprisVærktøj745 kr745 krKøb
7BilligVVS DK749 kr749 krKøb
8LavprisVVS749 kr749 krKøb
9Greenline749 kr749 krKøb
10LavprisEl749 kr749 krKøb
11Vivas DK759 kr828 krKøb
12Ultrashop819 kr819 krKøb
13EL-GROSSISTEN959,68 kr959,68 krKøb
14MaintainIt1.032,5 kr1.032,5 krKøb
15Homeshop DK1.199 kr1.199 krKøb
16vvsfittings.dk1.203,75 kr1.203,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Makita BL1860B Li-Ion Batteri 18V 6,0Ah

Makita

Makita BL1860B Li-Ion batteri 18V 6,0Ah med opladningsindikator. Perfekt til kraftigt elværktøj med 55 min. opladningstid og lang levetid.

• makita batteri
• 18v batteri
• lxt batteri
• bl1860b
• lithium batteri
• akku batteri
• Professionelt håndværk
• Hurtig opladning

Beskrivelse

Makita BL1860B er et kraftfuldt 18V Li-Ion batteri med 6,0Ah kapacitet, designet til Makitas LXT-serie elværktøj. Batteriet leverer 108Wh energi og vejer kun 0,66 kg. Med indbygget opladningsindikator kan du altid se det aktuelle energiniveau. Den hurtige opladningstid på cirka 55 minutter med hurtig oplader gør det ideelt til professionelle håndværkere og krævende projekter. Batteriet er kompatibelt med over 300 Makita LXT-maskiner og giver samme ydeevne som ledningsdrevne værktøjer. Perfekt til maskiner med højt energiforbrug takket være den avancerede lithium-ion teknologi.

Specifikationer

vægt:0,66 kg
indikator:Opladningsniveau display
kapacitet:6,0 Ah
spænding:18V
dimensioner:113 x 75 x 62 mm
modelnummer:BL1860B
opladningstid:55 minutter
produktnummer:197422-4
kompatibilitet:LXT 18V serie
energikapacitet:108 Wh
batteriteknologi:Li-Ion

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor lang er opladningstiden for BL1860B batteriet?

Batteriet oplades på cirka 55 minutter med en Makita hurtig oplader, hvilket gør det ideelt til professionel brug.

Hvilke Makita maskiner er batteriet kompatibelt med?

BL1860B passer til alle Makita LXT 18V maskiner - over 300 forskellige elværktøjer i serien.

Hvor meget vejer batteriet og hvor stort er det?

Batteriet vejer kun 0,66 kg og måler 113 x 75 x 62 mm, hvilket giver god balance i værktøjet.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Makita batteri 18V BL1860B 18V, 6,0Ah til LXT maskiner

PriceData har fulgt prisen på Makita batteri 18V BL1860B 18V, 6,0Ah til LXT maskiner i 182 dage. Laveste pris i perioden er 615 kr (registreret d. 12. februar 2026), højeste er 673 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 643 kr.

Den nuværende pris på 623 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 29 prisfald og 22 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 50 prisændringer for Makita batteri 18V BL1860B 18V, 6,0Ah til LXT maskiner. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 50 prisændringer for Makita batteri 18V BL1860B 18V, 6,0Ah til LXT maskiner de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
13. maj 2026623 kr7 kr (1%)
1. maj 2026616 kr34 kr (5%)
30. apr. 2026650 kr1 kr (0%)
28. apr. 2026649 kr1 kr (0%)
27. apr. 2026650 kr1 kr (0%)
26. apr. 2026649 kr6 kr (1%)
25. apr. 2026655 kr7 kr (1%)
17. apr. 2026648 kr1 kr (0%)
16. apr. 2026649 kr1 kr (0%)
29. mar. 2026650 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret