Gå til hovedindhold

Magna-tiles - Dinosaur Magnetsæt - Dino World Xl - 50 Dele

Magna-TilesKonstruktionssætEAN: 0850025176088
Pris fra 750 krtil 1.998,75 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 1.248,75 kr (62% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Magna-tiles - Dinosaur Magnetsæt - Dino World Xl - 50 Dele og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 750 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Magna-Tiles Dino Verden XL 50 dele
750 kr
Til butik
Magna-Tiles Dino Verden XL 50 dele billede

Produktinformation

Løs fantasien løs med MAGNA-TILES® Dino World XL sættet! Dette kæmpe sæt indeholder alle 6 MAGNA-TILES® dinosaurfigurer, vores største fliser nogensinde, og helt nye udvidelige magnetiske træer. Børn kan bygge enorme prælitoriske scener med oversized fliser og bringe dinosaurernes verden til live som aldrig før! Hvad gør det unikt: Indeholder 6 ikoniske dinosaurer og ekstra store fliser (4x større end de almindelige fliser) til de største byggerier, plus nye udvidelige magnetiske træer! Indholdte Dinosaurer: T-Rex, Brachiosaurus, Triceratops, Velociraptor, Stegosaurus og Pteranodon, hver med unikke farver og bevægelige dele. Altid kompatibel: Kompatibel med alle andre MAGNA-TILES® sæt. Sikker leg: Designet til timevis af sikker leg med holdbare, sikre magneter og et stabilt gitterdesign. Fremragende kvalitet: Lavet af fødevaregodkendt, giftfri MABS plast, fri for BPA, ftalater og latex. Perfekt til gave: Ideel til små palæontologer fra 3 år, der elsker dinosaurer! Opdag mere: Udforsk andre Dino World sæt for mere prælitorisk sjov! Lavt med formål: Bevidst designet til børn fra 3 år, der fremmer meningsfuld leg uden instruktioner. Indhold i sættet: 6 Dinosaurfigurer: Pteranodon, T-Rex, Stegosaurus, Velociraptor, Triceratops og Brachiosaurus 6 XL Firkanter (15,24x15,24 cm) 6 XL Højre Trekanter 4 XL Ligesidet Trekanter 8 Klassiske Firkanter (7,62x7,62 cm) 2 Klassiske Højre Trekanter 16 Dino Blade 2 Udvidelige Træstammer...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Magna-Tiles
Kategori: Konstruktionslegetoej
Artikel nr.: 90228
EAN: 0850025176088
Varenr.: 3358664
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Magna-Tiles Dino World XL 50 pcs set
769 kr
Til butik
Gå til Kids-world.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Magna-Tiles Magnetsæt - 50 Dele - Dino World XL
894,95 kr
Til butik
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Magna-tiles - Dinosaur Magnetsæt - Dino World Xl - 50 Dele
1.019,95 kr
Til butik
Gå til Legebyen DK
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
Magna-Tiles - Dino World XL - 50 dele - Fra 3 år
1.099,95 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
MAGNA-TILES Dino World XL - Magnetisk byggesæt - GEEKD.dk
1.606 kr
Til butik
Gå til Nova Nordic A/S
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Magna-Tiles - Dino World XL - 50 dele
1.998,75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Magna-tiles - Dinosaur Magnetsæt - Dino World Xl - 50 Dele koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Magna-tiles - Dinosaur Magnetsæt - Dino World Xl - 50 Dele koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK750 kr789 krKøb
2CS MEGASTORE DK769 kr808 krKøb
3Kids-world.dk894,95 kr894,95 krKøb
4Gucca.dk1.019,95 kr1.019,95 krKøb
5Legebyen DK1.099,95 kr1.099,95 krKøb
6Geekd1.606 kr1.606 krKøb
7Nova Nordic A/S1.998,75 kr1.998,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Magna-tiles - Dinosaur Magnetsæt - Dino World Xl - 50 Dele

PriceData har fulgt prisen på Magna-tiles - Dinosaur Magnetsæt - Dino World Xl - 50 Dele i 181 dage. Laveste pris i perioden er 731 kr (registreret d. 19. januar 2026), højeste er 808 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 763 kr.

Den nuværende pris på 750 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Der er registreret 17 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 25 prisændringer for Magna-tiles - Dinosaur Magnetsæt - Dino World Xl - 50 Dele. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 25 prisændringer for Magna-tiles - Dinosaur Magnetsæt - Dino World Xl - 50 Dele de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
17. apr. 2026750 kr10 kr (1%)
15. apr. 2026760 kr3 kr (0%)
14. apr. 2026763 kr2 kr (0%)
13. apr. 2026765 kr1 kr (0%)
11. apr. 2026766 kr1 kr (0%)
9. apr. 2026767 kr9 kr (1%)
3. apr. 2026758 kr6 kr (1%)
2. apr. 2026764 kr1 kr (0%)
1. apr. 2026765 kr2 kr (0%)
30. mar. 2026763 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret