Gå til hovedindhold

L'Oréal Paris Loreal Paris Excellence Crème Triple Care Color 7 Blonde

L'Oréal ParisHårfarve100% gråhårsdækningPermanent hårfarvning med gråhårsdækningEAN: 5703147063130

L'Oreal Paris Excellence Creme 7 Blond er en permanent hårfarve med Triple Care teknologi og Pro-Keratin. Dækker 100% gråt hår og giver langvarig farve. Læs mere

Pris fra 81 krtil 107,81 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 26,81 kr (25% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 74 kr 8. mar.

Sammenlign priser på Loreal Paris Excellence Crème Triple Care Color 7 Blonde og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 81 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
L'Oréal Paris Paris Excellence Crème
81 kr
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
L'Oréal Paris Excellence Crème 7 Blond 1 pcs
87 kr
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Loreal Paris Excellence Crème Triple Care Color 7 Blonde
89 kr
Til butik
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
L'Oreal Paris Excellence 7 Blond - 7 Blonde
-37%107,81 kr
Før 169,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Loreal Paris Excellence Crème Triple Care Color 7 Blonde koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Loreal Paris Excellence Crème Triple Care Color 7 Blonde koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK81 kr120 krKøb
2NordicFeel DK87 kr87 krKøb
3Lyko DK89 kr89 krKøb
4NiceHair.dk107,81 kr107,81 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

L'Oreal Paris Excellence Creme 7 Blond

L'Oréal Paris

L'Oreal Paris Excellence Creme 7 Blond er en permanent hårfarve med Triple Care teknologi og Pro-Keratin. Dækker 100% gråt hår og giver langvarig farve.

• Permanent hårfarvning med gråhårsdækning
• 100% gråhårsdækning

Beskrivelse

L'Oreal Paris Excellence Creme 7 Blond er en professionel permanent hårfarve designet til at dække gråt hår 100% effektivt. Med innovativ Triple Care teknologi beriget med Hyaluronsyre og Pro-Keratin beskytter den dit hår før, under og efter farvning. Formlen giver 10x mere fugt og 2x fyldigere farveblanding som ikke drypper. Pakken indeholder alt du behøver: farvecreme, fremkaldercreme, post-color shampoo, nærende hårmaske, påføringskam og beskyttelseshandsker. Den elegante blonde nuance 7 giver et fyldigt og langtidsholdbart farveresultat der styrker håret samtidig med optimal beskyttelse. Perfekt til dig der ønsker professionelle resultater hjemme med sikkerhed for både farve og hårsundhed.

Specifikationer

Type:Permanent hårfarve
Farve:Blond (7)
Indhold:Farvecreme, fremkaldercreme, shampoo, hårmaske
Dækning:100% gråt hår
Teknologi:Triple Care Color
Nøgleingrediens:Pro-Keratin og Hyaluronsyre

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvor længe holder L'Oreal Excellence Creme farven?

Excellence Creme er en permanent hårfarve der giver langtidsholdbar farve. Farven holder typisk 6-8 uger afhængig af hårtype og pleje.

Kan Excellence Creme dække 100% gråt hår?

Ja, Excellence Creme er specifikt udviklet til at dække gråt hår 100% effektivt med sin avancerede farveformel og Pro-Keratin teknologi.

Hvad er Triple Care teknologi i Excellence Creme?

Triple Care er L'Oreals beskyttelsessystem med Pro-Keratin, Ceramide og Ionéne G komplekser der beskytter håret før, under og efter farvning for optimal hårsundhed.

Er der alt tilbehør inkluderet til farvning?

Ja, pakken indeholder farvecreme, fremkaldercreme, post-color shampoo, nærende hårmaske, påføringskam, beskyttelseshandsker og detaljeret brugsanvisning.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Loreal Paris Excellence Crème Triple Care Color 7 Blonde

PriceData har fulgt prisen på Loreal Paris Excellence Crème Triple Care Color 7 Blonde i 180 dage. Laveste pris i perioden er 69 kr (registreret d. 4. december 2025), højeste er 86 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 79 kr.

Den nuværende pris på 81 kr er 3% over normalprisen. Prisen er faldet 6% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 21 prisændringer for Loreal Paris Excellence Crème Triple Care Color 7 Blonde. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 21 prisændringer for Loreal Paris Excellence Crème Triple Care Color 7 Blonde de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 202681 kr3 kr (4%)
22. maj 202678 kr1 kr (1%)
20. maj 202679 kr3 kr (4%)
7. maj 202682 kr4 kr (5%)
5. maj 202686 kr6 kr (8%)
2. maj 202680 kr5 kr (6%)
1. maj 202685 kr1 kr (1%)
29. apr. 202686 kr5 kr (6%)
25. apr. 202681 kr4 kr (5%)
24. apr. 202677 kr4 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret