Gå til hovedindhold

Logitech G Pro X 2 - Headset - fuld størrelse - Bluetooth / LIGHTSPEED - trådløs, kablet - 3,5 mm jackstik - støjisolerende - hvid

LogitechElektronikEAN: 5099206109063
Pris fra 1.330 krtil 1.993 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 663 kr (33% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.244 kr 2. maj

Sammenlign priser på Logitech G Pro X 2 - Headset - fuld størrelse - Bluetooth / LIGHTSPEED - trådløs, kablet - 3,5 mm jackstik - støjisolerende - hvid og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1330 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Logitech G Pro X 2 Trådløs Høretelefoner Hvid
1.330 kr
Til butik
Logitech G Pro X 2 Trådløs Høretelefoner Hvid billede

Produktinformation

Logitech G Pro X 2 - Headset - fuld størrelse - Bluetooth / LIGHTSPEED - trådløs, kablet - 3,5 mm jackstik - støjisolerende - hvid

Produktspecifikationer

Mærke: Logitech
Artikel nr.: 981-001269
EAN: 5099206109063
Varenr.: 1001143986
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Logitech G Pro X 2 - Headset - fuld størrelse - Bluetooth / LIGHTSPEED - trådløs, kablet - 3,5 mm jackstik - støjisolerende - hvid
1.365 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Logitech G PRO X 2 - LIGHTSPEED Wireless Gaming Headset - Hvid
1.382 kr
Til butik
Logitech G PRO X 2 - LIGHTSPEED Wireless Gaming Headset - Hvid billede

Produktinformation

Gaming headset, fuld størrelse, drivere størrelse 50 mm, LIGHTSPEED - wireless 2.4 GHz, bluetooth, følsomhed 87.8 dB, 38 ohm, frekvens område 20 - 20000 Hz, aftagelig mikrofon, mikrofon frekvens område 100 - 10000 Hz, memory foam ørepuder, 2 meters kabel, med BLUE VO!CE DAC USB lydkort, hvid...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Logitech
Kategori: Hovedtelefonerheadset2
Artikel nr.: 981-001269
EAN: 5099206109063
Varenr.: 3162452
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Logitech - PRO X 2 LIGHTSPEED Wireless Gaming Headset - GEEKD.dk
1.518 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Gaming headset trådløst - Logitech G PRO X White (Bluetooth/2,4 GHz)
1.799 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Gaming headset trådløst - Logitech G PRO X White (Bluetooth/2,4 GHz)
1.819 kr
Til butik
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Logitech - Pro X 2 Lightspeed Wireless Gaming Headset
1.979,95 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Logitech PRO X 2 LIGHTSPEED trådløst gaming-headset
1.993 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Logitech G Pro X 2 - Headset - fuld størrelse - Bluetooth / LIGHTSPEED - trådløs, kablet - 3,5 mm jackstik - støjisolerende - hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Logitech G Pro X 2 - Headset - fuld størrelse - Bluetooth / LIGHTSPEED - trådløs, kablet - 3,5 mm jackstik - støjisolerende - hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.330 kr1.330 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.365 kr1.365 krKøb
3Proshop DK1.382 kr1.382 krKøb
4Geekd1.518 kr1.518 krKøb
5Boligcenter DK1.799 kr1.799 krKøb
6Vivas DK1.819 kr1.898 krKøb
7Gucca.dk1.979,95 kr1.979,95 krKøb
8Teknikproffset DK1.993 kr2.052 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Logitech G Pro X 2 - Headset - fuld størrelse - Bluetooth / LIGHTSPEED - trådløs, kablet - 3,5 mm jackstik - støjisolerende - hvid

PriceData har fulgt prisen på Logitech G Pro X 2 - Headset - fuld størrelse - Bluetooth / LIGHTSPEED - trådløs, kablet - 3,5 mm jackstik - støjisolerende - hvid i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.244 kr (registreret d. 2. maj 2026), højeste er 1.374 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.325 kr.

Den nuværende pris på 1.330 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 7% den seneste måned. Der er registreret 23 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 40 prisændringer for Logitech G Pro X 2 - Headset - fuld størrelse - Bluetooth / LIGHTSPEED - trådløs, kablet - 3,5 mm jackstik - støjisolerende - hvid. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 40 prisændringer for Logitech G Pro X 2 - Headset - fuld størrelse - Bluetooth / LIGHTSPEED - trådløs, kablet - 3,5 mm jackstik - støjisolerende - hvid de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20261.330 kr20 kr (2%)
24. maj 20261.310 kr8 kr (1%)
20. maj 20261.318 kr4 kr (0%)
16. maj 20261.314 kr4 kr (0%)
14. maj 20261.310 kr8 kr (1%)
8. maj 20261.318 kr73 kr (6%)
7. maj 20261.245 kr3 kr (0%)
6. maj 20261.248 kr4 kr (0%)
2. maj 20261.244 kr3 kr (0%)
1. maj 20261.247 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret