Gå til hovedindhold

Lauritz Knudsen LK FUGA ® Baseline Ramme 50 3 modul , lysegrå

Lauritz KnudsenBelysning3x1 modul designEl-installationer og renoveringEAN: 5703302098557

LK FUGA Baseline 50 ramme til professionelle el-installationer. 3x1 modul i lysegrå fra Lauritz Knudsen. Perfekt til forfra- og indmuringsdåser. IP20. Læs mere

Pris fra 17 krtil 27 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 10 kr (37% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 15 kr 2. mar.

Sammenlign priser på LK FUGA ® Baseline Ramme 50 3 modul , lysegrå og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 17 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga Baseline 50 ramme, 3 modul, lysegrå
17 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK Fuga Baseline 50 ramme, 3 modul, lysegrå
17 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK Fuga ramme Baseline 50, 3x1 modul, lysegrå
17 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga Baseline 50 ramme, 3 modul, lysegrå
18 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
LK FUGA ® Baseline Ramme 50 3 modul , lysegrå
18 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
LK Fuga ramme Baseline 50 3m - lysegrå
18,59 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
LK Fuga ramme Baseline 50 3m - lysegrå
18,59 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
LK FUGA - Baseline 50 ramme, 3 modul, lysegr
19 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Fuga Ramme 50 3M LG
19,84 kr
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga Baseline 50 ramme, 3 modul, lysegrå
27 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LK FUGA ® Baseline Ramme 50 3 modul , lysegrå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LK FUGA ® Baseline Ramme 50 3 modul , lysegrå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Greenline17 kr17 krKøb
2LavprisVVS17 kr17 krKøb
3LavprisVærktøj17 kr17 krKøb
4BilligVVS DK18 kr18 krKøb
5Elvvs.dk18 kr18 krKøb
6EL-GROSSISTEN18,59 kr18,59 krKøb
7EL-NETSALG18,59 kr18,59 krKøb
8WATTOO.DK19 kr19 krKøb
9CS MEGASTORE DK19,84 kr58,84 krKøb
10LampeGuru.dk27 kr27 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

LK FUGA Baseline 50 ramme 3x1 modul lysegrå

Lauritz Knudsen

LK FUGA Baseline 50 ramme til professionelle el-installationer. 3x1 modul i lysegrå fra Lauritz Knudsen. Perfekt til forfra- og indmuringsdåser. IP20.

• el-ramme
• FUGA ramme
• installationsramme
• kontaktramme
• 3-modul ramme
• El-installationer og renovering
• 3x1 modul design

Beskrivelse

LK FUGA Baseline 50 ramme er en klassisk el-ramme fra Lauritz Knudsen designet til professionelle installationer. Med sine 3x1 moduler i elegant lysegrå farve sikrer den optimal overlapning mellem dåse og ramme. Rammen monteres enkelt på forfradåser eller indmuringsdåser og giver en smal, æstetisk finish. Med kapslingsklasse IP20 og målene 150x50 mm er den ideel til både private og erhvervsmæssige el-projekter. Som del af Baseline 50-serien kombinerer den tidløs dansk design med moderne funktionalitet og pålidelighed.

Specifikationer

Mål:150x50 mm
Farve:Lysegrå
Modul:3x1 modul
Serie:Baseline 50
Materiale:PVC fri, halogenfri
Størrelse:50 mm x 8.5 mm (B x D)
Kapslingsklasse:IP20

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Passer denne ramme til alle FUGA dåser?

Rammen kan kun bruges til forfradåser eller indmuringsdåser. Den passer IKKE på Fuga Air dåser - til disse skal du bruge LK IP20 dåse i stedet.

Hvad betyder 3x1 modul?

3x1 modul betyder at rammen kan rumme 3 enheder i bredden og 1 enhed i højden, svarende til målene 150x50 mm.

Hvordan monteres rammen?

Rammen klikkes sammen med FUGA indsatsen, hvorefter indsatsen fastsættes til dåsen. Det giver en smal overlapning mellem dåse og ramme.

Er rammen egnet til udendørs brug?

Med kapslingsklasse IP20 er rammen kun egnet til indendørs brug i tørre miljøer. Til udendørs brug skal du vælge produkter med højere kapslingsklasse.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LK FUGA ® Baseline Ramme 50 3 modul , lysegrå

PriceData har fulgt prisen på LK FUGA ® Baseline Ramme 50 3 modul , lysegrå i 129 dage. Laveste pris i perioden er 15 kr (registreret d. 24. januar 2026), højeste er 17 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 16 kr.

Den nuværende pris på 17 kr er 6% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 6 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 14 prisændringer for LK FUGA ® Baseline Ramme 50 3 modul , lysegrå. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 14 prisændringer for LK FUGA ® Baseline Ramme 50 3 modul , lysegrå de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 202617 kr1 kr (6%)
12. maj 202616 kr1 kr (6%)
11. maj 202617 kr1 kr (6%)
24. apr. 202616 kr1 kr (6%)
23. apr. 202617 kr1 kr (6%)
16. apr. 202616 kr1 kr (7%)
2. mar. 202615 kr1 kr (6%)
1. mar. 202616 kr1 kr (7%)
7. feb. 202615 kr1 kr (6%)
6. feb. 202616 kr1 kr (7%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret