Gå til hovedindhold

Lauritz Knudsen LK FUGA ® Baseline Ramme 50 3,5 modul, koksgrå

Lauritz KnudsenBelysningKlassisk baseline designEl-installationer og stikkontakterEAN: 5703302123327

LK FUGA Baseline 50 ramme i koksgrå til 3½ modul. Anvendes mellem FUGA indsats og underlag. Kompatibel med indmurings- og indstøbningsdåser. Højkvalitets installationsmateriel. Læs mere

Pris fra 37 krtil 47 kr
11 forhandlere

Prisforskel: 10 kr (21% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 35 kr 12. maj

Sammenlign priser på LK FUGA ® Baseline Ramme 50 3,5 modul, koksgrå og køb billigst

11 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 37 kr. 11 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga Baseline 50 ramme, 3,5 modul, koksgrå
37 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK Fuga ramme Baseline 50, 3,5 modul, koksgrå
37 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK FUGA Baseline 50 ramme 3½ modul, koksgrå
38 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
FUGA ramme Baseline 50 3,5 modul, koksgrå
38,09 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga Baseline 50 ramme, 3,5 modul, koksgrå
39 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
LK FUGA ® Baseline Ramme 50 3,5 modul, koksgrå
39 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
LK FUGA - Baseline 50 ramme, 3 modul, koksgr
40,75 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga Baseline 50 ramme, 3,5 modul, koksgrå
42 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
LK Fuga ramme Baseline 50 3½m - koksgrå
42,88 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
LK Fuga ramme Baseline 50 3½m - koksgrå
42,88 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK Fuga Baseline 50 ramme, 3,5 modul, koksgrå
47 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LK FUGA ® Baseline Ramme 50 3,5 modul, koksgrå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LK FUGA ® Baseline Ramme 50 3,5 modul, koksgrå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LampeGuru.dk37 kr37 krKøb
2LavprisVærktøj37 kr37 krKøb
3Proshop DK38 kr77 krKøb
4CS MEGASTORE DK38,09 kr77,09 krKøb
5Greenline39 kr39 krKøb
6Elvvs.dk39 kr39 krKøb
7WATTOO.DK40,75 kr40,75 krKøb
8BilligVVS DK42 kr42 krKøb
9EL-GROSSISTEN42,88 kr42,88 krKøb
10EL-NETSALG42,88 kr42,88 krKøb
11LavprisVVS47 kr47 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

LK FUGA Baseline 50 Ramme 3½ Modul Koksgrå

Lauritz Knudsen

LK FUGA Baseline 50 ramme i koksgrå til 3½ modul. Anvendes mellem FUGA indsats og underlag. Kompatibel med indmurings- og indstøbningsdåser. Højkvalitets installationsmateriel.

• El-installationer og stikkontakter
• Klassisk baseline design

Beskrivelse

LK FUGA Baseline 50 ramme er en højkvalitets koksgrå ramme til el-installationer, der anvendes mellem FUGA indsats og FUGA underlag eller dåser. Rammen er designet til 3½ modul og passer til indmurings- og indstøbningsdåser, men ikke til FUGA forfradåser eller Fuga Air dåser. Med sin klassiske baseline serie sikrer den optimal montering ved at rammen klikkes sammen med indsatsen og fastsættes til dåsen. Rammen er fremstillet af holdbare materialer og leverer pålidelig ydelse i el-installationer. Den koksgrå farve passer perfekt til moderne boligindretning og giver et professionelt udseende.

Specifikationer

Mål:177x50 mm
Farve:Koksgrå
Serie:LK FUGA Baseline 50
Materiale:Højkvalitets plast
Modulbredde:3½ modul
Kompatibilitet:FUGA indmurings- og indstøbningsdåser

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvilke dåser er rammen kompatibel med?

Rammen passer til FUGA indmurings- og indstøbningsdåser, men ikke til FUGA forfradåser eller Fuga Air dåser. Til Fuga Air dåser skal du tilkøbe LK IP20 dåse.

Hvordan monteres LK FUGA Baseline 50 rammen?

Montering sker ved at rammen klikkes sammen med indsatsen, hvorefter indsatsen fastsættes til dåsen. Det er en nem og sikker monteringsproces.

Hvad er forskellen på Baseline 50 og andre FUGA serier?

Baseline 50 er den klassiske serie med smal overlapning mellem dåse og ramme. Den er designet til standard el-installationer med 50mm bredde.

Kan rammen bruges til udendørs installationer?

Rammen er primært designet til indendørs brug. For udendørs installationer anbefales det at kontakte Lauritz Knudsen for vejledning om egnede produkter.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LK FUGA ® Baseline Ramme 50 3,5 modul, koksgrå

PriceData har fulgt prisen på LK FUGA ® Baseline Ramme 50 3,5 modul, koksgrå i 179 dage. Laveste pris i perioden er 35 kr (registreret d. 4. december 2025), højeste er 37 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 36 kr.

Den nuværende pris på 37 kr er 3% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 2 prisfald og 3 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 6 prisændringer for LK FUGA ® Baseline Ramme 50 3,5 modul, koksgrå. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 6 prisændringer for LK FUGA ® Baseline Ramme 50 3,5 modul, koksgrå de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 202637 kr2 kr (6%)
12. maj 202635 kr2 kr (5%)
11. maj 202637 kr2 kr (6%)
24. apr. 202635 kr1 kr (3%)
23. apr. 202636 kr1 kr (3%)
4. dec. 202535 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret