Gå til hovedindhold

Lauritz Knudsen LK Actassi S-One RJ45 konnektor, UTP, kat. 6

Lauritz KnudsenPatchpaneler4PPoE kompatibelProfessionelle datainstallationerEAN: 3606480384486

LK Actassi Cat. 6 UTP RJ45 konnektor til professionelle datainstallationer. 250 MHz båndbredde, understøtter Gigabit Ethernet og 4PPoE. Ideel til patchpaneler. Læs mere

Pris fra 49 krtil 85 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 36 kr (42% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 40 kr 15. apr.

Sammenlign priser på LK Actassi S-One RJ45 konnektor, UTP, kat. 6 og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 49 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
LK Actassi Konnektor RJ45 Kat. 6 UTP
49 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Actassi S-One RJ45 konnektor, UTP, kat. 6
54 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK Actassi cat. 6 konnektor RJ45 S1 UTP
57 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Schneider Electric VDIB17716U01
63,6 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Actassi Konnektor UTP Kat.6 S1
65,88 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Konnektor Kat6 S1 Utp 1 Stk.
70,06 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Konnektor kat6 s1 utp 1 stk.
72,5 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Actassi Konnektor Kat. 6 UTP RJ45
79 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
LK Actassi ® konnektor KAT6 UTP S1 uskærmet
85 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LK Actassi S-One RJ45 konnektor, UTP, kat. 6 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LK Actassi S-One RJ45 konnektor, UTP, kat. 6 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl49 kr49 krKøb
2Greenline54 kr54 krKøb
3Proshop DK57 kr96 krKøb
4CS MEGASTORE DK63,6 kr102,6 krKøb
5EL-GROSSISTEN65,88 kr65,88 krKøb
6Billigelogvvs.dk70,06 kr70,06 krKøb
7MaintainIt72,5 kr72,5 krKøb
8BilligVVS DK79 kr79 krKøb
9Elvvs.dk85 kr85 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

LK Actassi Cat. 6 UTP RJ45 Konnektor

Lauritz Knudsen

LK Actassi Cat. 6 UTP RJ45 konnektor til professionelle datainstallationer. 250 MHz båndbredde, understøtter Gigabit Ethernet og 4PPoE. Ideel til patchpaneler.

• RJ45 konnektor
• Cat 6 konnektor
• datakonnektor
• Actassi konnektor
• UTP konnektor
• netværkskonnektor
• patchpanel konnektor
• Ethernet konnektor
• Professionelle datainstallationer
• 4PPoE kompatibel

Beskrivelse

LK Actassi Cat. 6 UTP RJ45 konnektor er en professionel netværkskomponent designet til højhastigheds datatransmission med op til 250 MHz båndbredde. Konnektoren understøtter 10Base-T, 100Base-T(X), 1000Base-TX samt 1,2 Gbps ATM, hvilket gør den ideel til moderne erhvervsnetværk. Med integreret metalhus og farvekodede terminaler for både EIA/TIA 568A og 568B standarder sikrer den hurtig og fejlfri installation. Konnektoren er 4PPoE godkendt og passer perfekt til Actassi patchpaneler og dataudtag. Perfekt til IT-professionelle som kræver pålidelige netværksforbindelser med udvidet 25 års garanti på komplet Actassi system.

Specifikationer

Materiale:Metalhus med integreret skærmning
Anvendelse:Patchpaneler og dataudtag
Båndbredde:Op til 250 MHz
Certificering:4PPoE godkendt
Kompatibilitet:EIA/TIA 568A og 568B standarder
Installationstype:Kabelmontering med farvekodede terminaler
Netværksstandarder:10Base-T, 100Base-T(X), 1000Base-TX, 1,2 Gbps ATM
Systemkompatibilitet:Actassi Cat. 6 system

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvilke netværkshastigheder understøtter denne konnektor?

LK Actassi konnektor understøtter op til 1000BASE-T Gigabit Ethernet samt 1,2 Gbps ATM med en båndbredde på 250 MHz. Den er også kompatibel med ældre standarder som 10Base-T og 100Base-T(X).

Er konnektoren kompatibel med 4PPoE (4-Pair Power over Ethernet)?

Ja, denne konnektor er specifikt godkendt til 4PPoE applikationer, hvilket gør den ideel til moderne netværksudstyr der kræver højere strømforsyning gennem Ethernet-kablet.

Kan konnektoren bruges sammen med andre Actassi komponenter?

Ja, konnektoren er en integreret del af Actassi-systemet og fungerer optimalt sammen med Actassi patchpaneler, dataudtag og Cat. 6 kabler. Ved brug af komplet Actassi system får du udvidet 25 års funktionalitets- og reservedelsgaranti.

Hvordan monteres konnektoren og hvilken standard følger den?

Konnektoren har farvekodede terminaler der følger både EIA/TIA 568A og 568B kabelstandarder. Det integrerede metalhus med skærmningskappe gør monteringen hurtig og sikker. Den skal bruges sammen med RJ45 plugs som angivet i standarden.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LK Actassi S-One RJ45 konnektor, UTP, kat. 6

PriceData har fulgt prisen på LK Actassi S-One RJ45 konnektor, UTP, kat. 6 i 182 dage. Laveste pris i perioden er 40 kr (registreret d. 15. april 2026), højeste er 56,35 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 52 kr.

Den nuværende pris på 49 kr er 6% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Der er registreret 23 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 36 prisændringer for LK Actassi S-One RJ45 konnektor, UTP, kat. 6. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 36 prisændringer for LK Actassi S-One RJ45 konnektor, UTP, kat. 6 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. apr. 202649 kr1 kr (2%)
23. apr. 202650 kr10 kr (25%)
15. apr. 202640 kr2 kr (5%)
11. apr. 202642 kr1 kr (2%)
10. apr. 202643 kr2 kr (4%)
9. apr. 202645 kr2 kr (4%)
8. apr. 202647 kr2 kr (4%)
4. apr. 202649 kr1 kr (2%)
1. apr. 202650 kr5 kr (9%)
3. mar. 202655 kr1 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret