Gå til hovedindhold

Lauritz Knudsen LK Actassi S-One RJ45 konnektor, STP, kat. 6

Lauritz KnudsenPatchpanelerSkærmet Cat 6 designProfessionel datainstallationEAN: 3606480384493

Professionel Cat 6 STP RJ45 konnektor fra Lauritz Knudsen til højhastigheds datatransmission. Skærmet design med 250 MHz båndbredde og 4PPoE godkendelse. Læs mere

Pris fra 65 krtil 159 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 94 kr (59% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 62,5 kr 27. maj

Sammenlign priser på LK Actassi S-One RJ45 konnektor, STP, kat. 6 og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 65 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
LK Actassi Konnektor RJ45 Kat. 6 STP
65 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Actassi S-One RJ45 konnektor, STP, kat. 6
71 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK Actassi cat. 6 konnektor RJ45 S1 STP
78 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Schneider Electric VDIB17716B01
84,76 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Actassi Konnektor STP Kat.6 S1
88,73 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
LK Actassi ® konnektor KAT6 STP S1 skærmet
92 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Konnektor Kat6 S1 Stp 1 Stk.
94,37 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Konnektor kat6 s1 stp 1 stk.
97,5 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Actassi Konnektor Kat. 6 STP RJ45
159 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LK Actassi S-One RJ45 konnektor, STP, kat. 6 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LK Actassi S-One RJ45 konnektor, STP, kat. 6 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl65 kr65 krKøb
2Greenline71 kr71 krKøb
3Proshop DK78 kr117 krKøb
4CS MEGASTORE DK84,76 kr123,76 krKøb
5EL-GROSSISTEN88,73 kr88,73 krKøb
6Elvvs.dk92 kr92 krKøb
7Billigelogvvs.dk94,37 kr94,37 krKøb
8MaintainIt97,5 kr97,5 krKøb
9BilligVVS DK159 kr159 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

LK Actassi Cat 6 STP RJ45 konnektor S1 skærmet

Lauritz Knudsen

Professionel Cat 6 STP RJ45 konnektor fra Lauritz Knudsen til højhastigheds datatransmission. Skærmet design med 250 MHz båndbredde og 4PPoE godkendelse.

• RJ45 konnektor
• Cat 6 konnektor
• STP konnektor
• Actassi konnektor
• skærmet konnektor
• datakommunikation
• netværkskonnektor
• LK konnektor
• Professionel datainstallation
• Skærmet Cat 6 design

Beskrivelse

LK Actassi Cat 6 STP RJ45 konnektor er en professionel løsning til datainstallationer i erhverv og kontorer. Med skærmet design og 250 MHz båndbredde sikrer den optimal ydeevne for moderne netværk. Konnektoren understøtter 10Base-T, 100Base-T(X), 1000Base-TX samt 1,2 Gbps ATM og er godkendt til 4PPoE. Den opfylder ISO/IEC 11801 og CENELEC EN 50173-1 Class E standarder og er ideel til miljøer med krav om elektromagnetisk skærmning. Som del af Actassi-systemet kan den kombineres med dataudtag, patchpaneler og kabler med op til 25 års garanti.

Specifikationer

Impedans:100 Ohm
Kategori:Cat 6 STP
Netværk:10Base-T, 100Base-T(X), 1000Base-TX, 1,2 Gbps ATM
Standard:ISO/IEC 11801, EN 50173-1 Class E
Koblinger:Min. 2500
Krydstale:>58 dB på alle parkombinationer
Båndbredde:250 MHz
Ledningsdiameter:Max. 1,3 mm
Gennemgangsdæmpning:<0,025 dB @ 100 MHz

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvilken kategori kabel skal jeg bruge med denne konnektor?

Konnektoren er designet til Cat 6 kabler og fungerer optimalt med Actassi Cat 6 F/FTP eller S/FTP kabler for at opnå fuld Class E ydeevne.

Er konnektoren kompatibel med 4PPoE (Power over Ethernet Plus)?

Ja, konnektoren er godkendt til 4PPoE og kan håndtere den øgede strøm fra moderne PoE+ udstyr som access points og IP-telefoner.

Hvilke dataudtag kan jeg montere konnektoren i?

Konnektoren passer i alle LK FUGA dataudtag til Actassi konnektorer samt S1 patchpaneler. Husk at bruge dybe dåser for optimal plads.

Hvor mange gange kan konnektoren kobles fra og til?

Konnektoren er testet til minimum 2500 koblinger, hvilket sikrer lang levetid selv ved hyppig brug i professionelle miljøer.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LK Actassi S-One RJ45 konnektor, STP, kat. 6

PriceData har fulgt prisen på LK Actassi S-One RJ45 konnektor, STP, kat. 6 i 161 dage. Laveste pris i perioden er 62,5 kr (registreret d. 24. december 2025), højeste er 78 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 67 kr.

Den nuværende pris på 65 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 19 prisændringer for LK Actassi S-One RJ45 konnektor, STP, kat. 6. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 19 prisændringer for LK Actassi S-One RJ45 konnektor, STP, kat. 6 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 202665 kr2,5 kr (4%)
27. maj 202662,5 kr2,5 kr (4%)
26. maj 202665 kr2,5 kr (4%)
23. maj 202662,5 kr2,5 kr (4%)
22. maj 202665 kr2,5 kr (4%)
8. maj 202662,5 kr2,5 kr (4%)
7. maj 202665 kr2,5 kr (4%)
30. apr. 202662,5 kr2,5 kr (4%)
29. apr. 202665 kr2,5 kr (4%)
1. apr. 202662,5 kr14,5 kr (19%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret