Gå til hovedindhold

Lian Li SP1000P SFX Strømforsyning - 1000 Watt - 92 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified

Pris fra 1.592 krtil 2.487 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 895 kr (36% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Lian Li SP1000P SFX Strømforsyning - 1000 Watt - 92 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1592 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Lian Li SP1000P 1000Watt 80 PLUS Platinum
1.592 kr
Til butik
Lian Li SP1000P 1000Watt 80 PLUS Platinum billede

Produktinformation

Lian Li SP1000P. Total effekt: 1000 W, Vekselstrømsindgangsspænding: 100 - 240 V, Vekselstrømsindgangsfrekvens: 50/60 Hz. Motherboard, strømstik: 24-pin ATX, Længde på strømkabel på bundkort: 35 cm, Strømkabellængde SATA: 350,500,650 mm. Formål: PC, Strømforsyningenhed (PSU) formfaktor: SFX, 80 PLUS certificering: 80 PLUS Platinum. Produktfarve: Hvid, Ventilator diameter: 9,2 cm, Antal blæsere: 1 blæser(e). Bredde: 125 mm, Dybde: 100 mm, Højde: 63,5 mm...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Artikel nr.: G9P.SP1000P.W000.EU
EAN: 4718466020192
Varenr.: 1004185094
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Lian Li SP1000P SFX strømforsyning 1000 W - hvid
1.599 kr
Til butik
Lian Li SP1000P SFX strømforsyning 1000 W - hvid billede

Produktinformation

Effektstærk SFX strømforsyning til kompakte pc-bygLian Li SP1000P er en 1000 W SFX strømforsyning i elegant hvid, skabt til dig der vil bygge en kraftig, kompakt PC uden kompromiser. Den fuldt modulære opbygning gør kabelføringen enkel og ryddelig, mens den aktive PFC og 80 PLUS Platinum-effektivitet hjælper med stabil og pålidelig strømlevering til dine komponenter.Design og ydeevneDen korte SFX-formfaktor (12,5 × 6,35 × 10 cm) passer perfekt i små kabinetter. En 92 mm FDB-blæser og op til 83,3 A på +12 V sikrer solid kapacitet til kraftige CPU’er og grafikkort. Strømforsyningen tilbyder omfattende beskyttelser, herunder overstrøm, overspænding, underspænding, kortslutning, overophedning og mere, så din pc kører trygt.Formfaktor: SFXSamlet effekt: 1.000 WEffektivitet: 80 PLUS PlatinumIndgangsspænding: 100 – 240 V, 50/60 HzIndgangsstrøm: 6 – 12 A+12 V: 83,3 A (samlet 999,6 W)+3,3 V / +5 V: 20 A / 20 A (samlet 100 W)+5Vsb: 3 A (15 W), -12 V: 0,3 A (3,6 W)Kabelføring: FuldmodulærStik: 24-pin ATX, CPU 4+4 pin, 3× PCIe 8-pin, 3× SATAKabellængder: ATX 35 cm, CPU 45 cm, SATA 50/35/65 cmBlæser: 1 × 92 mm, FDB-lejeStøjniveau: 45 dBKontakt: Tænd/slukDriftstemp.: 0 – 40 °CMål (H × B × D): 6,35 × 12,5 × 10 cmFarve: HvidFormål: PCBeskyttelser: Over-/underspænding, overstrøm, kortslutning, overophedning m.m....

Produktspecifikationer

Mærke: Lian Li
Kategori: Strømforsyninger
Vægt: 1.78g
EAN: 4718466020192
Varenr.: 2105938
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Lian Li SP1000P SFX strømforsyning 1000 W - hvid
1.619 kr
Til butik
Lian Li SP1000P SFX strømforsyning 1000 W - hvid billede

Produktinformation

Effektstærk SFX strømforsyning til kompakte pc-bygLian Li SP1000P er en 1000 W SFX strømforsyning i elegant hvid, skabt til dig der vil bygge en kraftig, kompakt PC uden kompromiser. Den fuldt modulære opbygning gør kabelføringen enkel og ryddelig, mens den aktive PFC og 80 PLUS Platinum-effektivitet hjælper med stabil og pålidelig strømlevering til dine komponenter.Design og ydeevneDen korte SFX-formfaktor (12,5 × 6,35 × 10 cm) passer perfekt i små kabinetter. En 92 mm FDB-blæser og op til 83,3 A på +12 V sikrer solid kapacitet til kraftige CPU’er og grafikkort. Strømforsyningen tilbyder omfattende beskyttelser, herunder overstrøm, overspænding, underspænding, kortslutning, overophedning og mere, så din pc kører trygt.Formfaktor: SFXSamlet effekt: 1.000 WEffektivitet: 80 PLUS PlatinumIndgangsspænding: 100 – 240 V, 50/60 HzIndgangsstrøm: 6 – 12 A+12 V: 83,3 A (samlet 999,6 W)+3,3 V / +5 V: 20 A / 20 A (samlet 100 W)+5Vsb: 3 A (15 W), -12 V: 0,3 A (3,6 W)Kabelføring: FuldmodulærStik: 24-pin ATX, CPU 4+4 pin, 3× PCIe 8-pin, 3× SATAKabellængder: ATX 35 cm, CPU 45 cm, SATA 50/35/65 cmBlæser: 1 × 92 mm, FDB-lejeStøjniveau: 45 dBKontakt: Tænd/slukDriftstemp.: 0 – 40 °CMål (H × B × D): 6,35 × 12,5 × 10 cmFarve: HvidFormål: PCBeskyttelser: Over-/underspænding, overstrøm, kortslutning, overophedning m.m.

Produktspecifikationer

Mærke: Lian Li
Kategori: Strømforsyninger
Vægt: 1.78g
EAN: 4718466020192
Varenr.: 2105938
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Lian Li SP1000P SFX Strømforsyning - 1000 Watt - 92 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified
-3%2.403 kr
Før 2.487 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Lian Li SP1000P SFX Platinum Power Supply - 1000 Watt - White Strømforsygning - GEEKD.dk
2.487 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lian Li SP1000P SFX Strømforsyning - 1000 Watt - 92 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lian Li SP1000P SFX Strømforsyning - 1000 Watt - 92 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.592 kr1.592 krKøb
2Boligcenter DK1.599 kr1.599 krKøb
3Vivas DK1.619 kr1.698 krKøb
4Proshop DK2.403 kr2.403 krKøb
5Geekd2.487 kr2.487 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Lian Li SP1000P SFX Strømforsyning - 1000 Watt - 92 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified

PriceData har fulgt prisen på Lian Li SP1000P SFX Strømforsyning - 1000 Watt - 92 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified i 168 dage. Laveste pris i perioden er 1.393 kr (registreret d. 25. december 2025), højeste er 2.863 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.243 kr.

Den nuværende pris på 1.592 kr er 29% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Der er registreret 4 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 11 prisændringer for Lian Li SP1000P SFX Strømforsyning - 1000 Watt - 92 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 11 prisændringer for Lian Li SP1000P SFX Strømforsyning - 1000 Watt - 92 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. apr. 20261.592 kr895 kr (36%)
13. feb. 20262.487 kr371 kr (13%)
24. jan. 20262.858 kr5 kr (0%)
9. jan. 20262.863 kr4 kr (0%)
8. jan. 20262.859 kr129 kr (5%)
7. jan. 20262.730 kr248 kr (10%)
6. jan. 20262.482 kr431 kr (21%)
3. jan. 20262.051 kr164 kr (9%)
2. jan. 20261.887 kr494 kr (35%)
25. dec. 20251.393 kr83 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret