Gå til hovedindhold

Lexar NM990 SSD 4TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe)

LexarLagringsenhederEAN: 0843367136865
Pris fra 3.398 krtil 4.619 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 1.221 kr (26% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Lexar NM990 SSD 4TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe) og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3398 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Lexar NM990 SSD 4TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe)
3.398 kr
Til butik
Lexar NM990 SSD 4TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe) billede

Produktinformation

Lexar NM990 - SSD - 4 TB - intern - M.2 2280 - PCI Express 5.0 x4 (NVMe)

Produktspecifikationer

Mærke: Lexar
Artikel nr.: LNM990X004T-RNNNG
EAN: 0843367136865
Varenr.: 1003434772
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Lexar NM990 SSD 4TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe)
4.019 kr
Til butik
Lexar NM990 SSD 4TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe) billede

Produktinformation

Lexar NM990 SSD 4TB M2 PCI Express 50 x4 NVMe Oplev lynhurtig hastighed og pålidelig ydeevne med Lexar NM990 SSD på 4TB. Denne M.2 PCI Express NVMe drive er designet til at opfylde de krav, der stilles af moderne computere og gamere. Med en imponerende læ...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Lexar
Kategori: USB)
EAN: 0843367136865
Varenr.: 114774
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Lexar NM990 SSD - 4TB - M.2 2280 - PCIe 5.0
4.249 kr
Til butik
Lexar NM990 SSD - 4TB - M.2 2280 - PCIe 5.0 billede

Produktinformation

SSD (Solid State Drive), 4 TB, intern, overførselshastighed: 14000 MB/s (læs) / 11000 MB/s (skriv), IOPS: 2000000 IOPS (læs) / 1500000 IOPS (skriv), størrelse: M.2 2280 (80mm), PCI-Express 5.0 x4 tilslutning, NVMe 2.0 (Non-Volatile Memory Express), DirectStorage kompatibel, software: Lexar DiskMaster, farve: sort...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Lexar
Kategori: SSD
Artikel nr.: LNM990X004T-RNNNG
EAN: 0843367136865
Varenr.: 3397119
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
SSD M.2 - Lexar NM990 4 TB PCIe 5.0 NVMe (2280)
-27%4.599 kr
Før 6.299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
SSD M.2 - Lexar NM990 4 TB PCIe 5.0 NVMe (2280)
-27%4.619 kr
Før 6.319 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lexar NM990 SSD 4TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lexar NM990 SSD 4TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK3.398 kr3.398 krKøb
2Ultrashop4.019 kr4.019 krKøb
3Proshop DK4.249 kr4.249 krKøb
4Boligcenter DK4.599 kr4.599 krKøb
5Vivas DK4.619 kr4.698 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Lexar NM990 SSD 4TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe)

PriceData har fulgt prisen på Lexar NM990 SSD 4TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe) i 126 dage. Laveste pris i perioden er 3.398 kr (registreret d. 30. maj 2026), højeste er 4.134 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 4.021 kr.

Den nuværende pris på 3.398 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 18% den seneste måned. Der er registreret 20 prisfald og 23 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 44 prisændringer for Lexar NM990 SSD 4TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 44 prisændringer for Lexar NM990 SSD 4TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20263.398 kr12 kr (0%)
23. maj 20263.410 kr4 kr (0%)
22. maj 20263.414 kr720 kr (17%)
18. maj 20264.134 kr1 kr (0%)
17. maj 20264.133 kr3 kr (0%)
16. maj 20264.130 kr22 kr (1%)
15. maj 20264.108 kr4 kr (0%)
14. maj 20264.104 kr11 kr (0%)
13. maj 20264.093 kr8 kr (0%)
12. maj 20264.085 kr5 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret