Gå til hovedindhold

Lexar NM790 - SSD - 2 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe)

LexarLagringsenhederEAN: 0843367130290
Pris fra 1.915 krtil 2.419 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 504 kr (21% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Lexar NM790 - SSD - 2 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe) og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1915 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Lexar NM790 SSD 2TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe)
1.915 kr
Til butik
Lexar NM790 SSD 2TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) billede

Produktinformation

Lexar NM790 - SSD - 2 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe)

Produktspecifikationer

Mærke: Lexar
Artikel nr.: LNM790X002T-RNNNG
EAN: 0843367130290
Varenr.: 1001149620
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Lexar NM790 - SSD - 2 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe)
1.952 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Lexar NM790 SSD - 2TB - M.2 2280 - PCIe 4.0 - Uden køleprofil
1.970 kr
Til butik
Lexar NM790 SSD - 2TB - M.2 2280 - PCIe 4.0 - Uden køleprofil billede

Produktinformation

SSD (Solid State Drive), 2 TB, intern, overførselshastighed: 7400 MB/s (læs) / 6500 MB/s (skriv), størrelse: M.2 2280 (80mm), PCI-Express 4.0 x4 tilslutning, NVMe 1.4 (Non-Volatile Memory Express), farve: sort

Produktspecifikationer

Mærke: Lexar
Kategori: SSD
Artikel nr.: LNM790X002T-RNNNG
EAN: 0843367130290
Varenr.: 3191302
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
SSD M.2 NVMe Lexar NM790 2 TB PCIe 4.0 x4
-4%2.399 kr
Før 2.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Lexar NM790 SSD 2TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe)
2.399 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
SSD M.2 NVMe Lexar NM790 2 TB PCIe 4.0 x4
-4%2.419 kr
Før 2.519 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lexar NM790 - SSD - 2 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lexar NM790 - SSD - 2 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.915 kr1.915 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.952 kr1.952 krKøb
3Proshop DK1.970 kr1.970 krKøb
4Boligcenter DK2.399 kr2.399 krKøb
5Ultrashop2.399 kr2.399 krKøb
6Vivas DK2.419 kr2.488 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Lexar NM790 - SSD - 2 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe)

PriceData har fulgt prisen på Lexar NM790 - SSD - 2 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe) i 112 dage. Laveste pris i perioden er 1.915 kr (registreret d. 29. maj 2026), højeste er 2.487 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.067 kr.

Den nuværende pris på 1.915 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 6% den seneste måned. Der er registreret 63 prisfald og 26 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Lexar NM790 - SSD - 2 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Lexar NM790 - SSD - 2 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20261.915 kr11 kr (1%)
28. maj 20261.926 kr1 kr (0%)
27. maj 20261.927 kr13 kr (1%)
26. maj 20261.940 kr2 kr (0%)
25. maj 20261.942 kr23 kr (1%)
24. maj 20261.965 kr13 kr (1%)
23. maj 20261.978 kr18 kr (1%)
22. maj 20261.996 kr7 kr (0%)
21. maj 20262.003 kr14 kr (1%)
20. maj 20261.989 kr11 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret