Gå til hovedindhold

Lexar NM790 - SSD - 4 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe)

LexarLagringsenhederEAN: 0843367131464
Pris fra 2.912 krtil 3.719 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 807 kr (22% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Lexar NM790 - SSD - 4 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe) og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2912 kr. 1 butik har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Lexar NM790 SSD - 4TB - M.2 2280 - PCIe 4.0 - Uden køleprofil
2.912 kr
Til butik
Lexar NM790 SSD - 4TB - M.2 2280 - PCIe 4.0 - Uden køleprofil billede

Produktinformation

SSD (Solid State Drive), 4 TB, intern, overførselshastighed: 7400 MB/s (læs) / 6500 MB/s (skriv), størrelse: M.2 2280 (80mm), PCI-Express 4.0 x4 tilslutning, NVMe 1.4 (Non-Volatile Memory Express), farve: sort

Produktspecifikationer

Mærke: Lexar
Kategori: SSD
Artikel nr.: LNM790X004T-RNNNG
EAN: 0843367131464
Varenr.: 3191304
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Lexar NM790 - SSD - 4 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe)
3.203 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Lexar Nm790 M.2 4 Tb Pci Express
3.719 kr
Til butik
Lexar Nm790 M.2 4 Tb Pci Express billede

Produktinformation

Lexar NM790 M.2 4 TB PCI Express Oplev enestående hastigheder og pålidelighed med Lexar NM790 M.2 4 TB PCI Express (varenummer: LNM790X004T-RNNNG). Denne NVMe SSD leverer lynhurtige læse- og skrivehastigheder, hvilket gør den ideel til gaming, videoredige...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Lexar
Kategori: Reservedele til Computer
EAN: 0843367131464
Varenr.: 97469

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lexar NM790 - SSD - 4 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lexar NM790 - SSD - 4 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK2.912 kr2.912 krKøb
2CS MEGASTORE DK3.203 kr3.203 krKøb
3Ultrashop3.719 kr3.719 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Lexar NM790 - SSD - 4 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe)

PriceData har fulgt prisen på Lexar NM790 - SSD - 4 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe) i 182 dage. Laveste pris i perioden er 2.912 kr (registreret d. 31. maj 2026), højeste er 3.522 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.317 kr.

Den nuværende pris på 2.912 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 9% den seneste måned. Der er registreret 29 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 41 prisændringer for Lexar NM790 - SSD - 4 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 41 prisændringer for Lexar NM790 - SSD - 4 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20262.912 kr241 kr (8%)
30. maj 20263.153 kr10 kr (0%)
28. maj 20263.143 kr10 kr (0%)
21. maj 20263.153 kr30 kr (1%)
14. maj 20263.183 kr74 kr (2%)
11. maj 20263.257 kr1 kr (0%)
10. maj 20263.258 kr1 kr (0%)
9. maj 20263.257 kr5 kr (0%)
8. maj 20263.262 kr20 kr (1%)
7. maj 20263.242 kr27 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret