Gå til hovedindhold

LevelOne RJ45 til SC Fast Ethernet mediekonverter - singlemode fiber 1550 nm, 120 km

LevelOneRepeatere og transceivereEAN: 4015867208083
Pris fra 1.359 krtil 1.719 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 360 kr (21% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.353 kr 4. mar.

Sammenlign priser på LevelOne RJ45 til SC Fast Ethernet mediekonverter - singlemode fiber 1550 nm, 120 km og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1359 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
LevelOne FVT-1106 Fibermedieomformer Ethernet Fast Ethernet
1.359 kr
Til butik
LevelOne FVT-1106 Fibermedieomformer Ethernet Fast Ethernet billede

Produktinformation

LevelOne FVT-1106 - Fibermedieomformer - 100Mb LAN - 10Base-T, 100Base-FX, 100Base-TX - RJ-45 / SC enkelttilstand - op til 120 km - 1310 nm

Produktspecifikationer

Mærke: LevelOne
Artikel nr.: FVT-1106
EAN: 4015867208083
Varenr.: 994181235
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LevelOne FVT-1106 - fibre media converter - 10Mb LAN 100Mb LAN
1.359 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
LevelOne RJ45 til SC Fast Ethernet mediekonverter - singlemode fiber 1550 nm, 120 km
-15%1.699 kr
Før 1.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
LevelOne RJ45 til SC Fast Ethernet mediekonverter - singlemode fiber 1550 nm, 120 km billede

Produktinformation

Stabil mediekonverter til lange fiberstrækLevelOne RJ45 til SC Fast Ethernet mediekonverter forbinder kobbernetværk til singlemode fiber over meget lange afstande. Enheden understøtter 10/100 Mbit/s og konverterer 100Base-TX/10Base-T til 100Base‑FX via SC-stik ved 1550 nm - ideel til bygninger, campusser eller steder, hvor der kræves op til 120 km fiberforbindelse.Nemt overblik og driftLED-indikatorer giver hurtig status for link, aktivitet og strøm. Med auto‑forhandling, Auto MDI/MDI‑X, fuld duplex og flow control er installationen ligetil i både mindre og større netværk.Interface: 1× RJ‑45 (10/100 Mbit/s), 1× SC fiberKonvertering: 100Base‑TX/10Base‑T til 100Base‑FXFiber: Singlemode, bølgelængde 1550 nmMaks. overføringsafstand: 120 kmNetværksstandarder: IEEE 802.3, 802.3u, 802.3xFunktioner: Auto MDI/MDI‑X, auto‑forhandling, store‑and‑forward, fuld duplex, flow controlLED‑indikatorer: JaStrøm: 5 V, 1 A (DC‑indgang)Driftstemp.: 0 – 50 °C; Luftfugtighed: 5 – 90 %Mål (H × B × D): 2,6 × 9,4 × 7,1 cmVægt: 0,2 kgMedfølger: AC‑adapter, quick guide...

Produktspecifikationer

Mærke: NO NAME
Kategori: Mediekonvertere
Vægt: 4.49g
EAN: 4015867208083
Varenr.: 2154663
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
LevelOne RJ45 til SC Fast Ethernet mediekonverter - singlemode fiber 1550 nm, 120 km
-15%1.719 kr
Før 2.019 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LevelOne RJ45 til SC Fast Ethernet mediekonverter - singlemode fiber 1550 nm, 120 km koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LevelOne RJ45 til SC Fast Ethernet mediekonverter - singlemode fiber 1550 nm, 120 km koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.359 kr1.359 krKøb
2Proshop DK1.359 kr1.359 krKøb
3Boligcenter DK1.699 kr1.699 krKøb
4Vivas DK1.719 kr1.798 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LevelOne RJ45 til SC Fast Ethernet mediekonverter - singlemode fiber 1550 nm, 120 km

PriceData har fulgt prisen på LevelOne RJ45 til SC Fast Ethernet mediekonverter - singlemode fiber 1550 nm, 120 km i 173 dage. Laveste pris i perioden er 1.347 kr (registreret d. 12. december 2025), højeste er 1.362 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.355 kr.

Den nuværende pris på 1.359 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 4 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 16 prisændringer for LevelOne RJ45 til SC Fast Ethernet mediekonverter - singlemode fiber 1550 nm, 120 km. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 16 prisændringer for LevelOne RJ45 til SC Fast Ethernet mediekonverter - singlemode fiber 1550 nm, 120 km de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
26. maj 20261.359 kr1 kr (0%)
15. maj 20261.360 kr2 kr (0%)
9. maj 20261.362 kr2 kr (0%)
6. maj 20261.360 kr2 kr (0%)
1. maj 20261.362 kr5 kr (0%)
27. apr. 20261.357 kr2 kr (0%)
23. apr. 20261.355 kr2 kr (0%)
10. apr. 20261.357 kr2 kr (0%)
31. mar. 20261.355 kr1 kr (0%)
10. mar. 20261.354 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret