Gå til hovedindhold

LevelOne FVT-1105 RJ45 til SC Fast Ethernet mediekonverter - singlemode 1550 nm, 80 km

LevelOneRepeatere og transceivereEAN: 4015867208076
Pris fra 1.014 krtil 1.249 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 235 kr (19% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.008 kr 4. mar.

Sammenlign priser på LevelOne FVT-1105 RJ45 til SC Fast Ethernet mediekonverter - singlemode 1550 nm, 80 km og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1014 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
LevelOne FVT-1105 Fibermedieomformer Ethernet Fast Ethernet
1.014 kr
Til butik
LevelOne FVT-1105 Fibermedieomformer Ethernet Fast Ethernet billede

Produktinformation

LevelOne FVT-1105 - Fibermedieomformer - 100Mb LAN - 10Base-T, 100Base-FX, 100Base-TX - RJ-45 / SC enkelttilstand - op til 80 km - 1310 nm

Produktspecifikationer

Mærke: LevelOne
Artikel nr.: FVT-1105
EAN: 4015867208076
Varenr.: 994181234
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LevelOne FVT-1105 - fibre media converter - 10Mb LAN 100Mb LAN
1.014 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
LevelOne FVT-1105 RJ45 til SC Fast Ethernet mediekonverter - singlemode 1550 nm, 80 km
-14%1.229 kr
Før 1.429 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
LevelOne FVT-1105 RJ45 til SC Fast Ethernet mediekonverter - singlemode 1550 nm, 80 km billede

Produktinformation

Stabil mediekonverter til fiber-netværkLevelOne FVT-1105 er en kompakt Fast Ethernet mediekonverter, der forbinder kobber (RJ45) til SC-fiber. Den er ideel, når du vil udvide et netværk over lange afstande eller forbinde bygninger via singlemode-fiber ved 1550 nm - helt op til 80 km. Auto MDI/MDI‑X, fuld duplex og flow control sikrer enkel opsætning og stabil dataoverførsel.Driftsikker i hverdagenEnheden arbejder efter store netværksstandarder (IEEE 802.3/802.3u/802.3x) og anvender store‑and‑forward. LED-indikatorer giver hurtigt overblik, mens det medfølgende strømforsyning gør installationen ligetil. Den lave vægt og de små mål passer perfekt i teknikskabe og små netværksmiljøer.Grænseflader: 1× RJ‑45 (10/100), 1× SC fiberIndgang: 10Base‑T / 100Base‑TX til 100Base‑FXFiber: Singlemode, bølgelængde 1550 nmMaksimal afstand: 80 kmDatahastighed: Op til 100 Mbit/sDuplex: Fuld duplex, flow control, auto forhandlingUnderstøttede standarder: IEEE 802.3, 802.3u, 802.3xLED-indikatorer: JaStrøm: 5 V, 1 A (DC‑indgang)Driftsforhold: 0 – 50 °C; 5 – 90 % RHMål (H × B × D): 2,6 × 9,4 × 7,1 cmVægt: 200 gPakkens indhold: AC-adapter, quick guide...

Produktspecifikationer

Mærke: NO NAME
Kategori: Mediekonvertere
Vægt: 4.49g
EAN: 4015867208076
Varenr.: 2154681
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
LevelOne FVT-1105 RJ45 til SC Fast Ethernet mediekonverter - singlemode 1550 nm, 80 km
-14%1.249 kr
Før 1.449 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LevelOne FVT-1105 RJ45 til SC Fast Ethernet mediekonverter - singlemode 1550 nm, 80 km koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LevelOne FVT-1105 RJ45 til SC Fast Ethernet mediekonverter - singlemode 1550 nm, 80 km koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.014 kr1.014 krKøb
2Proshop DK1.014 kr1.014 krKøb
3Boligcenter DK1.229 kr1.229 krKøb
4Vivas DK1.249 kr1.328 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LevelOne FVT-1105 RJ45 til SC Fast Ethernet mediekonverter - singlemode 1550 nm, 80 km

PriceData har fulgt prisen på LevelOne FVT-1105 RJ45 til SC Fast Ethernet mediekonverter - singlemode 1550 nm, 80 km i 136 dage. Laveste pris i perioden er 1.004 kr (registreret d. 19. januar 2026), højeste er 1.017 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.010 kr.

Den nuværende pris på 1.014 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 3 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 12 prisændringer for LevelOne FVT-1105 RJ45 til SC Fast Ethernet mediekonverter - singlemode 1550 nm, 80 km. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 12 prisændringer for LevelOne FVT-1105 RJ45 til SC Fast Ethernet mediekonverter - singlemode 1550 nm, 80 km de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20261.014 kr1 kr (0%)
18. maj 20261.015 kr2 kr (0%)
1. maj 20261.017 kr5 kr (0%)
9. apr. 20261.012 kr2 kr (0%)
24. mar. 20261.010 kr1 kr (0%)
23. mar. 20261.009 kr1 kr (0%)
22. mar. 20261.010 kr1 kr (0%)
7. mar. 20261.009 kr1 kr (0%)
4. mar. 20261.008 kr1 kr (0%)
26. feb. 20261.007 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret