Gå til hovedindhold

LevelOne FVT-1102 mediekonverter - RJ45 til SC, Fast Ethernet, singlemode 1310 nm, 20 km

LevelOneRepeatere og transceivereEAN: 4015867208045
Pris fra 272 krtil 409 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 137 kr (33% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på LevelOne FVT-1102 mediekonverter - RJ45 til SC, Fast Ethernet, singlemode 1310 nm, 20 km og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 272 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
LevelOne FVT-1102 Fibermedieomformer Ethernet Fast Ethernet
272 kr
Til butik
LevelOne FVT-1102 Fibermedieomformer Ethernet Fast Ethernet billede

Produktinformation

LevelOne FVT-1102 - Fibermedieomformer - 100Mb LAN - 10Base-T, 100Base-FX, 100Base-TX - RJ-45 / SC enkelttilstand - op til 20 km - 1310 nm

Produktspecifikationer

Mærke: LevelOne
Artikel nr.: FVT-1102
EAN: 4015867208045
Varenr.: 994181231
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LevelOne FVT-1102 RJ45 to SC Fast Ethernet Media Converter Single-Mode Fiber 1310nm 20km
272 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
LevelOne FVT-1102 mediekonverter - RJ45 til SC, Fast Ethernet, singlemode 1310 nm, 20 km
389 kr
Til butik
LevelOne FVT-1102 mediekonverter - RJ45 til SC, Fast Ethernet, singlemode 1310 nm, 20 km billede

Produktinformation

Stabil mediekonverter til fiber - RJ45 til SCLevelOne FVT-1102 forbinder dit kobbernetværk med fiber på en enkel og driftssikker måde. Enheden konverterer 10/100 Mbps Ethernet fra RJ45 (100Base‑TX/10Base‑T) til 100Base‑FX via SC og understøtter fuld duplex, flow control, auto‑forhandling og Auto MDI/MDI‑X. Perfekt til at udvide netværket over længere afstande i kontorer, butikker og mindre installationer.Lang rækkevidde og enkel driftMed singlemode-fiber ved 1310 nm kan data sendes op til 20.000 m. LED‑indikatorer giver tydelig status for link og aktivitet, og den medfølgende strømforsyning gør opsætningen lige til. Den kompakte metalenhed (9,4 × 7,1 × 2,6 cm, 200 g) arbejder ved 0–50 °C og 5–90 % RF.Grænseflader: 1 × RJ45 (10/100), 1 × SC fiberStandarder: IEEE 802.3, 802.3u, 802.3xDatahastighed: Op til 100 Mbit/sDrift: Fuld duplex, store‑and‑forward, flow controlAuto-funktioner: Auto-negotiation, Auto MDI/MDI‑XFiber: Singlemode, 1310 nm, 100BASE‑FXMaks. afstand: 20,0 kmUnderstøttede fiberdiametre: 50/125; 62,5/125 µmMTBF: 100.000 timerLED-indikatorer: Link/Act, hastighed, FDX, strømStrøm: 5 V DC, 1 A (AC-adapter inkluderet)Driftstemp.: 0 – 50 °C; Opbevaring: −20 – 70 °CMål (H × B × D): 2,6 × 9,4 × 7,1 cmVægt: 200 g...

Produktspecifikationer

Mærke: NO NAME
Kategori: Mediekonvertere
Vægt: 1.84g
EAN: 4015867208045
Varenr.: 2154559
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
LevelOne FVT-1102 mediekonverter - RJ45 til SC, Fast Ethernet, singlemode 1310 nm, 20 km
409 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LevelOne FVT-1102 mediekonverter - RJ45 til SC, Fast Ethernet, singlemode 1310 nm, 20 km koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LevelOne FVT-1102 mediekonverter - RJ45 til SC, Fast Ethernet, singlemode 1310 nm, 20 km koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK272 kr272 krKøb
2Proshop DK272 kr311 krKøb
3Boligcenter DK389 kr389 krKøb
4Vivas DK409 kr488 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LevelOne FVT-1102 mediekonverter - RJ45 til SC, Fast Ethernet, singlemode 1310 nm, 20 km

PriceData har fulgt prisen på LevelOne FVT-1102 mediekonverter - RJ45 til SC, Fast Ethernet, singlemode 1310 nm, 20 km i 152 dage. Laveste pris i perioden er 272 kr (registreret d. 7. januar 2026), højeste er 522 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 429 kr.

Den nuværende pris på 272 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 30% den seneste måned. Der er registreret 5 prisfald og 3 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 9 prisændringer for LevelOne FVT-1102 mediekonverter - RJ45 til SC, Fast Ethernet, singlemode 1310 nm, 20 km. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 9 prisændringer for LevelOne FVT-1102 mediekonverter - RJ45 til SC, Fast Ethernet, singlemode 1310 nm, 20 km de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
13. maj 2026272 kr117 kr (30%)
7. maj 2026389 kr129 kr (25%)
17. apr. 2026518 kr4 kr (1%)
16. apr. 2026522 kr34 kr (7%)
3. mar. 2026488 kr1 kr (0%)
2. mar. 2026489 kr1 kr (0%)
23. feb. 2026488 kr216 kr (79%)
7. jan. 2026272 kr149 kr (35%)
3. jan. 2026421 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret