Gå til hovedindhold

Lenco - Pladespiller med 4 indbyggede højttalere og bluetooth-modtagelse Sort - LS-430BK

LencoElektronikEAN: 8711902069621
Pris fra 1.798 krtil 2.309 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 511 kr (22% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.626 kr 2. mar.

Sammenlign priser på Lenco - Pladespiller med 4 indbyggede højttalere og bluetooth-modtagelse Sort - LS-430BK og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1798 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Lenco LS-430 Pladespiller Sort
1.798 kr
Til butik
Lenco LS-430 Pladespiller Sort billede

Produktinformation

Lenco LS-430 - Pladespiller - 40 Watt (Total) - sort

Produktspecifikationer

Mærke: Lenco
Artikel nr.: LS-430BK
EAN: 8711902069621
Varenr.: 1000355618
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Lenco LS-430 - Pladespiller - 40 Watt (Total) - sort
1.801 kr
Til butik
Gå til Butik24 DK
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
Lenco - Pladespiller med 4 indbyggede højttalere og bluetooth-modtagelse Sort - LS-430BK
1.904 kr
Til butik
Lenco - Pladespiller med 4 indbyggede højttalere og bluetooth-modtagelse Sort - LS-430BK billede

Produktinformation

Lenco LS-430 er en alsidig pladespiller, der kombinerer klassisk vinylafspilning med moderne funktioner. Med fire indbyggede højttalere – to på 15 watt og to på 10 watt – får du en samlet udgangseffekt på 40 W RMS, hvilket sikrer en balanceret og kraftfuld lyd uden behov for eksterne højttalere. Takket være Bluetooth 5.0 kan du trådløst streame din yndlingsmusik direkte fra smartphone eller tablet til pladespillerens højttalere, hvilket giver maksimal fleksibilitet og brugervenlighed.Lenco LS-430 understøtter to afspilningshastigheder – 33 og 45 omdrejninger i minuttet – så du nemt kan afspille både LP’er og singler. Pladespilleren benytter en remdrevet mekanisme og er udstyret med en Audio-Technica Moving Magnetic Cartridge (MMC), som sikrer optimal lydkvalitet og beskytter dine vinylplader over tid. Start/stop-knappen giver dig mulighed for at pause og genoptage afspilningen præcis, hvor du slap.Du får fuld kontrol over lydoplevelsen med både pitch control til manuel hastighedsjustering og tonekontrol, hvor du kan regulere de høje og lave frekvenser. Den indbyggede forforstærker kan tændes og slukkes, så pladespilleren kan bruges både stand-alone eller sammen med eksterne lydsystemer. LS-430 tilbyder desuden flere tilslutningsmuligheder:Et plaststøvdæksel beskytter både pladespilleren og dine vinylplader mod støv og skader, når enheden ikke er i brug. Udenpå er LS-430 afsluttet med imiteret læder, som giver et elegant og slidstærkt udtryk, der samtidig gør enheden nem at vedligeholde. Pladespilleren er konstrueret til lang holdbarhed og daglig brug.Med plug-and-play funktionalitet kan du hurtigt komme i gang med at nyde din pladesamling eller streame playlister direkte. Pladespilleren understøtter et bredt inputspændingsområde (100-240 V AC), hvilket betyder, at den kan bruges sikkert både i Danmark og i udlandet. Den integrerede forforstærker forbedrer desuden kompatibiliteten med forskellige lydopsætninger.Opdag en ny måde at opleve vinylmusik på med Lenco LS-430 – en brugervenlig pladespiller, der kombinerer traditionelt design med moderne teknologi og suveræn lydkvalitet.

Produktspecifikationer

Mærke: Lenco
Kategori: Underholdning
Artikel nr.: 8711902069621
EAN: 8711902069621
Varenr.: 8711902069621
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Lenco LS-430BK - Record Player with 4 built-in speakers - Black - Pladespiller Sort
1.904 kr
Til butik
Gå til Estore DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Pladespiller med 4 indbyggede højttalere og Bluetooth®-modtagelse Sort
-13%2.309 kr
Før 2.659 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lenco - Pladespiller med 4 indbyggede højttalere og bluetooth-modtagelse Sort - LS-430BK koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lenco - Pladespiller med 4 indbyggede højttalere og bluetooth-modtagelse Sort - LS-430BK koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.798 kr1.798 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.801 kr1.801 krKøb
3Butik24 DK1.904 kr1.904 krKøb
4Proshop DK1.904 kr1.904 krKøb
5Estore DK2.309 kr2.309 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Lenco - Pladespiller med 4 indbyggede højttalere og bluetooth-modtagelse Sort - LS-430BK

PriceData har fulgt prisen på Lenco - Pladespiller med 4 indbyggede højttalere og bluetooth-modtagelse Sort - LS-430BK i 168 dage. Laveste pris i perioden er 1.586 kr (registreret d. 20. januar 2026), højeste er 1.800 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.664 kr.

Den nuværende pris på 1.798 kr er 8% over normalprisen. Prisen er steget 4% den seneste måned. Der er registreret 47 prisfald og 25 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 73 prisændringer for Lenco - Pladespiller med 4 indbyggede højttalere og bluetooth-modtagelse Sort - LS-430BK. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 73 prisændringer for Lenco - Pladespiller med 4 indbyggede højttalere og bluetooth-modtagelse Sort - LS-430BK de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 20261.798 kr1 kr (0%)
19. maj 20261.799 kr139 kr (8%)
14. maj 20261.660 kr1 kr (0%)
13. maj 20261.661 kr1 kr (0%)
12. maj 20261.662 kr1 kr (0%)
11. maj 20261.663 kr1 kr (0%)
10. maj 20261.664 kr2 kr (0%)
9. maj 20261.666 kr1 kr (0%)
8. maj 20261.667 kr2 kr (0%)
7. maj 20261.669 kr129 kr (7%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret