Gå til hovedindhold

Lemon Squeeze Væglampe Single Short Plated Brass UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde

UmageVæglampebeslagEAN: 5710302025278
Pris fra 1.799 krtil 2.133 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 334 kr (16% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.499 kr 10. maj

Sammenlign priser på Lemon Squeeze Væglampe Single Short Plated Brass UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1799 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Luxlight.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
Lemon Squeeze Væglampe Single Kort - Messing - Umage
-10%1.799 kr
Før 1.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Lemon Squeeze Væglampe Single Kort - Messing - Umage billede

Produktinformation

Lemon Squeeze Single væglampen fra Umage er skabt til at bringe stemning og karakter ind i hjemmet. Med sit riflede glas og elegante metaldetaljer kombinerer den klassisk nostalgi med moderne design og bliver en dekorativ tilføjelse til både små og store...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Umage
Kategori: Umage Premium
Farve: Messing / Guld
EAN: 5710302025278
Varenr.: 2620
Gå til Trenddo
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Lemon Squeeze Væglampe - Long - Polished Steel - Umage
-10%1.799 kr
Før 1.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Lemon Squeeze Væglampe - Long - Polished Steel - Umage billede

Produktinformation

Lemon Squeeze væglampen single vækker nostalgisk charme med sin kombination af riflede glas og skulpturelle metaldetaljer, der forener moderne æstetik med elegante referencer til fortiden. Den strukturerede glasoverflade fanger lyset smukt, mens den indby...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Umage
Kategori: Umage
EAN: 5710302025278
Varenr.: 51673804800338
Gå til Lampemesteren DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Lemon Squeeze Væglampe Single Short Plated Brass UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde
-10%1.800 kr
Før 1.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Lemon Squeeze Væglampe Single Short Plated Brass UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde billede

Produktinformation

Lemon Squeeze Væglampe Single Short Plated Brass fra UMAGE er en elegant tilføjelse til dit hjem. Denne væglampe fra UMAGE kombinerer moderne elegance med klassiske elementer, hvilket gør den til et perfekt valg for enhver indretning. Fremstillet af metal, glas og plast, har lampen en messingfarve, der tilføjer et strejf af luksus til rummet. Med målene 8.0 cm bred, 77.0 cm høj og 15.2 cm dyb, passer den perfekt ind i både små og store rum. Den unikke tekstur af det ekstruderede glas med karakteristiske bølger fanger lyset på en fascinerende måde, mens diffuseren sikrer en blid og jævn belysning. Designet af Søren Ravn Christensen, udstråler lampen en underspillet sofistikation med sine skulpturelle metalaccenter. Uanset om du ønsker at oplyse stuen, forbedre gangen eller skabe en afslappet atmosfære, bringer denne lampe både varme og stil til dit hjem.

Produktspecifikationer

Mærke: UMAGE
Kategori: Væglamper
Materiale: Metal
Artikel nr.: 2620
EAN: 5710302025278
Varenr.: 10041303
Gå til Hulténs DK
TrustScore 4 ud af 53,7
Umage, Lemon Squeeze væglampe enkelt 94 cm stål
-10%2.133 kr
Før 2.370 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lemon Squeeze Væglampe Single Short Plated Brass UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lemon Squeeze Væglampe Single Short Plated Brass UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Luxlight.dk1.799 kr1.799 krKøb
2Trenddo1.799 kr1.799 krKøb
3Lampemesteren DK1.800 kr1.800 krKøb
4Hulténs DK2.133 kr2.208 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Lemon Squeeze Væglampe Single Short Plated Brass UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde

PriceData har fulgt prisen på Lemon Squeeze Væglampe Single Short Plated Brass UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde i 166 dage. Laveste pris i perioden er 1.399,3 kr (registreret d. 25. februar 2026), højeste er 1.799 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.548 kr.

Den nuværende pris på 1.799 kr er 16% over normalprisen. Prisen er steget 13% den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 18 prisændringer for Lemon Squeeze Væglampe Single Short Plated Brass UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 18 prisændringer for Lemon Squeeze Væglampe Single Short Plated Brass UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
19. maj 20261.799 kr299,75 kr (20%)
11. maj 20261.499,25 kr
10. maj 20261.499 kr100 kr (6%)
5. maj 20261.599 kr100 kr (7%)
27. apr. 20261.499 kr
20. apr. 20261.499,25 kr99,75 kr (6%)
19. apr. 20261.599 kr99,75 kr (7%)
11. apr. 20261.499,25 kr99,75 kr (6%)
10. apr. 20261.599 kr99,75 kr (7%)
13. mar. 20261.499,25 kr99,75 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret