Gå til hovedindhold

Lemon Squeeze Væglampe Single Long Plated Brass UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde

UmageVæglampebeslagEAN: 5710302025285
Pris fra 2.699 krtil 3.262 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 563 kr (17% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.249 kr 10. maj

Sammenlign priser på Lemon Squeeze Væglampe Single Long Plated Brass UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2699 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Luxlight.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
Lemon Squeeze Væglampe Single Lang - Messing - Umage
-10%2.699 kr
Før 2.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Lemon Squeeze Væglampe Single Lang - Messing - Umage billede

Produktinformation

Lemon Squeeze Single væglampen fra Umage er skabt til at bringe stemning og karakter ind i hjemmet. Med sit riflede glas og elegante metaldetaljer kombinerer den klassisk nostalgi med moderne design og bliver en dekorativ tilføjelse til både små og store...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Umage
Kategori: Umage Premium
Farve: Messing / Guld
EAN: 5710302025285
Varenr.: 2200 umage
Gå til Trenddo
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Lemon Squeeze Væglampe - Double - Long - Polished Steel - Umage
-10%2.699 kr
Før 2.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Lemon Squeeze Væglampe - Double - Long - Polished Steel - Umage billede

Produktinformation

Lemon Squeeze væglampen double vækker nostalgisk charme med sin kombination af riflede glas og skulpturelle metaldetaljer, der forener moderne æstetik med elegante referencer til fortiden. De strukturerede glasoverflader fanger lyset smukt, mens de indbyg...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Umage
Kategori: Umage
EAN: 5710302025285
Varenr.: 51673807225170
Gå til Lampemesteren DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Lemon Squeeze Væglampe Single Long Plated Brass UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde
-10%2.700 kr
Før 2.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Lemon Squeeze Væglampe Single Long Plated Brass UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde billede

Produktinformation

Lemon Squeeze Væglampe Single Long Plated Brass fra UMAGE er en elegant tilføjelse til dit hjem. Denne væglampe fra UMAGE kombinerer moderne elegance med klassiske elementer, hvilket gør den til et tidløst valg. Fremstillet af metal, glas og plast, har lampen en messingfarve, der tilføjer et strejf af luksus til ethvert rum. Med dimensioner på 8.0 cm i bredden, 94.0 cm i højden og 15.2 cm i dybden, passer den perfekt ind i både små og store rum. Den unikke tekstur af det ekstruderede glas fanger lyset smukt, mens diffuseren sikrer en blid og jævn belysning. Designet af Søren Ravn Christensen, er denne lampe både funktionel og dekorativ, ideel til at skabe en varm og sofistikeret atmosfære i stuen, gangen eller soveværelset. Oplev, hvordan Lemon Squeeze væglampen kan forvandle dit hjem med sin subtile charme og lysende elegance. .

Produktspecifikationer

Mærke: UMAGE
Kategori: Væglamper
Materiale: Metal
Artikel nr.: 2200
EAN: 5710302025285
Varenr.: 10041301
Gå til Hulténs DK
TrustScore 4 ud af 53,7
Umage, Lemon Squeeze væglampe dobbelt 94cm stål
-10%3.262 kr
Før 3.625 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lemon Squeeze Væglampe Single Long Plated Brass UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lemon Squeeze Væglampe Single Long Plated Brass UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Luxlight.dk2.699 kr2.699 krKøb
2Trenddo2.699 kr2.699 krKøb
3Lampemesteren DK2.700 kr2.700 krKøb
4Hulténs DK3.262 kr3.371 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Lemon Squeeze Væglampe Single Long Plated Brass UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde

PriceData har fulgt prisen på Lemon Squeeze Væglampe Single Long Plated Brass UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde i 166 dage. Laveste pris i perioden er 1.599 kr (registreret d. 20. december 2025), højeste er 3.262 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.336 kr.

Den nuværende pris på 2.699 kr er 16% over normalprisen. Prisen er steget 13% den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 18 prisændringer for Lemon Squeeze Væglampe Single Long Plated Brass UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 18 prisændringer for Lemon Squeeze Væglampe Single Long Plated Brass UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
19. maj 20262.699 kr449,75 kr (20%)
11. maj 20262.249,25 kr
10. maj 20262.249 kr150 kr (6%)
5. maj 20262.399 kr150 kr (7%)
27. apr. 20262.249 kr
20. apr. 20262.249,25 kr149,75 kr (6%)
19. apr. 20262.399 kr149,75 kr (7%)
11. apr. 20262.249,25 kr1.012,75 kr (31%)
10. apr. 20263.262 kr1.012,75 kr (45%)
13. mar. 20262.249,25 kr149,75 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret