Gå til hovedindhold

Leifheit Pegasus 180 Robust vingetørrestativ med 18 m tørreplads

LeifheitTørrestativerEAN: 4006501815149
Pris fra 369 krtil 599 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 230 kr (38% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 265 kr 1. maj

Sammenlign priser på Leifheit Pegasus 180 Robust vingetørrestativ med 18 m tørreplads og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 369 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Leifheit Pegasus 180 Solid Classic Tørrestativ
369 kr
Til butik
Leifheit Pegasus 180 Solid Classic Tørrestativ billede

Produktinformation

Opdag Leifheit Trrestativ Pegasus 180, det perfekte sammenklappelige tørrestativ til enhver husstand. Med varenummer 4006501815149, tilbyder dette innovative stativ en optimal tørreoplevelse til dit tøj. Det er designet med 18 meter tørreplads og har robu...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: LEIFHEIT
Kategori: Rengøring
EAN: 4006501815149
Varenr.: 77277
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LEIFHEIT Pegasus Drying Rack - 180
434 kr
Til butik
LEIFHEIT Pegasus Drying Rack - 180 billede

Produktinformation

Leifheit Pegasus tørrestativ er et luksus tørrestativ med sokkeholdere, der gør det super nemt at hænge vasketøjet op. Pegasus har 2 smarte holdere til småting, f.eks. der er plads til 54 par underbukser, sokker osv. Den ruster ikke og derfor kan Pegasus også bruges i kystnære områder. Der er ingen svejsninger der kan knække og den har 2 foldbare vinger med en vingehøjde på 105 cm. Leifheit tørrestativet er velegnet til lange bukser og kjoler og du får 18 meter tørreplads med denne model. Tørrestativet kan nemt foldes sammen og de parallelle ben gør stativet meget mere stabilt og robust, sammenlignet med stativer med krydsede ben. Leder du efter et stort, holdbart og stabilt tørrestativ, har du fundet det her. Der er 5 års garanti på Pegasus tørrestativet.

Produktspecifikationer

Mærke: LEIFHEIT
Kategori: Toerrestativ
Artikel nr.: 259021
EAN: 4006501815149
Varenr.: 3223550
Gå til Tørrestativet.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Leifheit Pegasus 180 Robust vingetørrestativ med 18 m tørreplads
-25%449 kr
Før 599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Leifheit Pegasus 180 Robust vingetørrestativ med 18 m tørreplads billede

Produktinformation

Leifheit Pegasus 180 er et solidt vingetørrestativ med 18 m tørreplads. Det populære design kombinerer stabilitet, fleksibilitet og høj kvalitet perfekt til både hverdagens småtøj og de større vasketure. Fordele 18 m tørreplads rigeligt til en almindeli...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Leifheit
Kategori: Fritstående tørrestativer
EAN: 4006501815149
Varenr.: 78
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Tørrestativ gulv - LEIFHEIT Pegasus 180 Classic, blå/hvid
519 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Tørrestativ gulv - LEIFHEIT Pegasus 180 Classic, blå/hvid
539 kr
Til butik
Gå til Rikki Tikki Shop
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Leifheit - Tørrestativ Pegasus 180
599 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Leifheit Pegasus 180 Robust vingetørrestativ med 18 m tørreplads koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Leifheit Pegasus 180 Robust vingetørrestativ med 18 m tørreplads koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Ultrashop369 kr369 krKøb
2Proshop DK434 kr473 krKøb
3Tørrestativet.dk449 kr449 krKøb
4Boligcenter DK519 kr519 krKøb
5Vivas DK539 kr938 krKøb
6Rikki Tikki Shop599 kr599 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Leifheit Pegasus 180 Robust vingetørrestativ med 18 m tørreplads

PriceData har fulgt prisen på Leifheit Pegasus 180 Robust vingetørrestativ med 18 m tørreplads i 143 dage. Laveste pris i perioden er 265 kr (registreret d. 9. april 2026), højeste er 449 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 370 kr.

Den nuværende pris på 369 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 20 prisændringer for Leifheit Pegasus 180 Robust vingetørrestativ med 18 m tørreplads. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 20 prisændringer for Leifheit Pegasus 180 Robust vingetørrestativ med 18 m tørreplads de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 2026369 kr80 kr (18%)
24. maj 2026449 kr80 kr (22%)
19. maj 2026369 kr80 kr (18%)
18. maj 2026449 kr80 kr (22%)
16. maj 2026369 kr80 kr (18%)
15. maj 2026449 kr80 kr (22%)
7. maj 2026369 kr104 kr (39%)
1. maj 2026265 kr104 kr (28%)
30. apr. 2026369 kr104 kr (39%)
9. apr. 2026265 kr34 kr (11%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret