Gå til hovedindhold

Leifheit Pegasus 180 Plus Fritstående stativ Blå, Sølv

LeifheitTørrestativerEAN: 4006501815101
Pris fra 299 krtil 649 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 350 kr (54% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 263 kr 28. mar.

Sammenlign priser på Leifheit Pegasus 180 Plus Fritstående stativ Blå, Sølv og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 299 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Leifheit Pegasus 180 Plus Fritstående stativ Blå, Sølv
299 kr
Til butik
Leifheit Pegasus 180 Plus Fritstående stativ Blå, Sølv billede

Produktinformation

Leifheit Pegasus 180 Plus. Type: Fritstående stativ, Produktfarve: Blå, Sølv. Højde: 1050 mm. Antal pr. pakke: 1 stk

Produktspecifikationer

Mærke: LEIFHEIT
Artikel nr.: 81510
EAN: 4006501815101
Varenr.: 995741549
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Tørrestativ LEIFHEIT Pegasus 180 Solid Plus, 18 m
-2%559 kr
Før 569 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Tørrestativ LEIFHEIT Pegasus 180 Solid Plus, 18 m billede

Produktinformation

Fordele ved tørrestativ til indendørs og udendørs brugLEIFHEIT Pegasus 180 Solid Plus er et stabilt og praktisk tørrestativ til hverdagens vasketøj. Med hele 18 m tørreplads får du god plads til alt fra håndklæder til skjorter. Stativet er foldbart og let at sætte op, så du hurtigt kan tørre tøj i lejligheden, bryggerset eller på altanen.Nem håndtering og smart opbevaringStativet er fremstillet i metal og plast og står i en klassisk hvid farve. Det er nemt at samle og lige så nemt at folde sammen igen for kompakt opbevaring. Den praktiske udformning som klassisk “clothes horse” giver lange sider til bukser og håndklæder samt plads til mindre tekstiler.Type: Tørrestativ (clothes horse)Tørreplads: 18 mFoldbart: JaMateriale: Metal og plastFarve: HvidHøjde: 87 cmBredde: 157 cmDybde: 66 cmMontering: NemOpbevaring: NemAntal pr. pakke: 1 stk....

Produktspecifikationer

Mærke: Leifheit
Kategori: Tørrestativer
Vægt: 35g
EAN: 4006501815101
Varenr.: 1930501
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Tørrestativ LEIFHEIT Pegasus 180 Solid Plus, 18 m
-2%579 kr
Før 589 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Tørrestativ LEIFHEIT Pegasus 180 Solid Plus, 18 m billede

Produktinformation

Fordele ved tørrestativ til indendørs og udendørs brugLEIFHEIT Pegasus 180 Solid Plus er et stabilt og praktisk tørrestativ til hverdagens vasketøj. Med hele 18 m tørreplads får du god plads til alt fra håndklæder til skjorter. Stativet er foldbart og let at sætte op, så du hurtigt kan tørre tøj i lejligheden, bryggerset eller på altanen.Nem håndtering og smart opbevaringStativet er fremstillet i metal og plast og står i en klassisk hvid farve. Det er nemt at samle og lige så nemt at folde sammen igen for kompakt opbevaring. Den praktiske udformning som klassisk “clothes horse” giver lange sider til bukser og håndklæder samt plads til mindre tekstiler.Type: Tørrestativ (clothes horse)Tørreplads: 18 mFoldbart: JaMateriale: Metal og plastFarve: HvidHøjde: 87 cmBredde: 157 cmDybde: 66 cmMontering: NemOpbevaring: NemAntal pr. pakke: 1 stk.

Produktspecifikationer

Mærke: Leifheit
Kategori: Tørrestativer
Vægt: 35g
EAN: 4006501815101
Varenr.: 1930501
Gå til Rikki Tikki Shop
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Leifheit - Tørrestativ Pegasus 180 Plus BB Blå
649 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Leifheit Pegasus 180 Plus Fritstående stativ Blå, Sølv koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Leifheit Pegasus 180 Plus Fritstående stativ Blå, Sølv koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK299 kr299 krKøb
2Boligcenter DK559 kr559 krKøb
3Vivas DK579 kr978 krKøb
4Rikki Tikki Shop649 kr649 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Leifheit Pegasus 180 Plus Fritstående stativ Blå, Sølv

PriceData har fulgt prisen på Leifheit Pegasus 180 Plus Fritstående stativ Blå, Sølv i 172 dage. Laveste pris i perioden er 263 kr (registreret d. 25. december 2025), højeste er 649 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 431 kr.

Den nuværende pris på 299 kr er 31% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Der er registreret 12 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 25 prisændringer for Leifheit Pegasus 180 Plus Fritstående stativ Blå, Sølv. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 25 prisændringer for Leifheit Pegasus 180 Plus Fritstående stativ Blå, Sølv de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
26. apr. 2026299 kr350 kr (54%)
1. apr. 2026649 kr386 kr (147%)
28. mar. 2026263 kr17 kr (6%)
12. mar. 2026280 kr2 kr (1%)
5. mar. 2026278 kr3 kr (1%)
1. mar. 2026275 kr1 kr (0%)
26. feb. 2026274 kr1 kr (0%)
22. feb. 2026273 kr10 kr (4%)
19. feb. 2026283 kr3 kr (1%)
14. feb. 2026280 kr369 kr (57%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret