Gå til hovedindhold

LEGO Technic - Volvo L120 elektrisk læssemaskine på hjul (42209)

LEGOByggelegetøjRealistiske funktionerKreativ bygning og legetøjEAN: 5702017816326

LEGO Technic Volvo L120 med 973 dele og realistiske funktioner. Knækstyring, bevægelig skovl og roterende tandhjul. Perfekt til byggeentusiaster. Læs mere

Pris fra 591 krtil 799,95 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 208,95 kr (26% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på LEGO Technic - Volvo L120 elektrisk læssemaskine på hjul (42209) og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 591 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LEGO Technic 42209 Volvo L120 Electric-gummiged
591 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LEGO Technic 42209 Volvo L120 Elektrisk gummiged
594 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
LEGO Technic Volvo L120 elektrisk hjullæsser 42209
639 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
LEGO 42209 Technic Volvo L120 Electric Wheel Loader - GEEKD.dk
648 kr
Til butik
Gå til Kids-world.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
LEGO ® Technic - Volvo L120 Elektrisk gummiged 42209 - 973 dele
764,95 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
LEGO Technic - Volvo L120 elektrisk læssemaskine på hjul (42209)
781 kr
Til butik
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Lego Technic - Volvo L120 - Elektrisk Gummiged - 42209
789,95 kr
Til butik
Gå til Legekæden
TrustScore 4.5 ud af 54,4
42209 LEGO Technic Volvo L120 Electric-gummiged
799,95 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LEGO Technic - Volvo L120 elektrisk læssemaskine på hjul (42209) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LEGO Technic - Volvo L120 elektrisk læssemaskine på hjul (42209) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK591 kr630 krKøb
2CS MEGASTORE DK594 kr633 krKøb
3Komplett DK639 kr639 krKøb
4Geekd648 kr648 krKøb
5Kids-world.dk764,95 kr764,95 krKøb
6Teknikproffset DK781 kr840 krKøb
7Gucca.dk789,95 kr789,95 krKøb
8Legekæden799,95 kr799,95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

LEGO Technic Volvo L120 Electric Gummiged

LEGO

LEGO Technic Volvo L120 med 973 dele og realistiske funktioner. Knækstyring, bevægelig skovl og roterende tandhjul. Perfekt til byggeentusiaster.

• lego gummiged
• technic byggesæt
• volvo legetøj
• elektrisk læsser
• byggeplads legetøj
• lego 42209
• Kreativ bygning og legetøj
• Realistiske funktioner

Beskrivelse

LEGO Technic Volvo L120 Electric Gummiged er et avanceret byggelegetøj til børn fra 9 år, der vil udfordre deres byggefærdigheder. Dette imponerende byggesæt med 973 dele genskaber en realistisk Volvo L120 elektrisk gummiged med autentiske funktioner. Børn kan opleve ægte byggepladsfølelse med knækstyring, bevægelig skovl der kan hæves, sænkes og vippes, samt et åbneligt motordæksel med tre roterende tandhjul. Den ikke-motoriserede model opfordrer til kreativ leg, hvor børn kan forestille sig at lade gummigeden op på en elektrisk ladestation. LEGO Builder-appen gør byggeprocessen endnu mere engagerende med 3D-visning og interaktive funktioner. Et perfekt valg til unge LEGO-entusiaster der elsker tekniske udfordringer og realistiske køretøjsmodeller. Byggesættet introducerer børn til bæredygtige energiløsninger gennem legende læring.

Specifikationer

tema:Volvo byggepladsmaskin
serie:LEGO Technic
vægt:3693 gram
farver:Gul og sort
producent:LEGO Group
antal_dele:973 stk
funktioner:Knækstyring, bevægelig skovl, roterende tandhjul
dimensioner:35 x 11 x 14 cm
motoriseret:Nej - fantasidrevet
udgivelsesår:2025
app_kompatibel:LEGO Builder app
anbefalet_alder:9+ år

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Er byggesættet motoriseret?

Nej, LEGO Technic Volvo L120 er ikke motoriseret. Børn bruger deres fantasi til at lade som om de lader gummigeden op og betjener alle funktioner manuelt.

Hvilke funktioner har gummigeden?

Modellen har knækstyring, en bevægelig skovl der kan hæves, sænkes og vippes, samt et åbneligt motordæksel med tre roterende tandhjul.

Er det svært at bygge for et 9-årigt barn?

Byggesættet er designet til børn fra 9 år og kommer med detaljeret byggevejledning. LEGO Builder-appen hjælper også med 3D-visninger for nemmere byggeoplevelse.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LEGO Technic - Volvo L120 elektrisk læssemaskine på hjul (42209)

PriceData har fulgt prisen på LEGO Technic - Volvo L120 elektrisk læssemaskine på hjul (42209) i 184 dage. Laveste pris i perioden er 399 kr (registreret d. 2. februar 2026), højeste er 591 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 556 kr.

Den nuværende pris på 591 kr er 6% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 3 prisfald og 3 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 5 prisændringer for LEGO Technic - Volvo L120 elektrisk læssemaskine på hjul (42209). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 5 prisændringer for LEGO Technic - Volvo L120 elektrisk læssemaskine på hjul (42209) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026591 kr11 kr (2%)
17. feb. 2026580 kr181 kr (45%)
2. feb. 2026399 kr181 kr (31%)
27. jan. 2026580 kr10 kr (2%)
8. jan. 2026570 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret