Gå til hovedindhold

LEGO Technic 42176 Porsche GT4 e-Performance racerbiler - fjernstyret byggesæt (10+)

LEGOByggelegetøjEAN: 5702017584102
Pris fra 963 krtil 1.519 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 556 kr (37% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 839 kr 11. apr.

Sammenlign priser på LEGO Technic 42176 Porsche GT4 e-Performance racerbiler - fjernstyret byggesæt (10+) og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 963 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LEGO Technic 42176 Porsche GT4 e-Performance-racerbil
963 kr
Til butik
LEGO Technic 42176 Porsche GT4 e-Performance-racerbil billede

Produktspecifikationer

Mærke: LEGO
Kategori: LEGO Technic
Farve: 1
Artikel nr.: 42176
EAN: 5702017584102
Varenr.: 21061014
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LEGO Technic 42176 Porsche GT4 e-Performance-racerbil
963 kr
Til butik
LEGO Technic 42176 Porsche GT4 e-Performance-racerbil billede

Produktinformation

Porsche GT4 e-Performance-racerbilen er førende inden for elektrisk innovation i motorsportsverdenen. Ha' det sjovt med at bygge din egen fjernstyrede version, som er den hurtigste bil (pr. august 2024) i LEGO® Technic CONTROL+-sortimentet. Se, hvad den kraftfulde bil kan, når du styrer den frem og tilbage. Lys banen op med for- og baglygterne, og åbn dørene for at beundre interiøret. Brug CONTROL+-appen til at køre, styre lysene og se live datafeedback Styr frem og tilbage, og tjek dørene, der kan åbnes, samt de fungerende lygter Omfatter genopladelige batterier til at drive LEGO® legetøjsbilen En perfekt gaveidé til børn, der elsker legetøj med racerløbstema og Porsche-gaver Udforsk en sjov måde at bygge på med LEGO® Builder appen 10+, 834 dele, 262mm x 382mm x 94mm...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: LEGO
Kategori: LEGO
Artikel nr.: 42176
EAN: 5702017584102
Varenr.: 3264798
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
LEGO Technic Porsche GT4 e-Performance racerbil 42176
988 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
LEGO 42176 Technic Porsche GT4 e-Performance Racing Car - GEEKD.dk
1.088 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
LEGO Technic 42176 - Porsche GT4 e-Performance racerbil
1.146 kr
Til butik
Gå til Kids-world.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
LEGO ® Technic - Porsche GT4 e-Performance-ra... 42176 - 834 Dele
1.198,95 kr
Til butik
Gå til Legekæden
TrustScore 4.5 ud af 54,4
42176 LEGO Technic Porsche GT4 e-Performance-racerbil
1.299,95 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
LEGO Technic 42176 Porsche GT4 e-Performance racerbiler - fjernstyret byggesæt (10+)
1.499 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
LEGO Technic 42176 Porsche GT4 e-Performance racerbiler - fjernstyret byggesæt (10+)
1.519 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LEGO Technic 42176 Porsche GT4 e-Performance racerbiler - fjernstyret byggesæt (10+) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LEGO Technic 42176 Porsche GT4 e-Performance racerbiler - fjernstyret byggesæt (10+) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK963 kr1.002 krKøb
2Proshop DK963 kr1.002 krKøb
3Komplett DK988 kr988 krKøb
4Geekd1.088 kr1.088 krKøb
5Teknikproffset DK1.146 kr1.205 krKøb
6Kids-world.dk1.198,95 kr1.198,95 krKøb
7Legekæden1.299,95 kr1.299,95 krKøb
8Boligcenter DK1.499 kr1.499 krKøb
9Vivas DK1.519 kr1.598 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LEGO Technic 42176 Porsche GT4 e-Performance racerbiler - fjernstyret byggesæt (10+)

PriceData har fulgt prisen på LEGO Technic 42176 Porsche GT4 e-Performance racerbiler - fjernstyret byggesæt (10+) i 142 dage. Laveste pris i perioden er 839 kr (registreret d. 11. april 2026), højeste er 999 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 962 kr.

Den nuværende pris på 963 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 3 prisfald og 4 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 8 prisændringer for LEGO Technic 42176 Porsche GT4 e-Performance racerbiler - fjernstyret byggesæt (10+). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 8 prisændringer for LEGO Technic 42176 Porsche GT4 e-Performance racerbiler - fjernstyret byggesæt (10+) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026963 kr36 kr (4%)
29. apr. 2026999 kr60 kr (6%)
26. apr. 2026939 kr60 kr (6%)
21. apr. 2026999 kr160 kr (19%)
11. apr. 2026839 kr160 kr (16%)
27. feb. 2026999 kr4 kr (0%)
21. jan. 2026995 kr35 kr (4%)
12. jan. 2026960 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret