Gå til hovedindhold

LEGO - LEGO City - Arctic Explorer Science Lab Truck (60471) - GEEKD.dk

LEGOByggelegetøjEAN: 5702017812670
Pris fra 669 krtil 1.049 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 380 kr (36% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 648 kr 11. mar.

Sammenlign priser på LEGO - LEGO City - Arctic Explorer Science Lab Truck (60471) - GEEKD.dk og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 669 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LEGO City 60471 Polarforskernes mobile laboratorium
669 kr
Til butik
LEGO City 60471 Polarforskernes mobile laboratorium billede

Produktinformation

Tag ud på episke arktiske eventyr med Polarforskernes mobile laboratorium. Det leddelte køretøj med affjedring på alle 6 hjul og dæk med dybe mønstre er bygget til at forcere isglat terræn. Tjek observatoriet på taget, lav tests i laboratoriet, og nyd opholdsrummet med køkken, badeværelse og soveværelse. Tag snescooteren ud på dristige ekspeditioner, og opdag en hule med en familie af polarulve! Indeholder en legetøjslastbil, snescooter, hulescene, 5 minifigurer og 3 dyrefigurer Børn kan åbne modellen af lastbilen for at få adgang til førerhuset, laboratoriet og opholdsrummet LEGO® minifigurtilbehøret omfatter skovl, isøkse, kikkert og kamera Giv legetøjet som gave til drenge, piger og fans af modelkøretøjer fra 8 år Kombiner ekspeditionssættet med andre samlesæt (sælges separat) fra LEGO® City sortimentet 8+, 1064 elements, 282mm x 540mm x 91mm...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: LEGO
Kategori: LEGO
Artikel nr.: 60471
EAN: 5702017812670
Varenr.: 3340297
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
LEGO - LEGO City - Arctic Explorer Science Lab Truck (60471) - GEEKD.dk
759 kr
Til butik
LEGO - LEGO City - Arctic Explorer Science Lab Truck (60471) - GEEKD.dk billede

Produktinformation

LEGO City Arctic Explorer Science Lab Truck Glæd en spirende eventyrer med LEGO ® City sættet Polarforskernes mobile laboratorium (60471) med naturvidenskabeligt tema til børn fra 8 år. Det realistiske legesæt omfatter en leddelt lastbil med affjedring på...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: LEGO
Kategori: Byggeklodser
EAN: 5702017812670
Varenr.: 52337474961744
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
LEGO LEGO City - Arctic Explorer Science Lab Truck (60471)
823 kr
Til butik
LEGO LEGO City - Arctic Explorer Science Lab Truck (60471) billede

Produktinformation

Slip eventyr- og opdagelseslysten løs med LEGO® City Arctic Explorer Science Lab Truck, som er en spændende tilføjelse til enhver ung opdagelsesrejsendes samling. Sættet er designet til spirende forskere fra 8 år og opefter og er en indgang til de iskolde vidundere i Arktis, hvor fantasi møder STEM-læring. Funktioner, der sætter gang i fantasien, Dette omfattende legesæt er mere end bare legetøj - det er en ekspedition, der venter på at finde sted. Kernen i eventyret er den leddelte legetøjslastbil, der er konstrueret med 6-hjuls affjedring og dæk med dyb slidbane til at overvinde det hårdeste iskolde terræn. Lastbilens roterende tagobservatorium er perfekt til de sene aftener med stjernekiggeri, mens det detaljerede interiør giver et indblik i en arktisk opdagelsesrejsendes liv. Førerkabine: Naviger gennem sneen med lethed og stil. Laboratorium: Udfør eksperimenter og gør banebrydende opdagelser. Opholdsrum: Indeholder badeværelse, køkken og soveværelse til komfort under lange ekspeditioner. Udvid eventyret, Sættet stopper ikke ved lastbilen. Det indeholder en legetøjssnescooter til hurtige ture over isen og en arktisk hule, der giver dybde til historiefortællingen. Med 5 minifigurer af opdagelsesrejsende, der er klar til action, og 3 arktiske ulvefigurer, herunder en sød hvalp, er mulighederne for fantasifuld leg uendelige. Byggesjov og læring, Med 1.064 dele giver dette sæt en givende byggeoplevelse. Den medfølgende trykte byggevejledning og den innovative LEGO Builder-app gør byggeriet til en leg. Appen giver børn mulighed for at zoome ind, rotere modeller i 3D og følge deres fremskridt, hvilket forbedrer byggeoplevelsen med et moderne twist. Inspirer til større eventyr, LEGO City-sæt er kendt for deres evne til at inspirere til kreativ leg. Denne Arctic Explorer Science Lab Truck kan problemfrit integreres med andre LEGO City-sæt (sælges separat), hvilket giver mulighed for endnu større eventyr og mere indviklede historier. Uanset om dit barn er en erfaren LEGO -entusiast eller ny i verdenen af byggesæt, vil dette legesæt helt sikkert fange deres fantasi og skabe en kærlighed til udforskning og læring. Gør dig klar til at tage på et arktisk eventyr som ingen andre!, Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Mærke: Lego
Kategori: Lego
EAN: 5702017812670
Varenr.: D27585
Gå til Kids-world.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
LEGO ® City - Polarforskernes Mobile Laborat... 60471 - 1064 Dele
887,95 kr
Til butik
Gå til Legekæden
TrustScore 4.5 ud af 54,4
60471 LEGO City Polarforskernes mobile laboratorium
899,95 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
LEGO City polarforskernes laboratoriekøretøj 60471
1.049 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LEGO - LEGO City - Arctic Explorer Science Lab Truck (60471) - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LEGO - LEGO City - Arctic Explorer Science Lab Truck (60471) - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK669 kr708 krKøb
2Geekd759 kr759 krKøb
3Teknikproffset DK823 kr882 krKøb
4Kids-world.dk887,95 kr887,95 krKøb
5Legekæden899,95 kr899,95 krKøb
6Komplett DK1.049 kr1.049 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LEGO - LEGO City - Arctic Explorer Science Lab Truck (60471) - GEEKD.dk

PriceData har fulgt prisen på LEGO - LEGO City - Arctic Explorer Science Lab Truck (60471) - GEEKD.dk i 183 dage. Laveste pris i perioden er 648 kr (registreret d. 11. marts 2026), højeste er 899,95 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 678 kr.

Den nuværende pris på 669 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 21 prisændringer for LEGO - LEGO City - Arctic Explorer Science Lab Truck (60471) - GEEKD.dk. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 21 prisændringer for LEGO - LEGO City - Arctic Explorer Science Lab Truck (60471) - GEEKD.dk de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026669 kr10 kr (1%)
27. maj 2026679 kr13 kr (2%)
22. maj 2026666 kr13 kr (2%)
9. maj 2026679 kr13 kr (2%)
14. apr. 2026666 kr3 kr (0%)
13. apr. 2026669 kr3 kr (0%)
8. apr. 2026666 kr13 kr (2%)
17. mar. 2026679 kr31 kr (5%)
11. mar. 2026648 kr13 kr (2%)
6. mar. 2026661 kr18 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret