Gå til hovedindhold

LEGO Harry Potter™ 76473 Hogwarts™-slottet: Østfløjen

LEGOSamleklodserEAN: 5702018063477
Pris fra 1.550 krtil 1.999,95 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 449,95 kr (22% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på LEGO Harry Potter™ 76473 Hogwarts™-slottet: Østfløjen og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1550 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LEGO Harry Potter 76473 Hogwarts™-slottet: Østfløjen
1.550 kr
Til butik
LEGO Harry Potter 76473 Hogwarts™-slottet: Østfløjen billede

Produktspecifikationer

Mærke: LEGO
Kategori: LEGO Harry Potter
Farve: 1
Artikel nr.: 76473
EAN: 5702018063477
Varenr.: 25455856
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LEGO Harry Potter 76473 Hogwarts™-slottet: Østfløjen
1.606 kr
Til butik
LEGO Harry Potter 76473 Hogwarts™-slottet: Østfløjen billede

Produktinformation

Oplev magien i Hogwarts™-slottet: Østfløjen! Gå på opdagelse i bibliotekets forbudte afdeling. Mød pedellen Argus Filch og hans elskede kat, madam Norris. Find Hulkende Hulda på det hjemsøgte pigetoilet. Tag rutsjebanen ned til Hemmelighedernes Kammer, og nedkæmp basilisken. Med Byg Sammen-tilstanden i LEGO® Builder appen kan dine venner og din familie blive en del af det kreative sjov. Indeholder 13 LEGO® Harry Potter™ minifigurer, figurer af Fawkes™, basilisken og meget mere Træk Hemmelighedernes Kammer og Slytherin™-opholdsrummet ud for at lege i dem Omfatter samlerobjekter, bl.a. en dådyr-patronus og 4 af i alt 14 Hogwarts™-portrætter Gave til drenge, piger og Harry Potter™-fans fra 10 år Download LEGO® Builder appen for at få en Byg Sammen-oplevelse med byggesættet 10+, 2164 dele, 555 x 378 x 118 MM...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: LEGO
Kategori: LEGO
Artikel nr.: 76473
EAN: 5702018063477
Varenr.: 3443320
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
LEGO Harry Potter 76473 Hogwarts-slottet - Østfløjen
1.799 kr
Til butik
LEGO Harry Potter 76473 Hogwarts-slottet - Østfløjen billede

Produktinformation

Magisk LEGO byggelegetøj til Harry Potter-fansGenskab ikoniske øjeblikke fra troldmandsverdenen med LEGO Harry Potter 76473. Sættet viser den detaljerede Østfløj af Hogwarts-slottet og indbyder til timevis af kreativ leg og udstilling. Med mange rum, figurer og scener kan børn og samlere udleve deres yndlingshistorier og bygge et imponerende slot til hylden.For den dedikerede byggerSættet egner sig til 10+ og består af 2.164 elementer, der giver en tilfredsstillende byggeoplevelse. De mange minifigurer (13 stk.) gør det let at iscenesætte scener og skabe nye eventyr. Modellen står flot frem med sine tårne, buer og klippefundament og bliver et midtpunkt i enhver samling af LEGO og Harry Potter.Serie: Harry PotterAnbefalet alder: 10+ årAntal elementer: 2.164Antal minifigurer: 13 stk.Modelhøjde: 42 cmModelbredde: 32 cmModeldybde: 40 cmVejledning: JaPakkemål: 55,2 × 37,4 × 11,6 cmPakkevægt: 3,48 kgAdvarsler: Ikke egnet til børn under 3 år pga. små dele; brug under opsyn af en voksen; opbevar emballagen for vigtige oplysninger...

Produktspecifikationer

Mærke: Lego
Kategori: LEGO
Vægt: 5.22g
EAN: 5702018063477
Varenr.: 2181726
Gå til Legekæden
TrustScore 4.5 ud af 54,4
LEGO Harry Potter™ 76473 Hogwarts™-slottet: Østfløjen
1.999,95 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LEGO Harry Potter™ 76473 Hogwarts™-slottet: Østfløjen koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LEGO Harry Potter™ 76473 Hogwarts™-slottet: Østfløjen koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK1.550 kr1.550 krKøb
2Proshop DK1.606 kr1.606 krKøb
3Boligcenter DK1.799 kr1.799 krKøb
4Legekæden1.999,95 kr1.999,95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LEGO Harry Potter™ 76473 Hogwarts™-slottet: Østfløjen

PriceData har fulgt prisen på LEGO Harry Potter™ 76473 Hogwarts™-slottet: Østfløjen i 31 dage. Laveste pris i perioden er 1.550 kr (registreret d. 2. juni 2026), højeste er 1.799 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.649 kr.

Den nuværende pris på 1.550 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 2 prisfald i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 3 prisændringer for LEGO Harry Potter™ 76473 Hogwarts™-slottet: Østfløjen. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 3 prisændringer for LEGO Harry Potter™ 76473 Hogwarts™-slottet: Østfløjen de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20261.550 kr49 kr (3%)
30. maj 20261.599 kr200 kr (11%)
3. maj 20261.799 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret