Gå til hovedindhold

LEGO Harry Potter 76471 - Knockturn Alley troldmandsbutikker, byggesæt 8+ (788 dele)

LEGOSamleklodserEAN: 5702018063460
Pris fra 608 krtil 899,95 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 291,95 kr (32% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på LEGO Harry Potter 76471 - Knockturn Alley troldmandsbutikker, byggesæt 8+ (788 dele) og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 608 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LEGO Harry Potter 76471 Tusmørkegydens troldmandsbutikker
608 kr
Til butik
LEGO Harry Potter 76471 Tusmørkegydens troldmandsbutikker billede

Produktspecifikationer

Mærke: LEGO
Kategori: LEGO Harry Potter
Farve: 1
Artikel nr.: 76471
EAN: 5702018063460
Varenr.: 25455855
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LEGO Harry Potter 76471 Tusmørkegydens troldmandsbutikker
608 kr
Til butik
LEGO Harry Potter 76471 Tusmørkegydens troldmandsbutikker billede

Produktinformation

LEGO® Harry Potter™ byggesæt genskaber en shoppingtur til Knockturn Alley™ med Potage's Cauldron Shop, Borgin and Burkes, 8 minifigurer og en Dog Patronus™. Udforsk magiske detaljer som kedler i alle størrelser, herunder en 'selvomrørende' kedel, gå under buen mellem stederne, og gå ind i Borgin and Burkes gennem hovedindgangen eller via Floo Network for at opdage artefakter som Hand of Glory, et Vanishing Cabinet og en forbandet Opal Necklace. Indeholder 8 minifigurer samt en Dog Patronus™ Potage's Cauldron Shop med en 'selvomrørende' magisk kedel Borgin and Burkes med fortryllende artefakter at opdage Flere måder at komme ind i butikken på, inklusive Floo Network Forbedrede 3D-instruktioner tilgængelige i LEGO® Builder appen Dette sæt med 788 elementer er designet til 8+ og bringer scener fra Knockturn Alley™ til live til fantasifuld Harry Potter™-leg.

Produktspecifikationer

Mærke: LEGO
Kategori: LEGO
Artikel nr.: 76471
EAN: 5702018063460
Varenr.: 3443318
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
LEGO Harry Potter Magibutikker i Spindelsmuget 76471
649 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
LEGO Harry Potter 76471 - Knockturn Alley troldmandsbutikker, byggesæt 8+ (788 dele)
749 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
LEGO Harry Potter 76471 - Knockturn Alley troldmandsbutikker, byggesæt 8+ (788 dele)
769 kr
Til butik
Gå til Legekæden
TrustScore 4.5 ud af 54,4
LEGO Harry Potter™ 76471 Tusmørkegydens troldmandsbutikker
899,95 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LEGO Harry Potter 76471 - Knockturn Alley troldmandsbutikker, byggesæt 8+ (788 dele) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LEGO Harry Potter 76471 - Knockturn Alley troldmandsbutikker, byggesæt 8+ (788 dele) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK608 kr647 krKøb
2Proshop DK608 kr647 krKøb
3Komplett DK649 kr649 krKøb
4Boligcenter DK749 kr749 krKøb
5Vivas DK769 kr848 krKøb
6Legekæden899,95 kr899,95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LEGO Harry Potter 76471 - Knockturn Alley troldmandsbutikker, byggesæt 8+ (788 dele)

PriceData har fulgt prisen på LEGO Harry Potter 76471 - Knockturn Alley troldmandsbutikker, byggesæt 8+ (788 dele) i 32 dage. Laveste pris i perioden er 608 kr (registreret d. 2. juni 2026), højeste er 769 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 675 kr.

Den nuværende pris på 608 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 6% den seneste måned. Der er registreret 2 prisfald i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 3 prisændringer for LEGO Harry Potter 76471 - Knockturn Alley troldmandsbutikker, byggesæt 8+ (788 dele). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 3 prisændringer for LEGO Harry Potter 76471 - Knockturn Alley troldmandsbutikker, byggesæt 8+ (788 dele) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026608 kr39 kr (6%)
30. maj 2026647 kr122 kr (16%)
3. maj 2026769 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret