Gå til hovedindhold

LEGO Harry Potter 76429 Talende Fordelingshat - udstillingssæt til voksne

LegoByggelegetøjEAN: 5702017583112
Pris fra 591 krtil 895 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 304 kr (34% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 549 kr 21. maj

Sammenlign priser på LEGO Harry Potter 76429 Talende Fordelingshat - udstillingssæt til voksne og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 591 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LEGO Harry Potter 76429 Talende Fordelingshat
591 kr
Til butik
LEGO Harry Potter 76429 Talende Fordelingshat billede

Produktinformation

Udstil troldmandsverdenens magi med en klodsbygget Hogwarts™-Fordelingshat, der er fuld af overraskelser! Vip spidsen af hatten, eller tag den på hovedet for at få den til at tale. Den har 31 vilkårlige lydkombinationer! Vælger den Gryffindor™-, Slytherin™-, Hufflepuff™- eller Ravenclaw™-kollegiet til dig? Med hatten følger en stand og en minifigur af Harry Potter™ som prikken over i'et på en sjov udstillingsgenstand. Vip spidsen af hatten eller sæt den på hovedet for at aktivere Fordelingshattens stemme Hatten har 31 vilkårlige lyde, når den fordeler fans til et Hogwarts™-kollegie Bemærk - Modellen "taler" kun på engelsk Omfatter en udstillingsstand og minifigur af Harry Potter™ iført en Fordelingshat Eventyrfyldt byggegave med filmtema til voksne fans af troldmandsverdenen 18+, 561 elements, 382mm x 262mm x 70,5mm...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: LEGO
Kategori: LEGO
Artikel nr.: 76429
EAN: 5702017583112
Varenr.: 3232716
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
LEGO 76429 Harry Potter The Sorting Hat - GEEKD.dk
649 kr
Til butik
LEGO 76429 Harry Potter The Sorting Hat - GEEKD.dk billede

Produktinformation

LEGO 76429 byggeklods Fordyb dig i en tryllebindende model med Hogwarts™-modellen Talende Fordelingshat (76429), det første LEGO ® Harry Potter™ sæt nogensinde med en lydklods, der gør udstillingsmodellen levende. Vip spidsen af hatten, eller tag den...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: LEGO
Kategori: Byggeklodser
EAN: 5702017583112
Varenr.: 51623658946896
Gå til Kids-world.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
LEGO ® Harry Potter - Talende Fordelingshat 76429 - 561 Dele
699,95 kr
Til butik
Gå til Legekæden
TrustScore 4.5 ud af 54,4
76429 LEGO Harry Potter Talende Fordelingshat
699,95 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
LEGO Harry Potter 76429 - Talande sorteringsmössa
739 kr
Til butik
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Lego Harry Potter - Talende Fordelingshat - 76429
809,95 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
LEGO Harry Potter 76429 Talende Fordelingshat - udstillingssæt til voksne
-6%819 kr
Før 869 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
LEGO Harry Potter 76429 Talende Fordelingshat - udstillingssæt til voksne
-6%839 kr
Før 889 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Klodshelten
TrustScore 4.5 ud af 54,4
LEGO Talende Fordelingshat (76429)
895 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LEGO Harry Potter 76429 Talende Fordelingshat - udstillingssæt til voksne koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LEGO Harry Potter 76429 Talende Fordelingshat - udstillingssæt til voksne koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK591 kr630 krKøb
2Geekd649 kr649 krKøb
3Kids-world.dk699,95 kr699,95 krKøb
4Legekæden699,95 kr699,95 krKøb
5Teknikproffset DK739 kr788 krKøb
6Gucca.dk809,95 kr809,95 krKøb
7Boligcenter DK819 kr819 krKøb
8Vivas DK839 kr918 krKøb
9Klodshelten895 kr895 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LEGO Harry Potter 76429 Talende Fordelingshat - udstillingssæt til voksne

PriceData har fulgt prisen på LEGO Harry Potter 76429 Talende Fordelingshat - udstillingssæt til voksne i 154 dage. Laveste pris i perioden er 549 kr (registreret d. 31. december 2025), højeste er 591 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 574 kr.

Den nuværende pris på 591 kr er 3% over normalprisen. Prisen er steget 8% den seneste måned. Der er registreret 6 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 15 prisændringer for LEGO Harry Potter 76429 Talende Fordelingshat - udstillingssæt til voksne. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 15 prisændringer for LEGO Harry Potter 76429 Talende Fordelingshat - udstillingssæt til voksne de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026591 kr2 kr (0%)
1. jun. 2026589 kr2 kr (0%)
30. maj 2026591 kr2 kr (0%)
27. maj 2026589 kr40 kr (7%)
21. maj 2026549 kr40 kr (7%)
20. maj 2026589 kr40 kr (7%)
8. maj 2026549 kr40 kr (7%)
14. feb. 2026589 kr10 kr (2%)
11. feb. 2026579 kr10 kr (2%)
24. jan. 2026589 kr40 kr (7%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret