Gå til hovedindhold

LEGO ® Friends - Plantecafé Og Blomsterbutik 42671 - 1138 Dele

LEGOByggelegetøj1138 deleKreativ leg og historiefortællingEAN: 5702017815343

LEGO Friends Plantecafé og Blomsterbutik 42671 med 1138 dele. Indeholder café, blomsterbutik, sporvogn og 4 minifigurer plus kat. Kreativt legetøj fra 9 år. Læs mere

Pris fra 515 krtil 846 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 331 kr (39% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 499 kr 28. mar.

Sammenlign priser på LEGO ® Friends - Plantecafé Og Blomsterbutik 42671 - 1138 Dele og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 515 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LEGO Friends 42671 Plantecafé og blomsterbutik
515 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LEGO Friends 42671 Plantecafé og blomsterbutik
515 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
LEGO 42671 Friends Plant Cafe and Flower Kiosk - GEEKD.dk
599 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
LEGO Friends 42671 Plantecafé & Blomsterbutik byggesæt
-4%689 kr
Før 719 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Kids-world.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
LEGO ® Friends - Plantecafé Og Blomsterbutik 42671 - 1138 Dele
691,95 kr
Til butik
Gå til Legekæden
TrustScore 4.5 ud af 54,4
42671 LEGO Friends Plantecafé og blomsterbutik
699,95 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
LEGO LEGO Venner - Plantecafé og blomsterbutik (42671)
702 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
LEGO Friends 42671 Plantecafé & Blomsterbutik byggesæt
-4%709 kr
Før 739 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
LEGO Friends plantecafé & blomsterbutik 42671
846 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LEGO ® Friends - Plantecafé Og Blomsterbutik 42671 - 1138 Dele koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LEGO ® Friends - Plantecafé Og Blomsterbutik 42671 - 1138 Dele koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK515 kr554 krKøb
2Proshop DK515 kr554 krKøb
3Geekd599 kr599 krKøb
4Boligcenter DK689 kr689 krKøb
5Kids-world.dk691,95 kr691,95 krKøb
6Legekæden699,95 kr699,95 krKøb
7Teknikproffset DK702 kr761 krKøb
8Vivas DK709 kr788 krKøb
9Komplett DK846 kr846 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

LEGO Friends Plantecafé og Blomsterbutik 42671

LEGO

LEGO Friends Plantecafé og Blomsterbutik 42671 med 1138 dele. Indeholder café, blomsterbutik, sporvogn og 4 minifigurer plus kat. Kreativt legetøj fra 9 år.

• lego friends
• plantecafé
• blomsterbutik
• byggesæt
• lego klodser
• kreativt legetøj
• minifigurer
• Kreativ leg og historiefortælling
• 1138 dele

Beskrivelse

LEGO Friends Plantecafé og Blomsterbutik 42671 er et omfattende byggesæt med 1138 dele, der giver børn fra 9 år mulighed for at skabe deres egen blomstrende verden. Sættet indeholder en detaljeret plantecafé med udendørs serveringsområde, komplet køkken med kaffemaskine, køleskab og ovn, samt en charmerende blomsterbutik fyldt med buketter og potteplanter.

Det kreative legetøj inkluderer fire LEGO Friends minifigurer - Aliya, Esma, Olly og Nova - plus den søde kat Nugget, som sammen skaber grundlag for utallige fantasifulde historier. Den medfølgende sporvogn tilføjer ekstra legemuligheder og transport mellem de forskellige områder.

Med sine detaljerede elementer som vandkande, saks, drikkevarer og kager inspirerer sættet til kreativ rolleleg og historiefortælling. Det færdige resultat måler 15 cm i højden, 32 cm i bredden og 13 cm i dybden - perfekt som både legetøj og udstillingsmodel. Byggevejledning følger med, og sættet kan også bygges ved hjælp af LEGO Builder-appen.

Specifikationer

dele:1138 stk
tema:LEGO Friends
alder:9+ år
vægt:Ca. 1,5 kg
byggetid:2-4 timer
materiale:ABS plast
inkluderer:Café, blomsterbutik, sporvogn
dimensioner:15 x 32 x 13 cm
minifigurer:4 stk + 1 kat
certificering:CE-mærket

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvilken alder anbefales dette LEGO sæt til?

LEGO Friends Plantecafé og Blomsterbutik 42671 anbefales til børn fra 9 år og opefter. Det er et avanceret byggesæt med 1138 dele.

Hvor mange minifigurer følger med sættet?

Sættet indeholder 4 LEGO Friends minifigurer (Aliya, Esma, Olly og Nova) samt en kattfigur ved navn Nugget.

Kan sættet bruges som udstillingsmodel?

Ja, det færdige sæt er perfekt som udstillingsmodel med sine 15x32x13 cm og detaljerede blomsterudstillinger, der ser smukke ud på hylden.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LEGO ® Friends - Plantecafé Og Blomsterbutik 42671 - 1138 Dele

PriceData har fulgt prisen på LEGO ® Friends - Plantecafé Og Blomsterbutik 42671 - 1138 Dele i 155 dage. Laveste pris i perioden er 499 kr (registreret d. 28. marts 2026), højeste er 549 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 529 kr.

Den nuværende pris på 515 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 14 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 22 prisændringer for LEGO ® Friends - Plantecafé Og Blomsterbutik 42671 - 1138 Dele. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 22 prisændringer for LEGO ® Friends - Plantecafé Og Blomsterbutik 42671 - 1138 Dele de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026515 kr4 kr (1%)
14. maj 2026519 kr10 kr (2%)
13. maj 2026509 kr10 kr (2%)
8. maj 2026519 kr30 kr (5%)
1. apr. 2026549 kr50 kr (10%)
28. mar. 2026499 kr29 kr (5%)
22. mar. 2026528 kr1 kr (0%)
9. mar. 2026529 kr9 kr (2%)
5. mar. 2026520 kr9 kr (2%)
4. mar. 2026529 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret