Gå til hovedindhold

LEGO 42642 Friends Movie Night with Friends - GEEKD.dk

LegoByggelegetøjEAN: 5702017814834
Pris fra 87 krtil 189 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 102 kr (54% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 79,76 kr 20. maj

Sammenlign priser på LEGO 42642 Friends Movie Night with Friends - GEEKD.dk og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 87 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LEGO Friends 42642 Venskabs-filmaften
87 kr
Til butik
LEGO Friends 42642 Venskabs-filmaften billede

Produktinformation

Frem med popcornene! Det er tid til en filmaften under stjernerne. Aliya og Paisley har sat projektoren op i Paisleys have. Sæt et diasbillede i projektoren, og tryk på knappen for at se billedet lyse op på det store lærred. Vennerne har alt, hvad de skal bruge til en sjov aften, f.eks. behagelige stole. Når det er tid til en snack, går de hen til popcornmaskinen og får også lidt at drikke. Mini-legetøjsprojektor med lysklods (batteri medfølger) og 2 film-billeder Et legetøj til rolleleg, der indeholder 2 LEGO® Friends figurer Det sjove legetøjstilbehør omfatter 2 filmdias, stole, drikkevarer, popcorn og meget mere En gave til piger, drenge og unge filmfans fra 6 år Udforsk flere LEGO® sæt (sælges separat) og LEGO Friends tv-serien online 6+, 154 elements, 141mm x 191mm x 46mm...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: LEGO
Kategori: LEGO
Artikel nr.: 42642
EAN: 5702017814834
Varenr.: 3340272
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
LEGO LEGO Venner - Venskabets filmaften (42642)
110 kr
Til butik
LEGO LEGO Venner - Venskabets filmaften (42642) billede

Produktinformation

Gør dig klar til en blockbuster-oplevelse med LEGO® Friends Friendship Movie Night-byggesættet! Dette dejlige sæt er perfekt til unge filmentusiaster fra 6 år og inviterer børn til at dykke ned i en verden af kreativitet og historiefortælling. Uanset om de er spirende instruktører eller bare elsker en god filmaften, vil dette sæt helt sikkert sætte gang i deres fantasi. Tag med Paisley og Aliya, de to medfølgende LEGO Friends minidukker, når de sætter sig til rette til en hyggelig filmaften i Paisleys have. Scenen er sat med en charmerende udendørs biograf, komplet med en projektor, der bringer filmens magi til live. Du skal blot sætte et filmdia i projektoren, trykke på lysklodsen og se, hvordan billedet lyser op på det store lærred. Det er lys, kamera, venskab! når dit barn skaber sine egne filmiske eventyr. Sættet er fyldt med tilbehør, der forbedrer legeoplevelsen. En popcornmaskine med håndtag lader børnene få popcornene til at "poppe", hvilket tilføjer et interaktivt element til deres leg. Sættet indeholder også en popcornboks, drikkevarer, en tegneserie til at læse før forestillingen og to behagelige stole, som minidukkerne kan slappe af i. Disse gennemtænkte detaljer opfordrer til rolleleg og hjælper børn med at udvikle deres evner til at fortælle historier. For at få en endnu mere engagerende byggeoplevelse er LEGO Builder-appen tilgængelig til at guide børn gennem byggeprocessen. Med denne intuitive app kan de zoome ind og rotere modeller, gemme deres fremskridt og følge deres byggeproces. Det er et fantastisk værktøj, som hjælper dem med at lære og udvikle sig, mens de bygger. Udvid det sjove ved at udforske andet legetøj og gaver i LEGO Friends-universet, som hver især sælges separat. Dette sæt giver ikke kun timevis af underholdning, men opmuntrer også til kreativitet, finmotorik og social leg. Det er en vidunderlig gave til enhver lejlighed, som helt sikkert vil glæde både unge byggere og filmentusiaster. Tag filmens magi med hjem, og lad dit barns fantasi blomstre med LEGO Friends Friendship Movie Night-sættet. Det er mere end bare legetøj - det er et eventyr, der venter på at ske!, Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Mærke: Lego
Kategori: Lego
EAN: 5702017814834
Varenr.: D27596
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
LEGO 42642 Friends Movie Night with Friends - GEEKD.dk
129 kr
Til butik
LEGO 42642 Friends Movie Night with Friends - GEEKD.dk billede

Produktinformation

LEGO Filmabend mit Freunden Dette spændende byggesæt er en gave til børn, fyldt med filmaften-magi! Piger, drenge og filmfans fra 6 år kan skabe deres egne filmeventyr med LEGO ® Friends legesættet Venskabs-filmaften (42642) til sjov rolleleg. Sættet inde...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: LEGO
Kategori: Byggeklodser
EAN: 5702017814834
Varenr.: 51623723073872
Gå til Kids-world.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
LEGO ® Friends - Venskabs-filmaften 42642 - 154 Dele
129,95 kr
Til butik
Gå til Legekæden
TrustScore 4.5 ud af 54,4
42642 LEGO Friends Venskabs-filmaften
129,95 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
LEGO Friends filmhygge - Venskabsaften (42642)
169 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
LEGO Friends filmhygge - Venskabsaften (42642)
189 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LEGO 42642 Friends Movie Night with Friends - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LEGO 42642 Friends Movie Night with Friends - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK87 kr126 krKøb
2Teknikproffset DK110 kr159 krKøb
3Geekd129 kr129 krKøb
4Kids-world.dk129,95 kr129,95 krKøb
5Legekæden129,95 kr129,95 krKøb
6Boligcenter DK169 kr169 krKøb
7Vivas DK189 kr268 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LEGO 42642 Friends Movie Night with Friends - GEEKD.dk

PriceData har fulgt prisen på LEGO 42642 Friends Movie Night with Friends - GEEKD.dk i 107 dage. Laveste pris i perioden er 79,76 kr (registreret d. 20. maj 2026), højeste er 89 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 87 kr.

Den nuværende pris på 87 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 9% den seneste måned. Der er registreret 3 prisfald og 3 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 7 prisændringer for LEGO 42642 Friends Movie Night with Friends - GEEKD.dk. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 7 prisændringer for LEGO 42642 Friends Movie Night with Friends - GEEKD.dk de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 202687 kr2 kr (2%)
27. maj 202689 kr9,24 kr (12%)
20. maj 202679,76 kr9,24 kr (10%)
15. apr. 202689 kr4 kr (5%)
2. apr. 202685 kr4 kr (4%)
4. mar. 202689 kr2 kr (2%)
17. feb. 202687 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret