Gå til hovedindhold

LEGO ® Disney - Ung Simba - Løvernes Konge 43247 - 1445 Dele

LEGOByggelegetøjEAN: 5702017591940
Pris fra 649 krtil 999,95 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 350,95 kr (35% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på LEGO ® Disney - Ung Simba - Løvernes Konge 43247 - 1445 Dele og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 649 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LEGO Disney 43247 Ung Simba - Løvernes konge
-16%649 kr
Før 776 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
LEGO Disney 43247 Ung Simba - Løvernes konge billede

Produktinformation

Udlev din passion for Løvernes konge med denne LEGO® ǀ Disney skulptur af Simba med drejeligt hoved! Nyd den kreative glæde, når du bygger en model af den unge løve for at fejre 30-års jubilæet for Løvernes Konges. Brug tid sammen med et yngre familiemedlem, hvor du bygger din model, mens barnet bygger børnemodellen af Simba som unge. Når I er færdige, kan I stolt udstille jeres modeller sammen. Byggefigur af Simba, der kan udstilles som en hyldest til 30 år med Løvernes konge Et byg-selv-sæt med bevægeligt hoved og opretstående hale, der giver modellen et levende udtryk Udfordrende byggegave, der vækker nostalgi med en klassisk filmkarakter En udstillingsegnet gaveidé med filmtema til dig selv eller en anden voksen Disney-fan Gør den kreative oplevelse ekstra sjov med LEGO® Builder appen 18+, 1445 dele, 378mm x 354mm x 118mm...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: LEGO
Kategori: LEGO
Artikel nr.: 43247
EAN: 5702017591940
Varenr.: 3263387
Gå til Legekæden
TrustScore 4.5 ud af 54,4
43247 LEGO Disney Classic Ung Simba Løvernes konge
879,95 kr
Til butik
Gå til Kids-world.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
LEGO ® Disney - Ung Simba - Løvernes Konge 43247 - 1445 Dele
889,95 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
LEGO 43247 Disney Simba, The Young Lion King - GEEKD.dk
959 kr
Til butik
Gå til Klodshelten
TrustScore 4.5 ud af 54,4
LEGO Ung Simba Løvernes konge (43247)
969 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
LEGO Disney - Unge Simba Løvernes Konge (43247)
999 kr
Til butik
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Lego Disney - Ung Simba - Løvernes Konge - 43247
999,95 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LEGO ® Disney - Ung Simba - Løvernes Konge 43247 - 1445 Dele koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LEGO ® Disney - Ung Simba - Løvernes Konge 43247 - 1445 Dele koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK649 kr688 krKøb
2Legekæden879,95 kr879,95 krKøb
3Kids-world.dk889,95 kr889,95 krKøb
4Geekd959 kr959 krKøb
5Klodshelten969 kr969 krKøb
6Teknikproffset DK999 kr1.058 krKøb
7Gucca.dk999,95 kr999,95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LEGO ® Disney - Ung Simba - Løvernes Konge 43247 - 1445 Dele

PriceData har fulgt prisen på LEGO ® Disney - Ung Simba - Løvernes Konge 43247 - 1445 Dele i 167 dage. Laveste pris i perioden er 619 kr (registreret d. 24. februar 2026), højeste er 799 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 755 kr.

Den nuværende pris på 649 kr er 14% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 16% den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 18 prisændringer for LEGO ® Disney - Ung Simba - Løvernes Konge 43247 - 1445 Dele. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 18 prisændringer for LEGO ® Disney - Ung Simba - Løvernes Konge 43247 - 1445 Dele de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 2026649 kr131 kr (17%)
21. maj 2026780 kr3 kr (0%)
19. maj 2026777 kr1 kr (0%)
6. maj 2026776 kr27 kr (4%)
17. apr. 2026749 kr27 kr (3%)
1. apr. 2026776 kr27 kr (4%)
10. mar. 2026749 kr130 kr (21%)
24. feb. 2026619 kr157 kr (20%)
24. jan. 2026776 kr27 kr (4%)
23. jan. 2026749 kr27 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret