Gå til hovedindhold

LEGO ® Disney - Simba Som Unge - Løvernes Konge 43243 - 222 Dele

LegoKonstruktionssætEAN: 5702017602080
Pris fra 95 krtil 219,95 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 124,95 kr (57% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på LEGO ® Disney - Simba Som Unge - Løvernes Konge 43243 - 222 Dele og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 95 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LEGO Disney 43243 Simba som unge - Løvernes konge
-17%95 kr
Før 114 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
LEGO Disney 43243 Simba som unge - Løvernes konge billede

Produktinformation

Gå på jagt med Simba! Byg denne model af Løvernes konge Simba som unge for at fejre 30-års jubilæet for Løvernes konge, og ha' det sjovt med at finde mad. Hvad sidder der på bladet? Åh, et par søde mariehøns. Hov, se den seje larve - den har vildt mange ben! Tjek lige sneglen, der bærer sit hus med sig overalt. Vent, er det Simbas frokost? De kilder garanteret på vej ned! Vær med til at fejre 30 år med Løvernes konge med et LEGO® ǀ Disney byggelegetøj Omfatter et drejeligt hoved, bevægelige ben og hale og forskellige positurmuligheder Bygge- og legesættet til børn rummer masser af sjov leg og spændende udstillingsmuligheder En sjov Disney-gaveidé som overraskelse i hverdagen til piger og drenge fra 6 år Se andre LEGO® byggesæt eller LEGO ǀ Disney sæt (sælges separat) 6+, 222 elements, 191mm x 262mm x 46mm...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: LEGO
Kategori: LEGO
Artikel nr.: 43243
EAN: 5702017602080
Varenr.: 3264157
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LEGO Disney Classic 43243 Simba som unge – Løvernes konge
107,81 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
LEGO Disney Classic 43243 - Løveungen Simba
152 kr
Til butik
LEGO Disney Classic 43243 - Løveungen Simba billede

Produktinformation

Glæd dine børn med LEGO® Disney Lion King-byggeklodsen, der viser Simba-figurens hoved, hale og ben i forskellige positioner. LEGO® ǀ Disney Løvernes Konge Simba er byggelegetøj til børn, Glæd børn over 6 år og fans af Løvernes Konge med en sjov gave. LEGO® Disney Lion Cub Simba (43243) er velegnet til leg og dekoration og bygger en figur for at fejre 30-års jubilæet for filmen Løvernes Konge. Hovedet, halen og benene på lille Simba, LEGO ǀ Disney dyrefiguren fra den klassiske film, kan placeres på forskellige måder. Der er også en bladkonstruktion og 4 insekter til Simbas "snack". Dette byggelegetøjssæt er en sjov Disney-gaveidé til børn og filmfans. Det færdige byggesæt er en flot dekoration og fuld af fantasifulde detaljer og aktiviteter. Sættet kan kombineres med andre LEGO Disney-sæt (sælges separat) og har en praktisk størrelse, så det er lige til at tage med, også når man skal lege med en ven. LEGO Builder appen gør det nemt og sjovt at bygge og giver en intuitiv byggeoplevelse. Børn kan zoome og rotere modeller i 3D-visning, gemme sæt og følge fremskridt. Funktioner: Byggelegetøj til børn - Glæd drenge og piger over 6 år med sættet med løveungen Simba, en figur, der kan bygges, og som inspirerer til fantasifuld rolleleg og også er en sjov dekoration, 30-års jubilæumssæt - Byggelegetøj til børn omfatter LEGO® Disney dyrefiguren Simba fra filmen Løvernes konge, en lille bladstruktur og 4 insekter, Bevægelige dele - Simbas LEGO® Disney dyrefigur kan bygges med hoved, hale og ben i forskellige positioner og kan placeres i stående eller siddende stilling, Byggesæt til børn - Byg Simba med hans "snacks", leg sjove historier, og efter legetid kan du sætte bygningen ud i forskellige positioner for at stå, sidde eller ligge ned, En Disney-gave til børn over 6 år - Disney-figuren i byggelegetøjssættet er med sine aktiviteter og detaljer en sjov gave og overraskelse til piger, drenge og filmfans, LEGO® ǀ Disney-legetøj - Kan kombineres med en lang række andet kompatibelt LEGO byggelegetøj og LEGO ǀ Disney-byggesæt (sælges separat), Styrker vigtige færdigheder - LEGO® Disney figuren, der kan bygges, den lille udvidelsesbygning og aktiviteterne styrker vigtige færdigheder på en sjov måde, og sættet er desuden en fantastisk dekoration, Dimensioner - Den dekorative Simba-figur med 222 dele er 11 cm høj og klar til at blive bygget, Nyhed fra juni 2024!, 222 dele, Aldersvurdering: 6+, Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Mærke: Lego
Kategori: Lego
EAN: 5702017602080
Varenr.: C69250
Gå til Kids-world.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
LEGO ® Disney - Simba Som Unge - Løvernes Konge 43243 - 222 Dele
179,95 kr
Til butik
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Lego Disney - Simba Som Unge - Løvernes Konge - 43243
219,95 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LEGO ® Disney - Simba Som Unge - Løvernes Konge 43243 - 222 Dele koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LEGO ® Disney - Simba Som Unge - Løvernes Konge 43243 - 222 Dele koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK95 kr134 krKøb
2CS MEGASTORE DK107,81 kr146,81 krKøb
3Teknikproffset DK152 kr201 krKøb
4Kids-world.dk179,95 kr179,95 krKøb
5Gucca.dk219,95 kr219,95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LEGO ® Disney - Simba Som Unge - Løvernes Konge 43243 - 222 Dele

PriceData har fulgt prisen på LEGO ® Disney - Simba Som Unge - Løvernes Konge 43243 - 222 Dele i 181 dage. Laveste pris i perioden er 89 kr (registreret d. 24. februar 2026), højeste er 118 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 108 kr.

Den nuværende pris på 95 kr er 12% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 12% den seneste måned. Der er registreret 5 prisfald og 3 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 8 prisændringer for LEGO ® Disney - Simba Som Unge - Løvernes Konge 43243 - 222 Dele. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 8 prisændringer for LEGO ® Disney - Simba Som Unge - Løvernes Konge 43243 - 222 Dele de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 202695 kr12,81 kr (12%)
20. maj 2026107,81 kr6,19 kr (5%)
10. mar. 2026114 kr25 kr (28%)
24. feb. 202689 kr25 kr (22%)
2. jan. 2026114 kr4 kr (4%)
21. dec. 2025110 kr4 kr (4%)
11. dec. 2025114 kr4 kr (4%)
9. dec. 2025110 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret