Gå til hovedindhold

LEGO City 60490 Snerydningskøretøj - Snowplow byggesæt

LEGOSamleklodserEAN: 5702018056592
Pris fra 134 krtil 299 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 165 kr (55% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på LEGO City 60490 Snerydningskøretøj - Snowplow byggesæt og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 134 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LEGO City 60490 Sneplov
134 kr
Til butik
LEGO City 60490 Sneplov billede

Produktspecifikationer

Mærke: LEGO
Kategori: LEGO City
Farve: 1
Artikel nr.: 60490
EAN: 5702018056592
Varenr.: 25075811
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LEGO City 60490 Sneplov
134 kr
Til butik
LEGO City 60490 Sneplov billede

Produktinformation

Vintervejr forude! Send den fantastiske LEGO® City Sneplov i aktion. Den kraftfulde maskine er perfekt til at rydde snedækkede veje og kørebaner. Vip lastbilens førerhus for at tjekke motoren, fyld beholderen med salt, og hop ombord. Sænk ploven, og kør gennem sneen, mens du spreder salt. Alle må hjælpe til i dette kølige LEGO eventyr! Har alt, hvad børn behøver for at bygge en sneplov samt en kører-minifigur Børn kan skubbe til legetøjssneploven for at aktivere saltsprederfunktionen Gør den kreative byggeoplevelse ekstra sjov med LEGO® Builder appen God gave til drenge, piger og børn, der elsker lastbils- og køretøjslegetøj Kombiner sneplovmodellen med andre sæt (sælges separat) i LEGO® City sortimentet 6+, 263 elements, 191mm x 262mm x 61mm...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: LEGO
Kategori: LEGO
Artikel nr.: 60490
EAN: 5702018056592
Varenr.: 3404280
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
LEGO City 60490 Snerydningskøretøj - Snowplow byggesæt
-13%209 kr
Før 239 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
LEGO City 60490 Snerydningskøretøj - Snowplow byggesæt billede

Produktinformation

Leg snekaosset væk med LEGO City snerydningskøretøjGiv børn fra 6 år timevis af kreativ leg med LEGO City Snowplow. Sættet rummer 263 elementer og bygger en robust lastbil med stor, orange plov foran og beholder bagpå. Med den medfølgende minifigur af en arbejder kan børnene rydde gaderne og holde byen kørende i vintervejr - perfekt til fantasifulde historier i LEGO City universet.Byggelegetøj, der inviterer til rollelegDette LEGO City byggesæt kombinerer nem bygning med sjove funktioner, som inspirerer til hverdags-eventyr. Det er oplagt som gave til børn, der elsker køretøjer, maskiner og vintertemaer, og som vil udvide deres samling fra City serien.Serie: CityAnbefalet alder: 6+ årAntal elementer: 263Antal minifigurer: 1Modelnummer: 60490Mål (omtrent for æske): 19,1 × 26,2 × 6,1 cm (H × B × D)Pakkens vægt: 0,47 kgAdvarsler: Ikke egnet til børn under 3 år pga. små dele; brug under opsyn af en voksen; gem vigtig information...

Produktspecifikationer

Mærke: Lego
Kategori: LEGO
Vægt: 0.59g
EAN: 5702018056592
Varenr.: 2025579
Gå til Kids-world.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
LEGO ® City - Sneplov 60490 - 263 Dele
219,95 kr
Til butik
Gå til Legekæden
TrustScore 4.5 ud af 54,4
60490 LEGO City Sneplov
219,95 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
LEGO City 60490 Snerydningskøretøj - Snowplow byggesæt
-12%229 kr
Før 259 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
LEGO City Great Vehicles sneplov 60490
236 kr
Til butik
Gå til Legebyen DK
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
LEGO - City - Sneplov - 263 dele
249,95 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
LEGO City - Snowplough - GEEKD.dk
299 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LEGO City 60490 Snerydningskøretøj - Snowplow byggesæt koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LEGO City 60490 Snerydningskøretøj - Snowplow byggesæt koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK134 kr173 krKøb
2Proshop DK134 kr173 krKøb
3Boligcenter DK209 kr209 krKøb
4Kids-world.dk219,95 kr219,95 krKøb
5Legekæden219,95 kr219,95 krKøb
6Vivas DK229 kr308 krKøb
7Komplett DK236 kr236 krKøb
8Legebyen DK249,95 kr288,95 krKøb
9Geekd299 kr299 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LEGO City 60490 Snerydningskøretøj - Snowplow byggesæt

PriceData har fulgt prisen på LEGO City 60490 Snerydningskøretøj - Snowplow byggesæt i 182 dage. Laveste pris i perioden er 134 kr (registreret d. 6. marts 2026), højeste er 149 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 141 kr.

Den nuværende pris på 134 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 16 prisændringer for LEGO City 60490 Snerydningskøretøj - Snowplow byggesæt. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 16 prisændringer for LEGO City 60490 Snerydningskøretøj - Snowplow byggesæt de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
4. maj 2026134 kr3 kr (2%)
1. maj 2026137 kr6 kr (4%)
22. apr. 2026143 kr6 kr (4%)
15. apr. 2026137 kr3 kr (2%)
5. apr. 2026140 kr1 kr (1%)
2. apr. 2026141 kr2 kr (1%)
24. mar. 2026143 kr2 kr (1%)
21. mar. 2026141 kr1 kr (1%)
17. mar. 2026140 kr6 kr (4%)
6. mar. 2026134 kr9 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret