Gå til hovedindhold

LEGO 42207 Technic Ferrari SF-24 F1 Racing Car - GEEKD.dk

LEGOByggelegetøjRealistisk F1-modelMotorsport og racerløbEAN: 5702017816302

LEGO Technic Ferrari SF-24 F1-bil i størrelsesforhold 1:8 med realistiske detaljer som V6-motor, 2-trins gearkasse og justerbar DRS-bagvinge. Læs mere

Pris fra 949 krtil 1.919 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 970 kr (51% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på LEGO 42207 Technic Ferrari SF-24 F1 Racing Car - GEEKD.dk og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 949 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LEGO Technic 42207 Ferrari SF-24 F1-bil
-32%949 kr
Før 1.395 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LEGO Technic 42207 Ferrari SF-24 F1-bil
1.295 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
LEGO Technic Ferrari SF-24 F1 42207
1.395 kr
Til butik
Gå til Legekæden
TrustScore 4.5 ud af 54,4
42207 LEGO Technic Ferrari SF-24 F1-bil
1.449,95 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
LEGO 42207 Technic Ferrari SF-24 F1 Racing Car - GEEKD.dk
1.533 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
LEGO Technic - Ferrari SF-24 F1-bil (42207)
1.632 kr
Til butik
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Lego Technic - Ferrari Sf-24 F1-bil - 42207
1.709,95 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
LEGO Technic Ferrari SF-24 (42207) - byggesæt til voksne
-5%1.899 kr
Før 1.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
LEGO Technic Ferrari SF-24 (42207) - byggesæt til voksne
-5%1.919 kr
Før 2.019 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LEGO 42207 Technic Ferrari SF-24 F1 Racing Car - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LEGO 42207 Technic Ferrari SF-24 F1 Racing Car - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK949 kr988 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.295 kr1.295 krKøb
3Komplett DK1.395 kr1.395 krKøb
4Legekæden1.449,95 kr1.449,95 krKøb
5Geekd1.533 kr1.533 krKøb
6Teknikproffset DK1.632 kr1.691 krKøb
7Gucca.dk1.709,95 kr1.709,95 krKøb
8Boligcenter DK1.899 kr1.899 krKøb
9Vivas DK1.919 kr1.998 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

LEGO Technic Ferrari SF-24 F1-bil

LEGO

LEGO Technic Ferrari SF-24 F1-bil i størrelsesforhold 1:8 med realistiske detaljer som V6-motor, 2-trins gearkasse og justerbar DRS-bagvinge.

• lego f1
• ferrari racerbil
• technic byggesæt
• formel 1 model
• f1 bil lego
• motorsport legetøj
• Motorsport og racerløb
• Realistisk F1-model

Beskrivelse

LEGO Technic Ferrari SF-24 F1-bil (42207) er et detaljeret byggesæt til voksne motorsportsfans. Modellen gengiver Ferrari's 2024 Formel 1-racerbil i størrelsesforhold 1:8 med 1361 dele. Sættet byder på autentiske funktioner som styring, 2-trins gearkasse, V6-motor med roterende MGU-H og justerbar DRS-bagvinge. Fjern motorkappen for at udforske den detaljerede motor, og brug DRS-funktionen til at justere bagvingen op og ned. Den færdige model måler 61 cm lang, 24 cm bred og 13 cm høj, hvilket gør den perfekt til udstilling. Inkluderer kompatibilitet med LEGO Builder-appen for en intuitiv byggeoplevelse med 3D-visning og byggefremgang. Anbefalet til F1-entusiaster og voksne, der nyder tekniske byggeprojekter.

Specifikationer

motor:V6 med roterende MGU-H
serie:LEGO Technic
vægt:2325 gram
gearkasse:2-trins
antal_dele:1361
størrelse:61 x 24 x 13 cm
modelnummer:42207
certificering:CE-mærket
udgivelsesdato:2025
anbefalet_alder:18+ år
størrelsesforhold:1:8
særlige_funktioner:DRS-bagvinge, styring, affjedring

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor stor er den færdige Ferrari SF-24 model?

Den færdige model måler 61 cm lang, 24 cm bred og 13 cm høj, hvilket gør den perfekt til udstilling på hylder eller skriveborde.

Hvilke funktioner har modellen?

Modellen har mange realistiske funktioner som styring, 2-trins gearkasse, V6-motor med roterende MGU-H og justerbar DRS-bagvinge som på rigtige F1-biler.

Er sættet kompatibelt med LEGO Builder-appen?

Ja, sættet er fuldt kompatibelt med LEGO Builder-appen, hvor du kan se 3D-modeller, følge byggefremgang og gemme alle dine LEGO-sæt.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LEGO 42207 Technic Ferrari SF-24 F1 Racing Car - GEEKD.dk

PriceData har fulgt prisen på LEGO 42207 Technic Ferrari SF-24 F1 Racing Car - GEEKD.dk i 183 dage. Laveste pris i perioden er 949 kr (registreret d. 23. maj 2026), højeste er 1.395 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.310 kr.

Den nuværende pris på 949 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 27% den seneste måned. Der er registreret 42 prisfald og 43 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 84 prisændringer for LEGO 42207 Technic Ferrari SF-24 F1 Racing Car - GEEKD.dk. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 84 prisændringer for LEGO 42207 Technic Ferrari SF-24 F1 Racing Car - GEEKD.dk de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 2026949 kr345 kr (27%)
22. maj 20261.294 kr1 kr (0%)
21. maj 20261.295 kr1 kr (0%)
20. maj 20261.294 kr1 kr (0%)
19. maj 20261.295 kr1 kr (0%)
17. maj 20261.294 kr6 kr (0%)
9. maj 20261.288 kr7 kr (1%)
6. maj 20261.295 kr7 kr (1%)
30. apr. 20261.288 kr3 kr (0%)
29. apr. 20261.291 kr95,04 kr (8%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret